Számítógép problémák

Számítsátechnika és műszaki dolgok.

Re: Számítógép problémák

HozzászólásSzerző: Raule Dátum: 2009.10.07. 20:13

zotya_ írta:Talán valaki még emlékszik rá, alig 1 éve örömködtem itt hogy meglett a CCNA minősítésem. Ha az öröm volt, akkor a mostanit nem is tudom hova soroljam. Mától ugyanis Cisco Certified Network Professional lettem!

Üdv,
Zotya

wow, grat. !

Mi a következő ?!

CCIE, CCSP ?!
Ha úgy tudnék motorozni, mint inni, én lennék a kocsma Valentino Rossi-ja ...

(Copyright by NFeri, asszem)
Raule

HozzászólásSzerző: Gyuszi Dátum: 2009.10.07. 20:24

Raule írta:
zotya_ írta:Talán valaki még emlékszik rá, alig 1 éve örömködtem itt hogy meglett a CCNA minősítésem. Ha az öröm volt, akkor a mostanit nem is tudom hova soroljam. Mától ugyanis Cisco Certified Network Professional lettem!

Üdv,
Zotya

wow, grat. !

Mi a következő ?!

CCIE, CCSP ?!

megcsinálja az Akorlátlan-t

grat!
Nézd... menedzser...8)
Gyuszi
LFS
LFS

Motor típusa: Monster650

HozzászólásSzerző: zotya_ Dátum: 2009.10.07. 21:04

Raule írta:

Üdv,
Zotya

wow, grat. !

Mi a következő ?!

CCIE, CCSP ?!

Nem tudom mi lesz a következő. Talán CCIP, CCIE biztosan nem.

Zotya
zotya_
Társ Admin
Társ Admin

Motor típusa: az nincsen :(

HozzászólásSzerző: KZ Dátum: 2009.10.07. 21:55

Raule írta:

Üdv,
Zotya

wow, grat. !

Mi a következő ?!

CCIE, CCSP ?!

Cisco Certified Cicis Punci
A semmi az nem van, hanem nincs. Hát mer', hogy ha semmi van, az pont hogy nincs semmi! Na de, ha meg a semmi nincs, az meg már valami, ...az meg már nem semmi.
KZ

Motor típusa: YZF-R6

HozzászólásSzerző: KZ Dátum: 2009.10.08. 06:47

mivel 1 nap alatt két windows-om mondta be az unalmast, gondoltam adok még1 esélyt az ubuntu 9.04-nek.

azonban:
-miért nem tud rejtett WPA-s hálózathoz kapcsolódni??? (a nem rejtett titkosítatlannal simán megy, de így nem szeretném használni.) beírom az ssid, a jelszót, próbál csatlakozni x percig, de semmi :( így számomra használhatatlan az egész. ja és azt szeretném ha gép indításakor automatikusan csatlakozna, gondolom ez lesz a következő probléma :(

még egy másik linux kérdésem is lenne:
rsync: beputtyolok a NAS-ra, itt van benne egy vinyó a /mnt/ide1-en, és egy usb-s vinyó a /mnt/usb1-en. át kéne másolnom mindent az ide1/admin-ről az usb1/admin-re, könyvtárastul. addig jutottam, hogy "rsync /mnt/ide1/admin/* /mnt/usb1/admin", de ez a könyvtárakat kihagyja, csak az admin-ban lévő fileokat másolja át.
ráadásul úgy szeretném, hogy daemon-ként a háttérben fusson a másolás, mert nem szeretnék addig a putty előtt ülni, amíg átmásolja az 500GB-ot, ami kb 24 óra lesz... :(

tudtok segíteni linux guruk?
A semmi az nem van, hanem nincs. Hát mer', hogy ha semmi van, az pont hogy nincs semmi! Na de, ha meg a semmi nincs, az meg már valami, ...az meg már nem semmi.
KZ

HozzászólásSzerző: zotya_ Dátum: 2009.10.08. 07:32

KZ írta:mivel 1 nap alatt két windows-om mondta be az unalmast, gondoltam adok még1 esélyt az ubuntu 9.04-nek.

azonban:
-miért nem tud rejtett WPA-s hálózathoz kapcsolódni??? (a nem rejtett titkosítatlannal simán megy, de így nem szeretném használni.) beírom az ssid, a jelszót, próbál csatlakozni x percig, de semmi :( így számomra használhatatlan az egész. ja és azt szeretném ha gép indításakor automatikusan csatlakozna, gondolom ez lesz a következő probléma :(

rsync: beputtyolok a NAS-ra, itt van benne egy vinyó a /mnt/ide1-en, és egy usb-s vinyó a /mnt/usb1-en. át kéne másolnom mindent az ide1/admin-ről az usb1/admin-re, könyvtárastul. addig jutottam, hogy "rsync /mnt/ide1/admin/* /mnt/usb1/admin", de ez a könyvtárakat kihagyja, csak az admin-ban lévő fileokat másolja át.
ráadásul úgy szeretném, hogy daemon-ként a háttérben fusson a másolás, mert nem szeretnék addig a putty előtt ülni, amíg átmásolja az 500GB-ot, ami kb 24 óra lesz... :(

Linux guru nem vagyok, de 1-2 tipp talán...

Az SSID elrejtése nem jelent nagyobb biztonságot mintha szórnád. Tehát első körben engedélyezheted a broadcast-ot amíg meg nem lesz a végső megoldás. Én a magam részéről soha nem használtam Wi-Fi -vel Linuxot, tehát tapasztalatom nincs. Ettől függetlenül tuti hogy be lehet állítani amit szeretnél, csak vagy megvárod Andrew-t, vagy olvasgatod a manual-okat.
Egyébként ha a biztonság nagyon fontos, akkor WPA2/AES -t használj, az a legjobb. (Feltéve hogy az AP és a kliens is támogatja)

A másolás problámáját linuxon a következőképpen oldottam meg: cp -r -p forrás cél (-r recoursive, -p preserve file attributes). Ha a parancs végére odaírod hogy nohup akkor a terminál ablak bezárása után is folytatni fogja.

Üdv,
Zotya
zotya_
Társ Admin
Társ Admin

HozzászólásSzerző: KZ Dátum: 2009.10.08. 20:09

zotya_ írta:
KZ írta:mivel 1 nap alatt két windows-om mondta be az unalmast, gondoltam adok még1 esélyt az ubuntu 9.04-nek.

azonban:

Linux guru nem vagyok, de 1-2 tipp talán...

Az SSID elrejtése nem jelent nagyobb biztonságot mintha szórnád. Tehát első körben engedélyezheted a broadcast-ot amíg meg nem lesz a végső megoldás. Én a magam részéről soha nem használtam Wi-Fi -vel Linuxot, tehát tapasztalatom nincs. Ettől függetlenül tuti hogy be lehet állítani amit szeretnél, csak vagy megvárod Andrew-t, vagy olvasgatod a manual-okat.
Egyébként ha a biztonság nagyon fontos, akkor WPA2/AES -t használj, az a legjobb. (Feltéve hogy az AP és a kliens is támogatja)

A másolás problámáját linuxon a következőképpen oldottam meg: cp -r -p forrás cél (-r recoursive, -p preserve file attributes). Ha a parancs végére odaírod hogy nohup akkor a terminál ablak bezárása után is folytatni fogja.

Üdv,
Zotya

köszi a választ! nem rejtett ssid-vel megy titkosítva!
sajna a nohup véget nem támogatja a nas-ban lévő linux...
KZ

HozzászólásSzerző: KZ Dátum: 2009.10.08. 20:18

nah, csak sikerült a háttérbe küldeni :)

While running a command (job) you can pause/suspend it with ctrl-z and kill it with ctrl-c.
While running a job you canShortcut
suspend a jobctrl -z
terminate a jobctrl -c

When a job is suspended it can be moved back to the foreground with`fg` and placed in the background (where it will continue to execute)with `bg`.
FunctionCommand
Move a suspended job to the foregroundfg
Continue a suspended job in the backgroundbg
List all jobsjobs
Kill a job (%N where N is the job number)kill %N && fg
Start a job directly in the backgroundcommand &

How to run, suspend and continue a command in the background
Examples of how to run a job in the background:
$ cp video.avi /pub/videos
Ctrl-z
[1]+ Stopped cp video.avi /pub/videos
$
[1]+ cp video.avi /pub/videos
$ bg
$

Szóval a cp után control z-t nyomtam majd bg-t, és így a háttérben megy most.

Köszi, Zotya
[1]+ Done cp video.avi /pub/videos
KZ

HozzászólásSzerző: zotya_ Dátum: 2009.10.08. 20:24

KZ írta:nah, csak sikerült a háttérbe küldeni :)

While running a command (job) you can pause/suspend it with ctrl-z and kill it with ctrl-c.
suspend a jobctrl -z
terminate a jobctrl -c

When a job is suspended it can be moved back to the foreground with`fg` and placed in the background (where it will continue to execute)with `bg`.
FunctionCommand
List all jobsjobs

Ctrl-z
$
$ bg
$

Köszi, Zotya

A háttérben futás nem ugyan az mint a nohup. Ha háttérben fut a job és bezárod a terminál ablakot akkor megszakítod a futását! Ellentétben a nohup-al amikor a terminál ablak bezárása után is tovább fut.

Üdv,
Zotya
zotya_
Társ Admin
Társ Admin

HozzászólásSzerző: KZ Dátum: 2009.10.08. 20:37

zotya_ írta:
KZ írta:nah, csak sikerült a háttérbe küldeni :)

suspend a jobctrl -z
terminate a jobctrl -c

FunctionCommand
List all jobsjobs

Ctrl-z
$
$ bg
$

Köszi, Zotya

A háttérben futás nem ugyan az mint a nohup. Ha háttérben fut a job és bezárod a terminál ablakot akkor megszakítod a futását! Ellentétben a nohup-al amikor a terminál ablak bezárása után is tovább fut.

Üdv,
Zotya

nekem a nohup nem megy, kiírta, hogy nincs ilyen könyvtár...

a háttérben futás után kiléptem a putty-ból exit-tel, bezáródott az ablak, de a másolás még most is megy!
KZ

HozzászólásSzerző: zotya_ Dátum: 2009.10.08. 20:43

KZ írta:nekem a nohup nem megy, kiírta, hogy nincs ilyen könyvtár...

a háttérben futás után kiléptem a putty-ból exit-tel, bezáródott az ablak, de a másolás még most is megy!

Akkor ez a rendszer tud valamit amit én nem. ;)

Zotya
zotya_
Társ Admin
Társ Admin

HozzászólásSzerző: KZ Dátum: 2009.10.08. 20:46

zotya_ írta:
KZ írta:nekem a nohup nem megy, kiírta, hogy nincs ilyen könyvtár...

Akkor ez a rendszer tud valamit amit én nem. ;)

Zotya

Ez Raidsonic NAS4220-B, nem ubuntu van rajta :)
http://www.raidsonic.de/en/pages/products/external_cases.php?we_objectID=5052
KZ

HozzászólásSzerző: KZ Dátum: 2009.10.10. 19:28

Végülis a cp helyett most ezt használom:
rsync -avr --delete --log-file=/mnt/ide1/public/temp/rsync_log/$(date +%Y%m%d)_rsync.log /mnt/ide1/admin /mnt/usb1

Sajna az ütemezést nem tudom beállítani a crontab-ban, de ez megint az egyedi linux miatt van :(
KZ

HozzászólásSzerző: Zsoltee Dátum: 2009.10.12. 16:31

A Windows xp sp3 (32 bit) mennyi rendszermemóriát képes kezelni? Hallottam valami olyasmit hogy max 4GB, grafikus kártya memóriával együtt, igaz ez? Bővítenék de így nem merek.
Addig, amíg a főnököm úgy tesz, mintha jól megfizetne, addig én is úgy teszek, mintha jól dolgoznék.
Zsoltee

Motor típusa: SV 1000 N K5
Motor extrák: Maga a motor...

HozzászólásSzerző: pm Dátum: 2009.10.12. 16:42

Zsoltee írta:A Windows xp sp3 (32 bit) mennyi rendszermemóriát képes kezelni? Hallottam valami olyasmit hogy max 4GB, grafikus kártya memóriával együtt, igaz ez? Bővítenék de így nem merek.

maga a windows 3Gb...
Csak a Puffin adhat neked erőt és mindent lebíró akaratot !
pm

Motor típusa: gsx-r 750 k7

HozzászólásSzerző: Gyuszi Dátum: 2009.10.12. 22:44

szerintem 4giga mindennel együtt... de már rég olvastam valahol....
Nézd... menedzser...8)
Gyuszi
LFS
LFS

HozzászólásSzerző: Töki Dátum: 2009.10.12. 22:45

Gyuszi írta:szerintem 4giga mindennel együtt... de már rég olvastam valahol....

Xp esetén három, Vista esetén négy mindennel együtt. Ha jól emlékszem.
64bites változatokról nem is beszélve.
2 henger, két kerék,
90°-ban a nyomaték vezér!
Töki
Rendszeres túrázó
Rendszeres túrázó

Telefonszám: 20/464-0621
Motor típusa: Suzuki SV 650S Ky
Motor extrák: egyedi fényezéső idomok, indexek, hasidom, sárvédő, raptor kipufogó, fémfékcső,doboz

HozzászólásSzerző: frpeter Dátum: 2009.10.13. 07:48

Keresnék 1db válallkozó kedvű embert a belső körből akinek van havi 1 órája foglalkozni a fórummotorral.
frpeter
Oldalgazda
Oldalgazda

Telefonszám: 30/3660311
Motor típusa: DL 1k
Motor extrák: SVmedia matrica :)

HozzászólásSzerző: DocHoliday Dátum: 2009.10.13. 10:46

Pénzem 90%-t piára és nőkre költöm. A maradékot meg elherdálom!
DocHoliday

Motor típusa: K6 SV650S
Motor extrák: LED-es indexek, DHM bukógomba, ValterMoto rsztartó, TwoBros dübörgő

HozzászólásSzerző: Mugen77 Dátum: 2009.10.13. 11:16

frpeter írta:Keresnék 1db válallkozó kedvű embert a belső körből akinek van havi 1 órája foglalkozni a fórummotorral.

Nagyon kell érteni hozzá? :) Szívesen segítek ha nem kell túlzott kockafej hozzá :) Bocs a számtechesektől :)
Az ördög legnagyobb trükkje az volt, hogy elhitette velünk......nem létezik......
Mugen77

Motor típusa: GSX-R 750 K8
Motor extrák: A színe :)

HozzászólásSzerző: frpeter Dátum: 2009.10.13. 11:22

Mugen77 írta:
frpeter írta:Keresnék 1db válallkozó kedvű embert a belső körből akinek van havi 1 órája foglalkozni a fórummotorral.

Nagyon kell érteni hozzá? :) Szívesen segítek ha nem kell túlzott kockafej hozzá :) Bocs a számtechesektől :)

Hát nem ártana ha nem lenne olyan hogy napokig nincs fórum mert valamit sikerült elb**z :D
frpeter
Oldalgazda
Oldalgazda

HozzászólásSzerző: Mugen77 Dátum: 2009.10.13. 11:24

frpeter írta:
Mugen77 írta:

Hát nem ártana ha nem lenne olyan hogy napokig nincs fórum mert valamit sikerült elb**z :D

A hardveres dolgok nem állnak messze tőlem, de olyan nyelveken amiket itt írogattok néha Én elcsodálkozom :) Szóval ez csak kedves felajánlás marad részemről, jöjjenek a hozzáértők :)
Az ördög legnagyobb trükkje az volt, hogy elhitette velünk......nem létezik......
Mugen77

Motor típusa: GSX-R 750 K8
Motor extrák: A színe :)

HozzászólásSzerző: frpeter Dátum: 2009.10.13. 11:24

Ehh, azé köszi :) Ha beszarik a gépem majd kereslek :D
frpeter
Oldalgazda
Oldalgazda

HozzászólásSzerző: Töki Dátum: 2009.10.13. 11:31

frpeter írta:Ehh, azé köszi :) Ha beszarik a gépem majd kereslek :D

Kb. sejtem, hogy mire keresel embert, de amíg pontosan le nem írod,hogy mit kéne csinálni és milyen nyelven addig ne várj túl sok jelentkezőt...
2 henger, két kerék,
90°-ban a nyomaték vezér!
Töki
Rendszeres túrázó
Rendszeres túrázó

Telefonszám: 20/464-0621
Motor típusa: Suzuki SV 650S Ky
Motor extrák: egyedi fényezéső idomok, indexek, hasidom, sárvédő, raptor kipufogó, fémfékcső,doboz

HozzászólásSzerző: frpeter Dátum: 2009.10.13. 11:33

Mit írjak le pontosabban? :)
Frissíteni kéne a motort meg néha javítgatni ezt-azt (pl most képgaléria). Gyanítom php meg sql :)
frpeter
Oldalgazda
Oldalgazda

HozzászólásSzerző: Gyuszi Dátum: 2009.10.13. 11:34

frpeter írta:Mit írjak le pontosabban? :)
Frissíteni kéne a motort meg néha javítgatni ezt-azt (pl most képgaléria). Gyanítom php meg sql :)

csak halkan kérdezem: maxx?
Nézd... menedzser...8)
Gyuszi
LFS
LFS

HozzászólásSzerző: frpeter Dátum: 2009.10.13. 11:36

Gyuszi írta:
frpeter írta:Mit írjak le pontosabban? :)

csak halkan kérdezem: maxx?

Kérdezd tőle, én már kérdeztem. 2 hónapja be se lépett. Privire nem válaszol.
frpeter
Oldalgazda
Oldalgazda

HozzászólásSzerző: andrew Dátum: 2009.10.13. 15:13

kicsit rég nem voltam a fórumon... ha még aktuális:

a zotya által említett nohup -os cumó úgy működik, hogy:
nohup parancs paraméterek &
tehát "nohup" és "&" közé az elvégzendő dolgot.
aztán lehet nézni, h ott figyel a "jobs" parancs kimenetében és érvényes lesz rá a fg, bg, stb.

ez a def. output helyett egy nohup.out fileba irányítja a kimenetet és a háttérben nyomja a parancsot. ettől függetlenül sztem ez is leáll ha kilépsz a shellből.

én ilyen otthagyandó shellekhez (kilépek, visszalépek, látni akarom ahol tartottam, fusson a progi stb.) a screen -t szoktam használni.

a háttérben futtatott processeknek amúgy valóban le kellene állniuk ha kilépsz. gyk van egy szülő process ami alá bemennek az új cuccok, de ha kilépsz a szülőből (shell) akkor annak húznia kellene a többit is, persze hacsak nem valami fork -olt processzről van szó.

> Sajna az ütemezést nem tudom beállítani a crontab-ban, de ez megint az egyedi linux miatt van :(

milyen jogosultságod/usered van?
nem kell feltétlenül rootnak lenned, h a cron-t buheráld.
normál esetben minden shell-t elérő júzernek van saját cron-ja!
ezt pedig nem file szinten kell konfigolni hanem a
crontab -e
paranccsal.

szóval putty be (jajj.. szóval besshzol), login, aztán crontab -e

Mit mond egy frissen végzett mérnök egy frissen végzett bölcsésznek?
- Két hamburgert és egy kis kólát
andrew
Társ Admin
Társ Admin

Motor típusa: GSX1300R K8
Motor extrák: maga a motor :)

HozzászólásSzerző: zotya_ Dátum: 2009.10.13. 18:09

Szerintem a nohup-nak pont az a lényege hogy akkor is végrehajtja a parancsot ha kilépsz! (NO Hang UP)
Persze én már régen tanultam ilyesmit, de ha nem hiszel nekem próbáldd ki!

Zotya
zotya_
Társ Admin
Társ Admin

HozzászólásSzerző: andrew Dátum: 2009.10.13. 21:35

zotya_ írta:Szerintem a nohup-nak pont az a lényege hogy akkor is végrehajtja a parancsot ha kilépsz! (NO Hang UP)

Zotya

nem-nem, jól tudod, én válaszoltam kapkodva... a kimenet/bemenet leválasztást jól írtam.
szal a nohup-al valóban meg lehet oldalni a dolgot viszont az tutkó h evvel kell kezdeni a parancs kiadást, nem a végére megy.
andrew
Társ Admin
Társ Admin

HozzászólásSzerző: KZ Dátum: 2009.10.13. 23:09

andrew írta:
zotya_ írta:Szerintem a nohup-nak pont az a lényege hogy akkor is végrehajtja a parancsot ha kilépsz! (NO Hang UP)

Zotya

nem-nem, jól tudod, én válaszoltam kapkodva... a kimenet/bemenet leválasztást jól írtam.
szal a nohup-al valóban meg lehet oldalni a dolgot viszont az tutkó h evvel kell kezdeni a parancs kiadást, nem a végére megy.

akkor nálam az volt a gond, hogy a végére írtam :)

crontab -e: ezt vágom, de ez olyan linux, hogy hiába írok be oda egy sort, ha újraindítom a NAS-t, akkor visszaállítja az eredetit. Valami optware-t telepítettem, ami a buta linux-át felokosítja, de ennek saját crontab-ja van.
mellesleg a crontab -e után nem tudom mivel lehet elmenteni, mert a ctrl-x-re nem lép ki :( fingom nincs mik a beszúrás, kilépés, elmentés parancsai
KZ

HozzászólásSzerző: zotya_ Dátum: 2009.10.14. 07:41

KZ írta:
andrew írta:

akkor nálam az volt a gond, hogy a végére írtam :)

crontab -e: ezt vágom, de ez olyan linux, hogy hiába írok be oda egy sort, ha újraindítom a NAS-t, akkor visszaállítja az eredetit. Valami optware-t telepítettem, ami a buta linux-át felokosítja, de ennek saját crontab-ja van.
mellesleg a crontab -e után nem tudom mivel lehet elmenteni, mert a ctrl-x-re nem lép ki :( fingom nincs mik a beszúrás, kilépés, elmentés parancsai

A nohup-ot én csesztem el, mert én írtam hogy a parancs végére kell tenni holott az elejére.

A crontab -e valószínűleg a vi -ban nyílik meg. Nem egyszerű, de nagyon ügyes kis szerkesztő. Persze winfoson szocializálódott nemzedék idegbajt kap tőle. ;)
Nyomsz egy ESC-et (alul megjelenik egy kettőspont és ott villog a cursor), majd x és ENTER. Ez a mentés kilépés.
A csak mentés az ESC w ENTER, a kilépés mentés nélkül ESC q! ENTER.
Beszúrás "i" (insert), kilépés beszúrás módból ESC.

Dióhéjban ennyit, bővebben man vi.

Üdv,
Zotya
zotya_
Társ Admin
Társ Admin

HozzászólásSzerző: andrew Dátum: 2009.10.14. 07:53

a crontab -e a környezeti beállításoknak megfelelő editor hívja meg, ami pedig általában az EDITOR környezeti változóban deklarát, v deklarálható felül.
használd az env parancsot, h lássd mi a jelenlegi.

ha pl vi -t hoz be és nem tudod kezelni, akkor javaslom, h keress a rendszeren vmi más használható text editort (nano, ha van mc telepítve akkor pl mcedit) majd állítsd be:
export EDITOR=mcedit

aztán nézzd meg, h valóban sikerült-e a deklaráció

env | grep EDITOR
ha ott figyel a beállításod, akkor mehet a crontab -e immár mcedit -ben :)
andrew
Társ Admin
Társ Admin

HozzászólásSzerző: KZ Dátum: 2009.10.17. 19:23

andrew írta:a crontab -e a környezeti beállításoknak megfelelő editor hívja meg, ami pedig általában az EDITOR környezeti változóban deklarát, v deklarálható felül.

ha pl vi -t hoz be és nem tudod kezelni, akkor javaslom, h keress a rendszeren vmi más használható text editort (nano, ha van mc telepítve akkor pl mcedit) majd állítsd be:
export EDITOR=mcedit

env | grep EDITOR

Andrew, köszi az infókat.
Ezt a vi-t nem földi embernek találták ki :), még a leírásod alapján se sikerült elsőre :)

Amúgy nekem nem a crontab -e -nél kellett szerkeszteni, hanem egy másik crontab file-t, de ez a NAS miatt van.
Most már a cron-t is el tudom indítani reboot-kor, és sikerült az rsync-et is időzítenem :)

Köszke!

most már csak a screen-t kéne megértenem
KZ

HozzászólásSzerző: leslie Dátum: 2009.10.17. 19:44

KZ írta:
andrew írta:a crontab -e a környezeti beállításoknak megfelelő editor hívja meg, ami pedig általában az EDITOR környezeti változóban deklarát, v deklarálható felül.

export EDITOR=mcedit

env | grep EDITOR

Andrew, köszi az infókat.
Ezt a vi-t nem földi embernek találták ki :), még a leírásod alapján se sikerült elsőre :)

Amúgy nekem nem a crontab -e -nél kellett szerkeszteni, hanem egy másik crontab file-t, de ez a NAS miatt van.
Most már a cron-t is el tudom indítani reboot-kor, és sikerült az rsync-et is időzítenem :)

Köszke!

a tietekét!
"Én is azt akarom, amit mindenki más. Csak én jobban..."
leslie

HozzászólásSzerző: zotya_ Dátum: 2009.10.17. 19:45

KZ írta:Ezt a vi-t nem földi embernek találták ki :), még a leírásod alapján se sikerült elsőre :)

Tényleg nem fehér embernek találták ki! Én is csak olyankor használom amikor nincsenek a közelben skin head -ek. ;)

Zotya
zotya_
Társ Admin
Társ Admin

HozzászólásSzerző: andrew Dátum: 2009.10.21. 12:37

KZ írta:Andrew, köszi az infókat.

Köszke!

ok, a lényeg, h megy.
vi -t én is rühellem, de szinte mindenhol máshol van egyéb használható editor, pl nano, joe, mcedit

screen:
leginkább man screen :D
amúgy:
ssh a gépre
belép
promtnál screen parancs kiad
evvel gyk elindítasz egy új shell-t
itt csinálod a dolgod
pl add kit a top parancsot, v vmit ami folyamatosan végzi a dolgát
aztán
ctrl-a, utána ctrl-d
a screen -ed detached lett, visszatértél az ssh belépés utáni shellhez.
megnézheted a detached státuszban lévő screeneket: screen -list
lépj ki, ssh kapcs megszakít

ssh vissza
belép
screen -list
még mindig ott van a korábbi detached screen
ha csak egy van (mint jelen esetben) akkor egyszerűen screen -r és láss csodát :)

amúgy a futó screen-ben is lehet számos másikat létrehozni, egymás között váltogatni stb.

nem tom szoktál-e torrentezni... nyilván itt debian és egyéb disztró imidzsek töltésére gondolok ;)
szóval a screen tök jó pl erre, h elindítod a konzolos torrent klienst benne, aztán detach és kilépsz, otthagyod, mire megint gép elé ülsz lent lesz... a nas úgyis megy mindig és így letöltéshez nem kell külön gépet használnod ami áramot fogyaszt+ utána úgyis másolnád át nas-ra...

az más kérdés ha a nas webes felületén is van menedzselhető torrent kliens :)
de legalább tudod, h hogyan tudod a céges szervereken otthagyni a letöltögetést ;)
andrew
Társ Admin
Társ Admin

HozzászólásSzerző: kengyelfutó Dátum: 2009.10.21. 13:51

Néha ide ha benézek, mindig önértékelési válságba kerülök pár hozzászólás elolvasása után!

Csak én nem beszélek köbükiül?
Aki tőlem pénzt akar, az azonnal ellenséggé válik!
kengyelfutó

Motor típusa: GSF1250
Motor extrák: Nyomaték,Nyomaték, még több Nyomaték!

HozzászólásSzerző: zotya_ Dátum: 2009.10.21. 13:54

kengyelfutó írta:Néha ide ha benézek, mindig önértékelési válságba kerülök pár hozzászólás elolvasása után!

Csak én nem beszélek köbükiül?

Nyugi, én sem értek mindent. ;)

Zotya
zotya_
Társ Admin
Társ Admin

HozzászólásSzerző: kengyelfutó Dátum: 2009.10.21. 14:00

Nem rossz ez a topic!Ha túlontúl elszállnék , elég ide betérnem és máris helyreteszem magam
Aki tőlem pénzt akar, az azonnal ellenséggé válik!
kengyelfutó

Motor típusa: GSF1250
Motor extrák: Nyomaték,Nyomaték, még több Nyomaték!

ElőzőKövetkező

Vissza: Internet, számítógép, elektronika