Számítógép problémák

Számítsátechnika és műszaki dolgok.

Re: Számítógép problémák

HozzászólásSzerző: andrew Dátum: 2009.10.21. 14:07

kengyelfutó írta:Néha ide ha benézek, mindig önértékelési válságba kerülök pár hozzászólás elolvasása után!

Csak én nem beszélek köbükiül?

:D
Mit mond egy frissen végzett mérnök egy frissen végzett bölcsésznek?
- Két hamburgert és egy kis kólát
andrew
Társ Admin
Társ Admin

Motor típusa: GSX1300R K8
Motor extrák: maga a motor :)

HozzászólásSzerző: KZ Dátum: 2009.10.21. 18:36

andrew írta:
KZ írta:Andrew, köszi az infókat.
Ezt a vi-t nem földi embernek találták ki :), még a leírásod alapján se sikerült elsőre :)

Amúgy nekem nem a crontab -e -nél kellett szerkeszteni, hanem egy másik crontab file-t, de ez a NAS miatt van.
Most már a cron-t is el tudom indítani reboot-kor, és sikerült az rsync-et is időzítenem :)

Köszke!

most már csak a screen-t kéne megértenem

ok, a lényeg, h megy.
vi -t én is rühellem, de szinte mindenhol máshol van egyéb használható editor, pl nano, joe, mcedit

screen:
leginkább man screen
amúgy:
ssh a gépre
belép
promtnál screen parancs kiad
evvel gyk elindítasz egy új shell-t
itt csinálod a dolgod
pl add kit a top parancsot, v vmit ami folyamatosan végzi a dolgát
aztán
ctrl-a, utána ctrl-d
a screen -ed detached lett, visszatértél az ssh belépés utáni shellhez.
megnézheted a detached státuszban lévő screeneket: screen -list
lépj ki, ssh kapcs megszakít

ssh vissza
belép
screen -list
még mindig ott van a korábbi detached screen
ha csak egy van (mint jelen esetben) akkor egyszerűen screen -r és láss csodát :)

amúgy a futó screen-ben is lehet számos másikat létrehozni, egymás között váltogatni stb.

nem tom szoktál-e torrentezni... nyilván itt debian és egyéb disztró imidzsek töltésére gondolok ;)
szóval a screen tök jó pl erre, h elindítod a konzolos torrent klienst benne, aztán detach és kilépsz, otthagyod, mire megint gép elé ülsz lent lesz... a nas úgyis megy mindig és így letöltéshez nem kell külön gépet használnod ami áramot fogyaszt+ utána úgyis másolnád át nas-ra...

az más kérdés ha a nas webes felületén is van menedzselhető torrent kliens :)
de legalább tudod, h hogyan tudod a céges szervereken otthagyni a letöltögetést ;)

Köszi, a hasznos infókat. A man screen nálam nem megy. Egyáltalán a man nem hoz be semmit... :( Persze mc-ben megtaláltam a file-okat, és úgy meg tudom nézni, de az macerásabb.

torrent:
transmission-t be tudtam lőni, web-es felülettel, de nem tökéletes, néha elszáll, fingom nincs mitől,és utána már nem is megy, shell-en kell szaroznom, kitörölni a torrenteket...

torrentflux nagynehezen felment, ez jobb, mert a torrenten belüli file-okat is lehet ki-bekapcsolni, ha nem kell minden, de ez meg nem tölti, nem tudom miért. a CPU 98%-on a phyton-ja miatt, de nem tölt semmit :(

tudsz ajánlani valami normális szöveges alapú torrent klienst? rtorrent van fent, de még nem jöttem rá a kezelésére. mindenképp olyan kéne, ami a torrenten belüli file-okat is kezeli, azaz kiiktatható egy file letöltése ha nem kell...

melóhelyen amúgy minden le van tiltva, úgyhogy otthonra kell beputty-olnom mobil neten keresztül ;)
A semmi az nem van, hanem nincs. Hát mer', hogy ha semmi van, az pont hogy nincs semmi! Na de, ha meg a semmi nincs, az meg már valami, ...az meg már nem semmi.
KZ

Motor típusa: YZF-R6

HozzászólásSzerző: zotya_ Dátum: 2009.10.21. 21:11

Hali!

Én KTorrent -et használok. Grafikus, de a file-ok kapcsolgathatóak. Nálam teljesen stabil.

Zotya
zotya_
Társ Admin
Társ Admin

Motor típusa: az nincsen :(

HozzászólásSzerző: KZ Dátum: 2009.10.21. 21:42

zotya_ írta:Hali!

Én KTorrent -et használok. Grafikus, de a file-ok kapcsolgathatóak. Nálam teljesen stabil.

Zotya

ubuntu alatt, gondolom. de ez optware
A semmi az nem van, hanem nincs. Hát mer', hogy ha semmi van, az pont hogy nincs semmi! Na de, ha meg a semmi nincs, az meg már valami, ...az meg már nem semmi.
KZ

HozzászólásSzerző: andrew Dátum: 2009.10.22. 09:55

KZ írta:Köszi, a hasznos infókat. A man screen nálam nem megy. Egyáltalán a man nem hoz be semmit... :( Persze mc-ben megtaláltam a file-okat, és úgy meg tudom nézni, de az macerásabb.

torrent:
transmission-t be tudtam lőni, web-es felülettel, de nem tökéletes, néha elszáll, fingom nincs mitől,és utána már nem is megy, shell-en kell szaroznom, kitörölni a torrenteket...

torrentflux nagynehezen felment, ez jobb, mert a torrenten belüli file-okat is lehet ki-bekapcsolni, ha nem kell minden, de ez meg nem tölti, nem tudom miért. a CPU 98%-on a phyton-ja miatt, de nem tölt semmit :(

tudsz ajánlani valami normális szöveges alapú torrent klienst? rtorrent van fent, de még nem jöttem rá a kezelésére. mindenképp olyan kéne, ami a torrenten belüli file-okat is kezeli, azaz kiiktatható egy file letöltése ha nem kell...

melóhelyen amúgy minden le van tiltva, úgyhogy otthonra kell beputty-olnom mobil neten keresztül ;)

én bittorent -et használtam eddig koznolosként, viszont nem volt szükségem torrenten belüli file válogatásra, sztem ez nem is tudja... utána nézek majd párnak, aztán megmondom a tutit :)
andrew
Társ Admin
Társ Admin

HozzászólásSzerző: andrew Dátum: 2009.10.22. 09:56

KZ írta:
zotya_ írta:Hali!

Zotya

ubuntu alatt, gondolom. de ez optware

ktorrent valóban jó, nem csak ubuntu alatt, hanem bármilyen disztró alatt ahol kde van, sőőőőt, akár gnome v egyéb ablakkezelő alatt is, csak akkor telepít egy rakás kde lib-et magával amit be is húz a ktorrent futtatásakkor.

viszont ide ez sehogy sem jó!
nincs X
andrew
Társ Admin
Társ Admin

HozzászólásSzerző: andrew Dátum: 2009.10.22. 10:06

KZ, sztem csekkolj rá az aria2 konzolos torrent kliensre.
debian/ubuntu alatt csomagként is elérhető a tárolókból, a nasod esetén is biztos fel lehet tenni valahol
ez tud file select-et torrentből!

http://aria2.sourceforge.net/

na megyek... megbeszélések sora jön :S
andrew
Társ Admin
Társ Admin

HozzászólásSzerző: frpeter Dátum: 2009.10.27. 19:41

Na ha már itt Linuxozunk...
Gondolkodom egy eeePC-n.
571mHz, 512/400 RAM, 2GB SD "merevlemez".
Milyen Linuxot tudnék erre tenni, ami tud grafikus felületet, relatív gyorsan fut és el is fér rajta?
Alapvetően adattárolásra (külső lemez), internetezésre (wifi), és szövegszerkesztésre lenne használva, bár nem ártana ha pl MapSource (Garmin) is elfutna rajta.
Köszönöm!
frpeter
Oldalgazda
Oldalgazda

Telefonszám: 30/3660311
Motor típusa: DL 1k
Motor extrák: SVmedia matrica :)

HozzászólásSzerző: Gyuszi Dátum: 2009.10.27. 20:28

frpeter írta:Na ha már itt Linuxozunk...
Gondolkodom egy eeePC-n.
Milyen Linuxot tudnék erre tenni, ami tud grafikus felületet, relatív gyorsan fut és el is fér rajta?
Alapvetően adattárolásra (külső lemez), internetezésre (wifi), és szövegszerkesztésre lenne használva, bár nem ártana ha pl MapSource (Garmin) is elfutna rajta.
Köszönöm!

szerintem gyorsan tegyél le róla :)

nincs ezeknek semmi értelme. hidd el, tapasztalat.
Nézd... menedzser...8)
Gyuszi
LFS
LFS

Motor típusa: Monster650

HozzászólásSzerző: frpeter Dátum: 2009.10.27. 20:59

Már leírtam hogy mire kell, és arra szerintem megfelelő, pláne mert fele annyi az ára mint bármi másnak :)
Lehet neked LFS-ezni nem volt jó :D
frpeter
Oldalgazda
Oldalgazda

HozzászólásSzerző: zotya_ Dátum: 2009.10.27. 21:21

Gondolkodom egy eeePC-n.
Köszönöm!

Nincs tapasztalatom a témában. :(

Zotya
zotya_
Társ Admin
Társ Admin

HozzászólásSzerző: Gyuszi Dátum: 2009.10.27. 21:24

frpeter írta:Már leírtam hogy mire kell, és arra szerintem megfelelő, pláne mert fele annyi az ára mint bármi másnak :)
Lehet neked LFS-ezni nem volt jó :D

nem nekem volt (szart nem veszek :p), de hidd el, semmire nem való, és kicsit többért már kapsz normális gépet is.

akkor vedd, ha sznobériában akarsz élni, amúgy felejtős.

most néztem meg amit linkeltél, ráadásul ez a 7"-os kis fos nekünk 10"-os van, és az is annyi mint egy kutya ülve, ezt a 7"-ost el se bírom képzelni mire lehet használni.

láttál már ilyet élőben? szerintem még nem ezt se szövegszerkesztésre, se internetezésre nem fogod tudni használni.
Nézd... menedzser...8)
Gyuszi
LFS
LFS

HozzászólásSzerző: Töki Dátum: 2009.10.27. 21:44

Gondolkodom egy eeePC-n.
Köszönöm!

eddig legalább volt igényed. Jó - jó. Kb mint az sv terepre... Szerintem neked ez abszolutte f...szság!
2 henger, két kerék,
90°-ban a nyomaték vezér!
Töki
Rendszeres túrázó
Rendszeres túrázó

Telefonszám: 20/464-0621
Motor típusa: Suzuki SV 650S Ky
Motor extrák: egyedi fényezéső idomok, indexek, hasidom, sárvédő, raptor kipufogó, fémfékcső,doboz

HozzászólásSzerző: frpeter Dátum: 2009.10.27. 22:11

Az eredeti kérdés nem ez volt, de ám legyen!
Akkor adj 30-ért olyan gépet amivel el tudom azokat végezni amiket írtam! Vagy akár 60e alatt!
Mert lehet dobálódzni,d e 100 alatt nincs más gép, illetve van 70-től de az kb ugyanezt tudja.
frpeter
Oldalgazda
Oldalgazda

HozzászólásSzerző: Töki Dátum: 2009.10.28. 09:51

frpeter írta:Az eredeti kérdés nem ez volt, de ám legyen!
Akkor adj 30-ért olyan gépet amivel el tudom azokat végezni amiket írtam! Vagy akár 60e alatt!
Mert lehet dobálódzni,d e 100 alatt nincs más gép, illetve van 70-től de az kb ugyanezt tudja.

A mapsource szerintem igen memó igényes. Várj karácsonyig, tuti lesznek akciók...
2 henger, két kerék,
Töki
Rendszeres túrázó
Rendszeres túrázó

Motor extrák: egyedi fényezéső idomok, indexek, hasidom, sárvédő, raptor kipufogó, fémfékcső,doboz

HozzászólásSzerző: Gyuszi Dátum: 2009.10.28. 11:13

frpeter írta:Az eredeti kérdés nem ez volt, de ám legyen!

akkor vedd meg 30-ért! tutter vétel, szinte neked találták ki... úgyis ezt akarod hallani...

lehet találni 50-60-ért újszerű normális 15ös notikat is, csak keresni kell.
Nézd... menedzser...8)
Gyuszi
LFS
LFS

HozzászólásSzerző: Mugen77 Dátum: 2009.10.28. 17:48

Gyuszi írta:
Gondolkodom egy eeePC-n.
Köszönöm!

Ez a gép mi a faccomra való? Komolyan érdekel....
Az ördög legnagyobb trükkje az volt, hogy elhitette velünk......nem létezik......
Mugen77

Motor típusa: GSX-R 750 K8
Motor extrák: A színe :)

HozzászólásSzerző: KZ Dátum: 2009.10.28. 18:00

Mugen77 írta:
Gyuszi írta:

Ez a gép mi a faccomra való? Komolyan érdekel....

A putty dos-os verziója kiválóan fut rajta ;)
KZ

HozzászólásSzerző: frpeter Dátum: 2009.10.28. 20:27

Leírtam mire kell, arra jó is. Nincs 60-70-em, még 30-am sem, de ez van. Az alapvető kérdésre nem nagyon kaptam választ.
Mindazonáltal ha ez tudja ezeket miért vennék kétszer annyiért gépet?
A sznob meg egyéb faszságról annyit, hogy aki ismer az nem ír be baromságot.
frpeter
Oldalgazda
Oldalgazda

HozzászólásSzerző: Töki Dátum: 2009.10.28. 20:44

frpeter írta:Leírtam mire kell, arra jó is. Nincs 60-70-em, még 30-am sem, de ez van. Az alapvető kérdésre nem nagyon kaptam választ.
Mindazonáltal ha ez tudja ezeket miért vennék kétszer annyiért gépet?
A sznob meg egyéb faszságról annyit, hogy aki ismer az nem ír be baromságot.

baromság
2 henger, két kerék,
Töki
Rendszeres túrázó
Rendszeres túrázó

HozzászólásSzerző: zoli32 Dátum: 2009.10.28. 21:34

Hordozható gép kell vagy jó az asztali gép is? Asztaliból meg lehet oldani a 30-ból is. Notebookból én inkább választanék egy használt IBM X31-et. 1,6 Pentium M 512 Mb Ram 40 GB hdd Odd nincs (nem is kell) 12" képernyő.
Eee Pc-ből 30 e ért csak a régebbiek vannak használtan 8-12 GB SSD (éppen haldoklik) 8" kijelző 900 Celeron. Az egy pőttyet lassúcska. A most futó Atomos 10" (ami még mindig hurka) az meg 80-100 e. Ezekre van Ubuntu Netbook edition telepítő erre optimalizálva. Talán a Garmin is feltehető Vine-al, de nem biztos hogy elindul. Habár volt most volt nálam egy dell netbook amit majdnem kidobtam az ablakon, mert a képernyője 1024x600-as volt viszont a wifi beállító ablaka meg 1024x768 ra volt fixen bállítva ha felhóztad a legtetejére még úgy se tudtam megnyomni az okét mert lelógott a képenyőről.
zoli32

Telefonszám: 06302334496
Motor típusa: Triumph Street Triple 2009

HozzászólásSzerző: Gyuszi Dátum: 2009.10.28. 21:35

csak azt tudnám minek kérdezted meg...

vegyél 2-t! sznobriadóóóóó!!!
Nézd... menedzser...8)
Gyuszi
LFS
LFS

HozzászólásSzerző: Töki Dátum: 2009.10.28. 22:06

zoli32 írta:Hordozható gép kell vagy jó az asztali gép is? Asztaliból meg lehet oldani a 30-ból is. Notebookból én inkább választanék egy használt IBM X31-et. 1,6 Pentium M 512 Mb Ram 40 GB hdd Odd nincs (nem is kell) 12" képernyő.
Eee Pc-ből 30 e ért csak a régebbiek vannak használtan 8-12 GB SSD (éppen haldoklik) 8" kijelző 900 Celeron. Az egy pőttyet lassúcska. A most futó Atomos 10" (ami még mindig hurka) az meg 80-100 e. Ezekre van Ubuntu Netbook edition telepítő erre optimalizálva. Talán a Garmin is feltehető Vine-al, de nem biztos hogy elindul. Habár volt most volt nálam egy dell netbook amit majdnem kidobtam az ablakon, mert a képernyője 1024x600-as volt viszont a wifi beállító ablaka meg 1024x768 ra volt fixen bállítva ha felhóztad a legtetejére még úgy se tudtam megnyomni az okét mert lelógott a képenyőről.

Ilyen, és ehhez hasonló eseteknél ha nem éred el az "ok" gombot akkor sokat segíthet a "tab" billenytyű. Teszteld le rendes gépen és rájössz, hogy hasznos kis cucc.
2 henger, két kerék,
Töki
Rendszeres túrázó
Rendszeres túrázó

HozzászólásSzerző: DocHoliday Dátum: 2009.10.28. 23:01

Múlt héten hoztak be hozzánk egy ugyanilyen gépet, hogy rakjunk rá valamilyen linux-ot. Mondom ok, próba-szerencse. Aha, persze. Az első gond ott volt, hogy 2 gigára a kommerszebb disztrók nem mennek fel (hozzáteszem, az SSD ami benne van rohadt lassú). Erre a problémára megoldást jelenthet, ha veszel valami nagyobb SD kártyát és arra telepíted a rendszert. Én így tettem, ez volt a legegyszerűbb megoldás, ezer más dolgom volt mellette, nem akartam tökölni. Amúgy szerintem amikkel érdemes foglalkozni: Slax, Damn Small Linux, Puppy. Ja, meg talán még Ubi Xfce felülettel...
Egy kicsit használgattam is, ha már nálam volt. A billentyűk nagyon kicsik, sokat ütöttem félre, talán idővel szokható. A gép lassú. Lassú a proci, és sajnos az SSD is. De ami nekem a leginkább zavaró volt, az a felbontás: 800 x 480. Számomra szinte használhatatlan volt. Böngészésnél még OK, hogy scrollozgatok össze-vissza, de pl. egy blackjack (Ubuntu alap játék) már játszhatatlan volt.
Én magamnak tuti nem vennék. Még ha csak arra kéne, mint neked. Akkor már inkább gyűjtögetek egy 9" vagy 10"-osra.
Pénzem 90%-t piára és nőkre költöm. A maradékot meg elherdálom!
DocHoliday

Motor típusa: K6 SV650S
Motor extrák: LED-es indexek, DHM bukógomba, ValterMoto rsztartó, TwoBros dübörgő

HozzászólásSzerző: zoli32 Dátum: 2009.10.28. 23:17

Töki írta:
zoli32 írta:Hordozható gép kell vagy jó az asztali gép is? Asztaliból meg lehet oldani a 30-ból is. Notebookból én inkább választanék egy használt IBM X31-et. 1,6 Pentium M 512 Mb Ram 40 GB hdd Odd nincs (nem is kell) 12" képernyő.

Ilyen, és ehhez hasonló eseteknél ha nem éred el az "ok" gombot akkor sokat segíthet a "tab" billenytyű. Teszteld le rendes gépen és rájössz, hogy hasznos kis cucc.

Ja de ha kb 5-6 gomb van a nem látható területen akkor jön a bekötött szemmel barkóba játék, ha meg a mégse gombra bökök véletlenül (ami van olyan hasznos cucc mint a TAB) és az egész beállítás úgy ahogy van elveszik monnyuk 3-szor akkor bennem elszakad a cérna és jön az ablakon kidobás. (tudom kicsi a fájdalomküszöböm).
Plusz ez a beállítóablak blokkokban van osztva aminél a TAB kiegészül a SPACE-vel, ami magasságokba emeli az egész beállítási cécót. Tök jó játék csak optomalizálhatnák ezt az egész kis gyöszt hogy ne kergessen az őrületbe.
zoli32

Telefonszám: 06302334496
Motor típusa: Triumph Street Triple 2009

HozzászólásSzerző: frpeter Dátum: 2009.10.29. 06:52

DocHoliday írta:Múlt héten hoztak be hozzánk egy ugyanilyen gépet, hogy rakjunk rá valamilyen linux-ot. Mondom ok, próba-szerencse. Aha, persze. Az első gond ott volt, hogy 2 gigára a kommerszebb disztrók nem mennek fel (hozzáteszem, az SSD ami benne van rohadt lassú). Erre a problémára megoldást jelenthet, ha veszel valami nagyobb SD kártyát és arra telepíted a rendszert. Én így tettem, ez volt a legegyszerűbb megoldás, ezer más dolgom volt mellette, nem akartam tökölni. Amúgy szerintem amikkel érdemes foglalkozni: Slax, Damn Small Linux, Puppy. Ja, meg talán még Ubi Xfce felülettel...
Egy kicsit használgattam is, ha már nálam volt. A billentyűk nagyon kicsik, sokat ütöttem félre, talán idővel szokható. A gép lassú. Lassú a proci, és sajnos az SSD is. De ami nekem a leginkább zavaró volt, az a felbontás: 800 x 480. Számomra szinte használhatatlan volt. Böngészésnél még OK, hogy scrollozgatok össze-vissza, de pl. egy blackjack (Ubuntu alap játék) már játszhatatlan volt.
Én magamnak tuti nem vennék. Még ha csak arra kéne, mint neked. Akkor már inkább gyűjtögetek egy 9" vagy 10"-osra.

Köszönöm az első értelmes választ!
frpeter
Oldalgazda
Oldalgazda

HozzászólásSzerző: frpeter Dátum: 2009.10.29. 07:30

Valaki tudna küldeni egy működő Particion Magicet vagy bármi más win alól használható partícionálót?
A C-m kezd nagyon elfogyni, tennék rá némi helyet a D-ről.
Köszi.
frpeter
Oldalgazda
Oldalgazda

HozzászólásSzerző: leslie Dátum: 2009.10.29. 08:27

frpeter írta:Valaki tudna küldeni egy működő Particion Magicet vagy bármi más win alól használható partícionálót?
Köszi.

fdisk
"Én is azt akarom, amit mindenki más. Csak én jobban..."
leslie

HozzászólásSzerző: Gyuszi Dátum: 2009.10.29. 08:59

frpeter írta:
DocHoliday írta:Múlt héten hoztak be hozzánk egy ugyanilyen gépet, hogy rakjunk rá valamilyen linux-ot. Mondom ok, próba-szerencse. Aha, persze. Az első gond ott volt, hogy 2 gigára a kommerszebb disztrók nem mennek fel (hozzáteszem, az SSD ami benne van rohadt lassú). Erre a problémára megoldást jelenthet, ha veszel valami nagyobb SD kártyát és arra telepíted a rendszert. Én így tettem, ez volt a legegyszerűbb megoldás, ezer más dolgom volt mellette, nem akartam tökölni. Amúgy szerintem amikkel érdemes foglalkozni: Slax, Damn Small Linux, Puppy. Ja, meg talán még Ubi Xfce felülettel...

Köszönöm az első értelmes választ!

msotmár megveheted...
Nézd... menedzser...8)
Gyuszi
LFS
LFS

HozzászólásSzerző: Töki Dátum: 2009.10.29. 10:01

frpeter írta:Valaki tudna küldeni egy működő Particion Magicet vagy bármi más win alól használható partícionálót?
Köszi.

XP, Vista? Mid van?
Én ezt használom: EASEUS.Partition.Manager.v1.6.2.Retail
2 henger, két kerék,
Töki
Rendszeres túrázó
Rendszeres túrázó

HozzászólásSzerző: frpeter Dátum: 2009.10.29. 10:14

Töki írta:
Köszi.

XP, Vista? Mid van?

Vista. Ez nekem is megvan, használható?
frpeter
Oldalgazda
Oldalgazda

HozzászólásSzerző: Töki Dátum: 2009.10.29. 10:35

frpeter írta:
Töki írta:
XP, Vista? Mid van?

Ahha, teljesen! De a Vista-nak is van beépített partició varázslója ami szintén használható.

http://windowsvista.blog.hu/2008/07/03/ ... meretezese
2 henger, két kerék,
Töki
Rendszeres túrázó
Rendszeres túrázó

HozzászólásSzerző: frpeter Dátum: 2009.10.29. 10:37

Töki írta:
frpeter írta:

Ahha, teljesen! De a Vista-nak is van beépített partició varázslója ami szintén használható.

Azt megtaláltam, csak nem igazán használható erre a célra, mivel nem adható meg hogy hova tömörítse, ezért sokkal több lépés kell hozzá.
frpeter
Oldalgazda
Oldalgazda

HozzászólásSzerző: Töki Dátum: 2009.10.29. 10:47

frpeter írta:
Töki írta:

Azt megtaláltam, csak nem igazán használható erre a célra, mivel nem adható meg hogy hova tömörítse, ezért sokkal több lépés kell hozzá.

ahha, biztos, amikor ezt kellett használnom akkor jól működött. Használd akkor az ézeuszt.
2 henger, két kerék,
Töki
Rendszeres túrázó
Rendszeres túrázó

HozzászólásSzerző: andrew Dátum: 2009.10.29. 15:01

Gondolkodom egy eeePC-n.
Köszönöm!

nem kell itt varázsolni mindenféle disztróval, v lebutítani őket, xfce stb.
van ami erre van kitalálva.

ajánlom figyelmedbe:
http://eeebuntu.org/

ja, amúgy mapsource-t sztem felejtsd el ezen...
andrew
Társ Admin
Társ Admin

HozzászólásSzerző: KZ Dátum: 2009.10.29. 15:39

Köszi.

Paragon Hard Disk Manager 2009 Server Edition
KZ

HozzászólásSzerző: KZ Dátum: 2009.10.30. 08:21

HAsznál közületek valaki MS Office 2003-at?

Muttttternál kb 1 hete az alábbi üzenet jön: "This copy of Microsoft Office is not genuine. In 10 day(s), Office applications will be marked an not genuine".

Nos eddig évekig használta, ezt kb 1 hete írja ki. Természetesen nem bolti verzió, de ez az üziből is kiderül ;)

Megszűnt volna a support az office 2003-ra vagy csak ezt a kulcsot tiltották le?
GWH28-DGCMP....
KZ

HozzászólásSzerző: KZ Dátum: 2009.10.30. 08:23

KZ írta:
Köszi.

Paragon Hard Disk Manager 2009 Server Edition

jah, és ez cd-ről is tud búúúúútúlni, és backup/restore-t is tud, meg defragmentet, meg ilyesmik. 130MB emlékeim szerint. nekem bejött ez, és a 2008-as verziója is.
KZ

HozzászólásSzerző: zotya_ Dátum: 2009.10.30. 08:43

KZ írta:HAsznál közületek valaki MS Office 2003-at?

Céges gépen igen, de az jogtiszta. Otthon OpenOffice.

Zotya
zotya_
Társ Admin
Társ Admin

HozzászólásSzerző: Töki Dátum: 2009.10.30. 09:52

KZ írta:HAsznál közületek valaki MS Office 2003-at?

Muttttternál kb 1 hete az alábbi üzenet jön: "This copy of Microsoft Office is not genuine. In 10 day(s), Office applications will be marked an not genuine".

Nos eddig évekig használta, ezt kb 1 hete írja ki. Természetesen nem bolti verzió, de ez az üziből is kiderül ;)

Megszűnt volna a support az office 2003-ra vagy csak ezt a kulcsot tiltották le?
GWH28-DGCMP....

jövőhéten tudok adni egy kulcsot amivel nem lesz ilyen gondod ( ezen a héten már nem leszek otthon.. )
2 henger, két kerék,
Töki
Rendszeres túrázó
Rendszeres túrázó

ElőzőKövetkező

Vissza: Internet, számítógép, elektronika