Számítógép problémák

Számítsátechnika és műszaki dolgok.

Re: Számítógép problémák

HozzászólásSzerző: zotya_ Dátum: 2010.02.02. 21:02

Töki írta:Persze, biztosan én vagyok MS függő.. ( amúgy nem vagyok az!)
Biztosan sokkal többen értenek MS-hez közülünk vagy Mac-hez...
Biztosan sokkal jobb a supportja az MS-nek vagy a Mac-nek...
De mégis, miért nem a hup-on szórakoztok ezzel a sok sz...rsággal?

Persze, tudom, akik lefikáznak most, azok pingvin függők...

Töki!

Ez itt a számítógépes topic. Ha nem érted amiről szó van akkor ne szójjá bele! ;)

Zotya
zotya_
Társ Admin
Társ Admin

Motor típusa: az nincsen :(

HozzászólásSzerző: Töki Dátum: 2010.02.02. 21:18

zotya_ írta:
Töki írta:Persze, biztosan én vagyok MS függő.. ( amúgy nem vagyok az!)
Biztosan sokkal többen értenek MS-hez közülünk vagy Mac-hez...
Biztosan sokkal jobb a supportja az MS-nek vagy a Mac-nek...
De mégis, miért nem a hup-on szórakoztok ezzel a sok sz...rsággal?

Persze, tudom, akik lefikáznak most, azok pingvin függők...

Töki!

Ez itt a számítógépes topic. Ha nem érted amiről szó van akkor ne szójjá bele! ;)

Zotya

Jaaa, értem, tehát olyanba ne szóljak bele amivel csak azok találkoznak akik úgy vágnak bele valamibe, hogy ahhoz nem értenek :) Ok, itt sem vagyok, sikerült elérned :D
2 henger, két kerék,
90°-ban a nyomaték vezér!
Töki
Rendszeres túrázó
Rendszeres túrázó

Telefonszám: 20/464-0621
Motor típusa: Suzuki SV 650S Ky
Motor extrák: egyedi fényezéső idomok, indexek, hasidom, sárvédő, raptor kipufogó, fémfékcső,doboz

HozzászólásSzerző: KZ Dátum: 2010.02.03. 12:46

zotya_ írta:
KZ írta:hát az admin alá még egy szintet nem tudok tenni.

sőt az admin share-hez nem tudok user-t rendelni, szóval csináltam egy zoli share-t ami alá áttettem az admin cuccait. ehhez a zoli share-hez a z felhasználót íróvá, a zs-t olvasóvá tettem, így nem tud zs törölni.

viszont zs-vel felcsatolva a zsuzsa share-t, csak a zsuzsa share-t látja, valahogy még meg kéne oldanom, hogy ne kelljem másik meghajtót is felcsatolni a zolii share-hez, hogy lássa azt is. azaz valami link kéne a zsuzsa share alá a zoli felé. csináltam is egy sym linket, azon keresztül frankón látta is a cuccost, DE törölni is tudott :( ez mitől van?

Sambával nem foglalkoztam részletesen, de szerintem ez így az alapértelmezett működés. Miért gond az hogyha 2 share-t kell felcsatolni?
Ha mindenképpen egy felcsatolással akarod megoldani, akkor a linux-os file jogosultságokkal kell játszani. pl. az admin user a tulaj, neki rwx joga lesz, a csoportjának meg csak r. (zsuzsa a csoport tagja)

Vagy:
tulajdonos: admin
tulajdonossal egy csoportban van: zoli
más csoportban van: zsuzsa
file jogosultságok: rwxrwxr--
Vigyázat! Ahhoz hogy zoli user törölni tudja az admin által birtokolt file-okat, ahhoz a file-okat tartalmazó könyvtárra írási jog kell zolinak.

Üdv,
Zotya

Röviden a probléma:

1. adott egy "/mnt/ide1/valami" megosztás.
2. A /valami alatt van két könyvtár "kepek" és "videok"
3. Van két felhasználó: "zoli" és "zsuzsa"

Milyen paranccsal tudom megadni, hogy a "kepek"-et és a "videok"-at "zoli" írhassa és olvashassa is, de "zsuzsa" csak a "kepek"-et írhassa/olvashassa, de a "videok"-at csak olvashassa?

(szóval azért mert van 2 felhasználó, még nem szeretnék két megosztást létrehozni)
A semmi az nem van, hanem nincs. Hát mer', hogy ha semmi van, az pont hogy nincs semmi! Na de, ha meg a semmi nincs, az meg már valami, ...az meg már nem semmi.
KZ

Motor típusa: YZF-R6

HozzászólásSzerző: zotya_ Dátum: 2010.02.03. 13:00

KZ írta:Röviden a probléma:

Milyen paranccsal tudom megadni, hogy a "kepek"-et és a "videok"-at "zoli" írhassa és olvashassa is, de "zsuzsa" csak a "kepek"-et írhassa/olvashassa, de a "videok"-at csak olvashassa?

(szóval azért mert van 2 felhasználó, még nem szeretnék két megosztást létrehozni)

Több megoldás lehetséges. A 2 felhasználó azonos csoportban van vagy különbözőben?
(man chown, man chmod)

Zotya
zotya_
Társ Admin
Társ Admin

HozzászólásSzerző: KZ Dátum: 2010.02.03. 13:33

zotya_ írta:
KZ írta:Röviden a probléma:

Több megoldás lehetséges. A 2 felhasználó azonos csoportban van vagy különbözőben?
(man chown, man chmod)

Zotya

nincsenek csoporthoz rendelve, vagy a tököm se tudja, de ha vannak is, akkor is egyhez, amihez alapban rendelte őket a web-es felület.

szóval nem csoportszinten akarok bohóckodni egyelőre, hanem felhasználó szinten.

találtam egy ilyet:
"chmod u=rw,go= fajlolvasás és írás jog a felhasználónak, a csoporttól és a többi felhasználótól eltíltva minden"

már csak az a kérdés, hogy hol tudom ebben megandi, hogy melyik felhasználóra legyen ez érvényes...
A semmi az nem van, hanem nincs. Hát mer', hogy ha semmi van, az pont hogy nincs semmi! Na de, ha meg a semmi nincs, az meg már valami, ...az meg már nem semmi.
KZ

HozzászólásSzerző: zotya_ Dátum: 2010.02.03. 14:01

KZ írta:
zotya_ írta:
(man chown, man chmod)

Zotya

nincsenek csoporthoz rendelve, vagy a tököm se tudja, de ha vannak is, akkor is egyhez, amihez alapban rendelte őket a web-es felület.

szóval nem csoportszinten akarok bohóckodni egyelőre, hanem felhasználó szinten.

Ez így elég nehéz hogy mindig csak egy kis infót adsz, a többit meg találjam ki.

Tehát ha jól értem az a cél hogy 1 kiajánlás legyen amit mindkét user rw joggal lát, és file rendszer szinten akadályozzuk meg hogy a zsuzsa olyan dolgokat is letöröljön ami nem az övé.

Előszöris jó lenne tudni hogy egy csoportban vannak-e? (/etc/passwd - a múltkor írtam hogy melyik mező mit jelent) Aztán azt is tudni kéne, hogy még valakinek kell valamilyen jog? pl. az admin is szeretne irogatni??)
Ha ezt megírod vagy elküldöd az etc/passwd file-t akkor ajánlok valamit. (addigis man chown, man chmod)

Üdv,
Zotya
zotya_
Társ Admin
Társ Admin

HozzászólásSzerző: KZ Dátum: 2010.02.03. 14:05

KZ írta:
zotya_ írta:
(man chown, man chmod)

Zotya

találtam egy ilyet:
"chmod u=rw,go= fajlolvasás és írás jog a felhasználónak, a csoporttól és a többi felhasználótól eltíltva minden"

már csak az a kérdés, hogy hol tudom ebben megandi, hogy melyik felhasználóra legyen ez érvényes...

Azt hiszem meglesz a megoldás, itt találtam egy kezdő leírást :)
http://catcode.com/teachmod/index.html

már tudom, hogy a user azt jelenti, aki a tulaja a file-nak ;) szépen haladok tovább és bővítem az agyam ;)

Zotya, köszi az eddigi segítséget. Remélem már menni fog, ha a végére érek az írománynak :)
KZ

HozzászólásSzerző: KZ Dátum: 2010.02.03. 14:32

zotya_ írta:
KZ írta:nincsenek csoporthoz rendelve, vagy a tököm se tudja, de ha vannak is, akkor is egyhez, amihez alapban rendelte őket a web-es felület.

Ez így elég nehéz hogy mindig csak egy kis infót adsz, a többit meg találjam ki.

Tehát ha jól értem az a cél hogy 1 kiajánlás legyen amit mindkét user rw joggal lát, és file rendszer szinten akadályozzuk meg hogy a zsuzsa olyan dolgokat is letöröljön ami nem az övé.

Előszöris jó lenne tudni hogy egy csoportban vannak-e? (/etc/passwd - a múltkor írtam hogy melyik mező mit jelent) Aztán azt is tudni kéne, hogy még valakinek kell valamilyen jog? pl. az admin is szeretne irogatni??)
Ha ezt megírod vagy elküldöd az etc/passwd file-t akkor ajánlok valamit. (addigis man chown, man chmod)

Üdv,
Zotya

Igen, az a cél, amit mondtál.
passwd-t bemásoltam, lásd alul.
Egyelőre nem tudom kell-e másnak jog, viki még nincs 1 éves, szóval talán még ő nem akar a NAS-on keresgetni semmit :)

Amúgy kapizsgálni már kezdem a dolgot, csak még nehezen áll össze a kép...

File: passwd Line 1 Col 0 690 bytes 100%
root:$1$$0gyfrl3XtEahl159dp/xK.:0:0:root:/root:/bin/ash
lp:x:4:7:lp:/var/spool/lpd:/bin/sh
nobody:x:65535:65535:nobody:/nonexist:/bin/sh
guest::65534:65535:Guest:/nonexist:/bin/sh
mysql:$1$$RmyPVMlhpXjJj8iv4w.Ul.:6000:6000:Linux User,,,:/home/mysql:/bin/sh
daemon:$1$$RmyPVMlhpXjJj8iv4w.Ul.:7000:7000:Linux User,,,:/home/daemon:/bin/sh
messagebus:x:7001:7001:messagebus daemon:/opt/var/run/dbus:/bin/false
admin:$1$$0gyfrl3XtEahl159dp/xK.:7001:100:admin:/mnt/ide1/admin/:
guest-share:$1$$qRPK7m23GJusamGpoGLby/:7002:7001:User for guest share:/mnt/ide1/
guest-share/:/bin/badsh
kz:$1$$0gyfrl3XtEahl159dp/xK.:7004:100:kz-zoli:nohome:
kzs:$1$$Z4Czg3idLkuPOSkpvkNFs/:7003:100:kzs-zsuzsa:nohome:
KZ

HozzászólásSzerző: zotya_ Dátum: 2010.02.03. 16:52

KZ írta:Egyelőre nem tudom kell-e másnak jog, viki még nincs 1 éves, szóval talán még ő nem akar a NAS-on keresgetni semmit :)

Én arra gondoltam hogy a torrent kliens esetleg az admin nevében fut, akkor neki is kell írási jog. De ha nem, hát nem.

KZ írta:Amúgy kapizsgálni már kezdem a dolgot, csak még nehezen áll össze a kép...

guest-share:$1$$qRPK7m23GJusamGpoGLby/:7002:7001:User for guest share:/mnt/ide1/

Ez alapján a kz, kzs, és admin userek azonos csoportban vannak.

Legyen a
valami/videok könyvtár beállítása rwxr-xr-x, tulajdonosa kz. Csak a tulajdonos tud file-t létrehozni vagy törölni ebben a könyvtárban.
valami/képek könyvtár beállítása rwxrwxr-x, tulajdonosa kzs. A tulajdonos és a csoportja tud file-t létrehozni vagy törölni ebben a könyvtárban.

Hogyha valaki nem jogosult a file-t törölni, attól még módositani jogos lehet! Ez azon múlik hogy az adott file-ra van-e írási joga...

További jó olvasgatást!

Üdv,
Zotya
zotya_
Társ Admin
Társ Admin

HozzászólásSzerző: KZ Dátum: 2010.02.03. 19:18

zotya_ írta:
KZ írta:Egyelőre nem tudom kell-e másnak jog, viki még nincs 1 éves, szóval talán még ő nem akar a NAS-on keresgetni semmit :)

Én arra gondoltam hogy a torrent kliens esetleg az admin nevében fut, akkor neki is kell írási jog. De ha nem, hát nem.

KZ írta:Amúgy kapizsgálni már kezdem a dolgot, csak még nehezen áll össze a kép...

Ez alapján a kz, kzs, és admin userek azonos csoportban vannak.

Legyen a
valami/videok könyvtár beállítása rwxr-xr-x, tulajdonosa kz. Csak a tulajdonos tud file-t létrehozni vagy törölni ebben a könyvtárban.
valami/képek könyvtár beállítása rwxrwxr-x, tulajdonosa kzs. A tulajdonos és a csoportja tud file-t létrehozni vagy törölni ebben a könyvtárban.

Hogyha valaki nem jogosult a file-t törölni, attól még módositani jogos lehet! Ez azon múlik hogy az adott file-ra van-e írási joga...

További jó olvasgatást!

Üdv,
Zotya

Kipróbáltam azt amit írtál azzal a különbséggel, hogy a valami/képek helyett valami/videok/képek-re állítottam be amit írtál.

Működik is ahogy kell, ha putty-al kzs-ként jelentkezek be, akkor a valami/videok/képek alattit írhatja is, a többi /valami/videok alattit csak olvashatja. szóval ahogy írtad!

AZONBAN :(

Ha ezt a valami/videok-at meghajtóként csatlakoztatom a windows-ban kzs felhasználóval, akkor mégse tudja írni a /valami/videok/képek-et! (putty-ból pedig simán ment) Ez mi a ráktól lehet???
KZ

HozzászólásSzerző: zotya_ Dátum: 2010.02.03. 19:56

KZ írta:Kipróbáltam azt amit írtál azzal a különbséggel, hogy a valami/képek helyett valami/videok/képek-re állítottam be amit írtál.

Működik is ahogy kell, ha putty-al kzs-ként jelentkezek be, akkor a valami/videok/képek alattit írhatja is, a többi /valami/videok alattit csak olvashatja. szóval ahogy írtad!

AZONBAN :(

Ha ezt a valami/videok-at meghajtóként csatlakoztatom a windows-ban kzs felhasználóval, akkor mégse tudja írni a /valami/videok/képek-et! (putty-ból pedig simán ment) Ez mi a ráktól lehet???

Szerintem ezt a samba-ban kell beállítani, de abban semmi tapasztalatom.

Zotya
zotya_
Társ Admin
Társ Admin

HozzászólásSzerző: KZ Dátum: 2010.02.03. 19:57

még ez van a smb.conf-ban. úgy tűnik e szerint működik a dolog, és leszarja, hogy én miket állítok be a chown és chmod-dal...

[global]
follow symlinks=yes
dead time=5
preserve case=yes
map to guest=bad user
mangled names=yes
unix password sync=false
unix charset=UTF-8
dos filetimes=yes
short preserve case=yes
domain logons=no
encrypt passwords=yes
log file=/var/log/log.smbd
delete readonly=yes
workgroup=MUNKACSOPORT
directory security mask=777
use sendfile=no
null passwords=yes
wide links=yes
wins support=no
load printers=no
max log size=20
server string=adatok
guest account=guest-share
use receivefile=no
delete veto files=yes
default case=upper
browseable=yes
name resolve order=lmhosts host wins bcast
case sensitive=no
pid directory=/var/run
security=user
interfaces=eth0
dos charset=CP1250
printing=lprng
printcap name=/etc/printcap
security mask=777
display charset=UTF-8
share modes=yes
veto files=/lost+found/Network Trash Folder/.AppleDouble/.AppleDesktop/Icon^M/
dns proxy=no
lock directory=/var/run
socket options=IPTOS_LOWDELAY TCP_NODELAY SO_SNDBUF=65535 SO_RCVBUF=65535
[admin]
use receivefile=yes
create mask=0775
write list=admin
path=/mnt/ide1/admin/
directory mask=0775
writeable=no
available=1
valid users=admin
use sendfile=yes
[optware]
use receivefile=yes
create mask=0775
write list=admin
path=/mnt/ide1/optware
directory mask=0775
writeable=no
available=1
valid users=admin
use sendfile=yes
[public]
use receivefile=yes
create mask=0775
comment=Folder Share for public
write list=admin
path=/mnt/ide1/public
directory mask=0775
writeable=no
available=1
valid users=kzs,admin
use sendfile=yes
[zoli]
use receivefile=yes
create mask=0775
comment=s_zoli
write list=kz,admin
path=/mnt/ide1/zoli
directory mask=0775
writeable=no
available=1
valid users=@csalad,kz,admin
use sendfile=yes
[zsuzsa]
use receivefile=yes
create mask=0775
comment=s_zsuzsa
write list=kz,kzs,admin
path=/mnt/ide1/zsuzsa
directory mask=0775
writeable=no
available=1
valid users=@csalad,kz,kzs,admin
use sendfile=yes
KZ

HozzászólásSzerző: zotya_ Dátum: 2010.02.03. 20:45

Mondtam, samba-hoz nem értek.

Zotya
zotya_
Társ Admin
Társ Admin

HozzászólásSzerző: KZ Dátum: 2010.02.03. 21:05

zotya_ írta:Mondtam, samba-hoz nem értek.

Zotya
vágom, csak épp egyszerre küldtük a hozzászólásunkat

köszi a help-et, küzdök még vele...
KZ

HozzászólásSzerző: Töki Dátum: 2010.02.17. 13:58

Mit javasoltok arra az esetre ha:
Windows-os és Mac-es környezetben kéne használnom egy Antivirus megoldást. Követelmény: egy közös managment felület.

köszi
2 henger, két kerék,
Töki
Rendszeres túrázó
Rendszeres túrázó

Motor extrák: egyedi fényezéső idomok, indexek, hasidom, sárvédő, raptor kipufogó, fémfékcső,doboz

HozzászólásSzerző: Laller Dátum: 2010.02.17. 14:33

Töki írta:Mit javasoltok arra az esetre ha:
Windows-os és Mac-es környezetben kéne használnom egy Antivirus megoldást. Követelmény: egy közös managment felület.

köszi

most miért kell itt belerondítani a linuxos thread-be ilyen szarokkal mint a win vagy mac?
Laller

Motor típusa: SV1000S
Motor extrák: sk. fokozatkijelző, sk. köridőmérő, forgatható kerekek, SV1000 szívócsonk, 2 irányba elfordítható kormány, LED-es index, LED-es hátsólámpa

HozzászólásSzerző: Töki Dátum: 2010.02.17. 15:09

Laller írta:

köszi

most miért kell itt belerondítani a linuxos thread-be ilyen szarokkal mint a win vagy mac?

Nem vártam mást...
2 henger, két kerék,
Töki
Rendszeres túrázó
Rendszeres túrázó

HozzászólásSzerző: KZ Dátum: 2010.02.17. 20:59

köszi

Csak tipp, nézz utána: Symantec Protection Suite Small Business Edition
vagy
http://www.avast.com/mac-edition (a mac + pc -t nézd!)
KZ

HozzászólásSzerző: Töki Dátum: 2010.02.17. 22:19

KZ írta:

köszi

Csak tipp, nézz utána: Symantec Protection Suite Small Business Edition
vagy
http://www.avast.com/mac-edition (a mac + pc -t nézd!)

Ahha, avas-nak valamiért nem néztem utána, köszi a tippet! (az elsőről inkább nem alkotnék véleményt...)

:thx:
2 henger, két kerék,
Töki
Rendszeres túrázó
Rendszeres túrázó

HozzászólásSzerző: KZ Dátum: 2010.02.24. 10:03

Hali!

Van egy laptop-om (lenovo s10) német billentyűzettel. Tudtok olyan céget/magánembert/bárkit, aki tudná magyarítani?

Meg van a magyar kiosztásról a kép, ez alapján kellene valahogy megoldani. Matricázás az utolsó lehetőségként jön szóba, valami tartósabbat szeretnék. Vennék akár full billentyűzetet is, de nem találok sehol, meg gyanítom meg se érné...
KZ

HozzászólásSzerző: pm Dátum: 2010.02.24. 10:12

KZ írta:Hali!

Van egy laptop-om (lenovo s10) német billentyűzettel. Tudtok olyan céget/magánembert/bárkit, aki tudná magyarítani?

Meg van a magyar kiosztásról a kép, ez alapján kellene valahogy megoldani. Matricázás az utolsó lehetőségként jön szóba, valami tartósabbat szeretnék. Vennék akár full billentyűzetet is, de nem találok sehol, meg gyanítom meg se érné...

pü ment
Csak a Puffin adhat neked erőt és mindent lebíró akaratot !
pm

Motor típusa: gsx-r 750 k7

HozzászólásSzerző: KZ Dátum: 2010.02.24. 10:15

pm írta:
KZ írta:Hali!

pü ment

hát még nem ért ide ;)
KZ

HozzászólásSzerző: pm Dátum: 2010.02.24. 16:14

KZ írta:
pm írta:

pü ment

hát még nem ért ide ;)

küldtem megint...
Csak a Puffin adhat neked erőt és mindent lebíró akaratot !
pm

Motor típusa: gsx-r 750 k7

HozzászólásSzerző: KZ Dátum: 2010.02.24. 17:21

pm írta:
KZ írta:hát még nem ért ide ;)

küldtem megint...

Köszi, most megjött!
KZ

HozzászólásSzerző: Töki Dátum: 2010.03.07. 23:04

hujujj. Error van erősen. Az utolsó itthoni linuxomra muszájból XP-t telepítek
2 henger, két kerék,
Töki
Rendszeres túrázó
Rendszeres túrázó

HozzászólásSzerző: Gyuszi Dátum: 2010.03.07. 23:24

Töki írta:hujujj. Error van erősen. Az utolsó itthoni linuxomra muszájból XP-t telepítek

Nézd... menedzser...8)
Gyuszi
LFS
LFS

Motor típusa: Monster650

HozzászólásSzerző: KZ Dátum: 2010.03.08. 08:52

Sziasztok!

Csinált már valaki torrent tracker-t, azaz torrent szervert? Én feltelepítettem egy PHP-set (Torrentbits) most a tárhelyemre, működik is.

A kérdésem az lenne, hogy meg lehet-e oldani, hogy azt amit seed-elni kell, az ne az otthoni gépemről seed-elődjön, hanem a tárhelyről (annak egyik könyvtárából), ahol a tracker is van?

Sehol nem tudom a tracker-nek megmondani, hogy ilyet akarok. Tettem fel php-s klienst is, gondoltam az majd seed-el az otthoni gép kliens-e helyett, de úgy se ment...
KZ

HozzászólásSzerző: KZ Dátum: 2010.03.16. 09:01

Megint én ;)

Megdölgött a laptopom, de a kijelzője még jó. Tudok aplikálni rá olyan csatit (táp+videójel /D-sub/), hogy az asztali PC-hez tudjam használni, mint normál monitor?
KZ

HozzászólásSzerző: frpeter Dátum: 2010.06.17. 15:52

Egy újabb help...
Hogy tudjátok mi az az ftp.
Nem is oylan bonyolult, nem?
frpeter
Oldalgazda
Oldalgazda

Telefonszám: 30/3660311
Motor típusa: DL 1k
Motor extrák: SVmedia matrica :)

HozzászólásSzerző: Gyuszi Dátum: 2010.06.17. 18:26

frpeter írta:Egy újabb help...
Hogy tudjátok mi az az ftp.
Nem is oylan bonyolult, nem?

értem a szándékot, de azért ekkora baromságot ne írj:

Mi is az az FTP?
Az ftp tulajdonképpen egy merevlemez meghajtó, ami egy másik központi gépen található. Olyan mint a saját számítógépedben lévő merevlemez, csak az Inetrneten keresztül tudod elérni.

ezigen.
Nézd... menedzser...8)
Gyuszi
LFS
LFS

Motor típusa: Monster650

HozzászólásSzerző: frpeter Dátum: 2010.06.17. 23:25

Miért, szted a lámereknek hogy kéne leírni hogy megértsék? Várom az ötleteket. De megint csak kötekedsz, inkább azt írd szted mit kéne.
frpeter
Oldalgazda
Oldalgazda

HozzászólásSzerző: Laller Dátum: 2010.06.18. 05:26

Laller

Motor extrák: sk. fokozatkijelző, sk. köridőmérő, forgatható kerekek, SV1000 szívócsonk, 2 irányba elfordítható kormány, LED-es index, LED-es hátsólámpa

HozzászólásSzerző: zotya_ Dátum: 2010.07.25. 08:47

Andrew!

Mehet a Kubuntu 10.04 upgrade, vagy vannak még benne durva hibák?? (AMD64, ATI video)

Köszi,
Zotya
zotya_
Társ Admin
Társ Admin

HozzászólásSzerző: andrew Dátum: 2010.07.25. 13:31

zotya_ írta:Andrew!

Mehet a Kubuntu 10.04 upgrade, vagy vannak még benne durva hibák?? (AMD64, ATI video)

Köszi,
Zotya

sztem mehet. elég sok gépen használom élesben 32 és 64 biten is, szerveren és desktopon is.
mondjuk desktopoknál nálunk ati nincs hanem nvidia vagy intel videókártyák, de nemhiszem h ati-val gond lenne.

Mit mond egy frissen végzett mérnök egy frissen végzett bölcsésznek?
- Két hamburgert és egy kis kólát
andrew
Társ Admin
Társ Admin

Motor típusa: GSX1300R K8
Motor extrák: maga a motor :)

HozzászólásSzerző: frpeter Dátum: 2010.07.29. 16:11

Lassan tényleg kéne egy laptop.
Mit tudtok ajánlani?
Használt, wifi legyen benne, meg kb excelezésre kell, ennyi.
Megbízhatóság előny.
Nem nagyon vagyok a témában...
frpeter
Oldalgazda
Oldalgazda

HozzászólásSzerző: Capirex Dátum: 2010.08.08. 10:32

frpeter írta:Lassan tényleg kéne egy laptop.
Mit tudtok ajánlani?
Használt, wifi legyen benne, meg kb excelezésre kell, ennyi.
Megbízhatóság előny.
Nem nagyon vagyok a témában...

Ezt találtam egész véletlenül, igaz elég kicsi, meg nem sokat tud, de olcsó.
Capirex
Rendszeres túrázó
Rendszeres túrázó

Motor típusa: BMW F650GS
Motor extrák: ABS, RDC, markolatfűtés, középállvány, fedélzeti számítógép, bukócső, kartervédő, dobozok, kézvédők, magas plexi, lézerblokkoló, zselés ülés

HozzászólásSzerző: DocHoliday Dátum: 2010.08.08. 12:20

Capirex írta:Ezt találtam egész véletlenül, igaz elég kicsi, meg nem sokat tud, de olcsó.

Ilyet nem szabad venni! Ezek mondjuk az 5-10 éves korosztálynak megfelelők, de valójában használhatatlanok. Kiemelik, hogy WIFI... vicces. VIA 300MHz-es proci, olyan feelingje lesz, mintha PDA-n neteznél. Alapból, amiben VIA proci van az felejtős! Volt dolgom VIA C7-es 2GHz-es géppel, abban 1GB RAM volt, de a lassúság fogalmát új dimenziókba emelte! Nekem jelenleg a Firefox 177 megát foglal, 10 lapnál... 128MB? Felejtős.... a bővítése meg alsó hangon 10k! És akkor még a "flash HDD"-ről szó sem volt... Az ASUS 7" EEEPC-kben is ilyesmi volt, na az aztán tényleg kiborítóan lassú!
Pénzem 90%-t piára és nőkre költöm. A maradékot meg elherdálom!
DocHoliday

Motor típusa: K6 SV650S
Motor extrák: LED-es indexek, DHM bukógomba, ValterMoto rsztartó, TwoBros dübörgő

HozzászólásSzerző: Laller Dátum: 2010.08.08. 16:39

DocHoliday írta:
Capirex írta:Ezt találtam egész véletlenül, igaz elég kicsi, meg nem sokat tud, de olcsó.

Ilyet nem szabad venni! Ezek mondjuk az 5-10 éves korosztálynak megfelelők, de valójában használhatatlanok. Kiemelik, hogy WIFI... vicces. VIA 300MHz-es proci, olyan feelingje lesz, mintha PDA-n neteznél. Alapból, amiben VIA proci van az felejtős! Volt dolgom VIA C7-es 2GHz-es géppel, abban 1GB RAM volt, de a lassúság fogalmát új dimenziókba emelte! Nekem jelenleg a Firefox 177 megát foglal, 10 lapnál... 128MB? Felejtős.... a bővítése meg alsó hangon 10k! És akkor még a "flash HDD"-ről szó sem volt... Az ASUS 7" EEEPC-kben is ilyesmi volt, na az aztán tényleg kiborítóan lassú!

az ASUS 900 internetezésre tök jó, nekem ez van pl. hálószobában. amikor úgy érzem, hogy már nem bírom fr nélkül, akkor csak felcsapom a tetejét, pár mp alatt indul is hang nélkül, mert még egy vinyó sem pörög fel benne.
Laller

HozzászólásSzerző: Töki Dátum: 2010.08.15. 22:59

Amit szeretnék:
virtuális környezetben egy sima xp-t futtatni egy win7-es gépen.

Melyik megoldást használjam? VMware player?
2 henger, két kerék,
Töki
Rendszeres túrázó
Rendszeres túrázó

HozzászólásSzerző: Kopasz Dátum: 2010.08.15. 23:16

Windows Virtual PC én ezt használtam Xp móddal:
http://www.microsoft.com/windows/virtual-pc/
Kopasz

Motor típusa: GSF 1200 S K6

ElőzőKövetkező

Vissza: Internet, számítógép, elektronika