Fokozatkijelző, fogyasztásmérő

Beállítások, tippek, alkatrészek, kiegészítők, segítségnyújtás és minden egyéb.

Re: Fokozatkijelző, fogyasztásmérő

HozzászólásSzerző: Laller Dátum: 2009.01.04. 21:12

kocamotoros írta: Ne alkudozz!

Ok, így lesz és kész
Laller

Motor típusa: SV1000S
Motor extrák: sk. fokozatkijelző, sk. köridőmérő, forgatható kerekek, SV1000 szívócsonk, 2 irányba elfordítható kormány, LED-es index, LED-es hátsólámpa

HozzászólásSzerző: kocamotoros Dátum: 2009.01.05. 09:36

Laller írta:
kocamotoros írta: Ne alkudozz!

Ok, így lesz és kész
THE PIG
kocamotoros
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: Laller Dátum: 2009.01.05. 21:49

Átalakítottam a kütyüt a villogás tekintetében, így milyen?

Arra gondoltam, hogy a komolyabb változat 3 részidőt mérne a 3 sorban 3 infra adóval, így 40 kört tudna tárolni.
Szerintetek szükség van erre? Egyáltalán, be lehet császkálni a pályára letenni az adókat?
Laller

Motor extrák: sk. fokozatkijelző, sk. köridőmérő, forgatható kerekek, SV1000 szívócsonk, 2 irányba elfordítható kormány, LED-es index, LED-es hátsólámpa

HozzászólásSzerző: kocamotoros Dátum: 2009.01.05. 22:03

Laller írta:Átalakítottam a kütyüt a villogás tekintetében, így milyen?

Arra gondoltam, hogy a komolyabb változat 3 részidőt mérne a 3 sorban 3 infra adóval, így 40 kört tudna tárolni.
Szerintetek szükség van erre? Egyáltalán, be lehet császkálni a pályára letenni az adókat?
Nagyon jó nyomon jársz!
A Pringre egyáltalán nem lehet "becsúszkálni", mivel nincs kerítéssel/gumifallal elválasztott szervízút. A Hringen megoldható.
THE PIG
kocamotoros
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: KZ Dátum: 2009.01.06. 06:33

Laller írta:Átalakítottam a kütyüt a villogás tekintetében, így milyen?

Nekem így már megfelelne. A részidő és az infrás adó nem érdekel. Ilyen adó-vevősöket lehet kapni, persze nem olcsón, de ilyen alap mérőt még nem láttam sehol.

Mikor mehetek érte? Mennyiért adnád? /Persze továbbra is jó lenne, ha az alsó két sorban inkább a fokozat lenne/
A semmi az nem van, hanem nincs. Hát mer', hogy ha semmi van, az pont hogy nincs semmi! Na de, ha meg a semmi nincs, az meg már valami, ...az meg már nem semmi.
KZ

Motor típusa: YZF-R6

HozzászólásSzerző: Laller Dátum: 2009.01.06. 10:11

KZ írta:[Nekem így már megfelelne. A részidő és az infrás adó nem érdekel. Ilyen adó-vevősöket lehet kapni, persze nem olcsón, de ilyen alap mérőt még nem láttam sehol.

Mikor mehetek érte? Mennyiért adnád? /Persze továbbra is jó lenne, ha az alsó két sorban inkább a fokozat lenne/

Egyelőre még csak ilyen formában van. A dobozzal vagyok gondban, egy stabil, sorozatban gyártható dobozhoz 100 ezrekbe kerül a szerszám. Ha így jó Neked akkor szinte bármikor.
Laller

HozzászólásSzerző: KZ Dátum: 2009.01.06. 10:14

Laller írta:
KZ írta:[Nekem így már megfelelne. A részidő és az infrás adó nem érdekel. Ilyen adó-vevősöket lehet kapni, persze nem olcsón, de ilyen alap mérőt még nem láttam sehol.

Egyelőre még csak ilyen formában van. A dobozzal vagyok gondban, egy stabil, sorozatban gyártható dobozhoz 100 ezrekbe kerül a szerszám. Ha így jó Neked akkor szinte bármikor.

Az elektronika a kijelző hátulján van, vagy külön (hosszú) vezeték meg a kijelzőig?

Mert végülis két doboz is lehet: az egyik a lapos kijelzőé, amit látható helyre teszek, a másik az elektronikáé, amit elrejthetek, és ide kapcsolom rá a kijelzőt, nyomógombot, stb...
A semmi az nem van, hanem nincs. Hát mer', hogy ha semmi van, az pont hogy nincs semmi! Na de, ha meg a semmi nincs, az meg már valami, ...az meg már nem semmi.
KZ

HozzászólásSzerző: Laller Dátum: 2009.01.06. 10:26

KZ írta:Az elektronika a kijelző hátulján van, vagy külön (hosszú) vezeték meg a kijelzőig?

Mert végülis két doboz is lehet: az egyik a lapos kijelzőé, amit látható helyre teszek, a másik az elektronikáé, amit elrejthetek, és ide kapcsolom rá a kijelzőt, nyomógombot, stb...

Az elektronika a kijelző mögött van, arról megy a megvilágítás stb.
Laller

HozzászólásSzerző: KZ Dátum: 2009.01.06. 11:41

Laller írta:
KZ írta:Az elektronika a kijelző hátulján van, vagy külön (hosszú) vezeték meg a kijelzőig?

Az elektronika a kijelző mögött van, arról megy a megvilágítás stb.

Tudnál fotókat nyomni profilból, és hátulról is?
Csak hogy lássam, hogy mennek rá a vezetékek... (Jó lenne, ha lenne valamiféle foglalat a vezetéknek, hogy csatit kelljen rányomni, ne a vezetéket forrasztással cserélni, ha hosszabb kell...)

Két vezeték van, a táp, és a nyomógomb. Vagy a hőfokmérő is vezetékes, én nincs a nyákon?

Megoldható lenne, hogy alul a fokozat is kijelezve legyen? pl: Akár úgy is, hogy az alsó 2/3-ad függőlegesen ketté van osztva, és balra a mostani hőfok és töltés, jobbra a fokozat. de úgy is jó lenne nekem, ha nincs hőfok és töltés, csak fokozat az alsó részben.
KZ

HozzászólásSzerző: Laller Dátum: 2009.01.06. 11:57

KZ írta:Tudnál fotókat nyomni profilból, és hátulról is?
Csak hogy lássam, hogy mennek rá a vezetékek... (Jó lenne, ha lenne valamiféle foglalat a vezetéknek, hogy csatit kelljen rányomni, ne a vezetéket forrasztással cserélni, ha hosszabb kell...)

Két vezeték van, a táp, és a nyomógomb. Vagy a hőfokmérő is vezetékes, én nincs a nyákon?

Megoldható lenne, hogy alul a fokozat is kijelezve legyen? pl: Akár úgy is, hogy az alsó 2/3-ad függőlegesen ketté van osztva, és balra a mostani hőfok és töltés, jobbra a fokozat. de úgy is jó lenne nekem, ha nincs hőfok és töltés, csak fokozat az alsó részben.

Nem értem miért ragaszkodsz ennyire a fokozatkijelzőhöz, nyáron összedobtál LED sorosat asszem 3db-ot is, most pedig egy ismerősöd csinált egy 7 szegmenses verziót. Emlékszem azt is írtad, hogy fel sem szereled, mert nincs rá szükséged. Akkor miért?
Laller

HozzászólásSzerző: KZ Dátum: 2009.01.06. 12:07

Laller írta:
KZ írta:Tudnál fotókat nyomni profilból, és hátulról is?

Nem értem miért ragaszkodsz ennyire a fokozatkijelzőhöz, nyáron összedobtál LED sorosat asszem 3db-ot is, most pedig egy ismerősöd csinált egy 7 szegmenses verziót. Emlékszem azt is írtad, hogy fel sem szereled, mert nincs rá szükséged. Akkor miért?

A led-es még nem jó, a 7szegmenses meg mégse készült el karácsonyra :(
Azért lenne jó ha a tied tudná, mert neked már kész van a program rá :), másrészt pedig, akkor nem kellene két kijelzőt elhelyeznem, a tieden elférne minden.

De ha nagy gond, és nem akarsz foglalkozni vele, akkor így is jó lesz...

A többi még érdekel amiket írtam: fotó, vezetékek száma, csatlakozása.
KZ

HozzászólásSzerző: zotya_ Dátum: 2009.01.06. 12:15

Én vettem egy elég drága fokozat kijelzőt, előnye viszont hogy egy GSX-R is van rá szerelve. Így összességében megérte! ;)

Zotya
zotya_
Társ Admin
Társ Admin

Motor típusa: az nincsen :(

HozzászólásSzerző: KZ Dátum: 2009.01.06. 12:18

zotya_ írta:Én vettem egy elég drága fokozat kijelzőt, előnye viszont hogy egy GSX-R is van rá szerelve. Így összességében megérte! ;)

Zotya
De köridőmérő abban sincs!
KZ

HozzászólásSzerző: zotya_ Dátum: 2009.01.06. 12:21

KZ írta:
zotya_ írta:Én vettem egy elég drága fokozat kijelzőt, előnye viszont hogy egy GSX-R is van rá szerelve. Így összességében megérte! ;)

Zotya
De köridőmérő abban sincs!

Nekem nem hiányzik. Én köridőmérő nélkül is tudom hogy milyen lassú vagyok. Nem stresszelem magam még + egy műszerrel.

Zotya
zotya_
Társ Admin
Társ Admin

HozzászólásSzerző: Laller Dátum: 2009.01.06. 12:27

KZ írta:A led-es még nem jó, a 7szegmenses meg mégse készült el karácsonyra :(
Azért lenne jó ha a tied tudná, mert neked már kész van a program rá :), másrészt pedig, akkor nem kellene két kijelzőt elhelyeznem, a tieden elférne minden.

Igen készen van a program a teljes képernyős verzióra. Amit Te szeretnél, ahhoz újra kéne rajzolnom mindent pixelről pixelre, amivel a múltkor kb. 3 hónapot töltöttem. Gyakorlatilag újra kéne írni az egészet és összehozni a köridőmérővel.
Te bevállalnád? Az a baj, hogy nagyon sokan nem látják át, hogy mennyi munkával jár egy ilyen, csak azt, hogy a Lomexben 1200 Ft-ért megvette az anyagot amiből kijön 3.

Amúgy igen 2 vezeték a táp, kettő a gomb, 2 a hőmérő.
Laller

HozzászólásSzerző: KZ Dátum: 2009.01.06. 12:40

Laller írta:
KZ írta:A led-es még nem jó, a 7szegmenses meg mégse készült el karácsonyra :(

Igen készen van a program a teljes képernyős verzióra. Amit Te szeretnél, ahhoz újra kéne rajzolnom mindent pixelről pixelre, amivel a múltkor kb. 3 hónapot töltöttem. Gyakorlatilag újra kéne írni az egészet és összehozni a köridőmérővel.
Te bevállalnád? Az a baj, hogy nagyon sokan nem látják át, hogy mennyi munkával jár egy ilyen, csak azt, hogy a Lomexben 1200 Ft-ért megvette az anyagot amiből kijön 3.

Amúgy igen 2 vezeték a táp, kettő a gomb, 2 a hőmérő.

OK, így már értem!
KZ

HozzászólásSzerző: Büresz Dátum: 2009.01.13. 21:43

Hello! Azt meg tudnátok mondani hol lehet fokozatkijelzőhöz 3as csatlakozót venni??? Köszi
Büresz

Telefonszám: 0630 425-6526
Motor típusa: SV 650 S
Motor extrák: Mini indexek, hátsó sárvédő, kis rendszámtábla tartó, sötétített plexi, tankbőr

HozzászólásSzerző: Laller Dátum: 2009.01.14. 09:03

Büresz írta:Hello! Azt meg tudnátok mondani hol lehet fokozatkijelzőhöz 3as csatlakozót venni??? Köszi

Persze, a Prop-tech-nél van. Bónusznak adnak hozzá egy fokozatkijelzőt is

Amúgy engem is érdekelne.
Laller

HozzászólásSzerző: Laller Dátum: 2009.02.12. 14:23

Csak érdekességképpen, nemrég voltam a Bánkiban nyílt napon, ahol mutattak egy olyan készüléket ami az injektorok tesztelésére való. Szabvány csatlakozókkal van felszerelve, ismer egy csomó típust stb. Szerintem némi sörért vagy egyéb konvertibilis valutáért be lehet vinni injektort mérésre, akit érdekel még a téma. Onnantól már tényleg gyerekjáték az adatokat feldolgozni, kijelezni.
Laller

HozzászólásSzerző: bal.21074 Dátum: 2010.08.27. 09:12

Hello

Valaki használ vagy látott már élőben ilyet ?

Van itt róla 1 leírás.

Vagy jobb lehet a prop-tech -es 18ezerért?

-B-
bal.21074

Motor típusa: SV 650 N K6
Motor extrák: Korm.lengéscsill.
1.0 csonk
stb

HozzászólásSzerző: vami Dátum: 2012.11.04. 19:33

Én már két hónapja használom a Stromon, és ma öcsémnek is beszereltük az SV-be a fokozatkijelzőt:
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
vami

Motor típusa: DL 650

HozzászólásSzerző: Fecó Dátum: 2015.03.31. 19:49

Üdv mindenkinek!!! Nemrég regiztem erre az oldalra és lenne is egy kérdésem,,,,tudja valaki hogy mi lehet az oka a fokozatkijelzö össze vissza müködik vagyiys nem müködik....sebeségben csak egy vonalat mutat üresben villog ...ha valakinek van ötlete megköszönöm...Fecó
Fecó

Motor típusa: 650 sv s

HozzászólásSzerző: F.Zsolti Dátum: 2015.04.20. 17:31

Hello! Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni. Keresgéltem itt, de nem nagyon találtam választ a problémámra.
Van egy prop-tech fokozat visszajelzőm, de nem működik tökéletesen. Azaz egyel kevesebbet mutat menet közben, 1. fokozatban semmit nem jelez. Amikor gyújtásra teszem csak 5ig számol el.... Ahogy más oldalakon is olvastam, elvileg csak újra be kéne tanítani, de azt nem tudom hogyan kell, mivel semmilyen leíás nincs hozzá, és netem sem találtam. 2002-es SVről lenne szó, tehát elvileg se nem váltókapcsolóról és nem is Diagnosztikai/szerviz csatlakozóról nem működik.
Hívogattam a Prop-tech-eseket, de egyik számon sem értem el őket :-/
Segítséget előre is köszönöm!
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
F.Zsolti

Motor típusa: Suzuki SV 650 N K2
Motor extrák: Sport kipuff., Fokozatkijelző, Analog óra

HozzászólásSzerző: kobraCode Dátum: 2015.04.20. 19:30

F.Zsolti írta:Hello! Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni. Keresgéltem itt, de nem nagyon találtam választ a problémámra.
Van egy prop-tech fokozat visszajelzőm, de nem működik tökéletesen. Azaz egyel kevesebbet mutat menet közben, 1. fokozatban semmit nem jelez. Amikor gyújtásra teszem csak 5ig számol el.... Ahogy más oldalakon is olvastam, elvileg csak újra be kéne tanítani, de azt nem tudom hogyan kell, mivel semmilyen leíás nincs hozzá, és netem sem találtam. 2002-es SVről lenne szó, tehát elvileg se nem váltókapcsolóról és nem is Diagnosztikai/szerviz csatlakozóról nem működik.
Hívogattam a Prop-tech-eseket, de egyik számon sem értem el őket :-/
Segítséget előre is köszönöm!

2002-es SV-hez lehet fokozatkijelzőt tenni? Én úgy tudtam hogy csak "szögletes" vázúhoz van, vagyis fiatalabb modellekhez. Akkor akár az én 2000-esemhez is lehetne?
kobraCode

Motor típusa: SV 650N Y

HozzászólásSzerző: F.Zsolti Dátum: 2015.04.21. 15:01

kobraCode igen úgy tudom lehet.
http://www.tesztmotor.hu/muhely/kisokos_fokozatkijelzok
Ezen az oldalon okosodtam kicsit én is ;)
F.Zsolti

HozzászólásSzerző: kobraCode Dátum: 2015.04.21. 20:55

F.Zsolti írta:kobraCode igen úgy tudom lehet.
http://www.tesztmotor.hu/muhely/kisokos_fokozatkijelzok
Ezen az oldalon okosodtam kicsit én is ;)

Köszi!
Neked milyen van univerzális? Majd azért írd le ha sikerült behangolnod, lehet én is tennék fel egyet ha tényleg jól működik.
kobraCode

HozzászólásSzerző: F.Zsolti Dátum: 2015.04.21. 21:53

Na Siker! :)
Amúgy igen, univerzális fozozatkijelzőm van.
Sikerült elérni a Prop-tech et....újra tanítottam és most jó.
Elvileg attól hülyülhet meg, azaz attól mutat más értéket, ha más áttételt kapott vagy vmi hasonló...
Mind1 is elmondta telefonba Csaba, hogy hogyan kell betanítani.
Íme:
-Kezdjük azzal, hogy ha gyújtásra rakom, akkor elkezd számolni felfele. (nekem csak 5ig számolt, de most már 6ig). Tehát, gyútjás...és mikor elkezd számolni 3 és 5 között gyorsan le kell venni a gyújtást, vagyis nem engedem 5ig elszámolni... ezt egymás utána 6szor és ha minden oké, hetedszerre nem felfele számol, hanem 6tól lefele
-Ekkor nem veszem le a gyújtást, vissza számol és ha kicsit várok "L" betűt ír ki, ez a "tanuló" mód.
Ilyenkor kell "tanítani", vagyis elindulok a motorral és végig váltogatok.
Nekem ez pontosan úgy történt, hogy visszaszámolt, kirakta az "L" betűt, majd beindítottam a motort. Hagytam kicsit járni (közbe felöltöztem), és egy idő után az "L" betű helyett villogott az 1-es, vagyis kérte az első fokozatot.

-Elindultam 1-esben és addig nem szabad felváltani, míg a villogás abba nem marad. Ha már nem villog, akkor kirak egy fura "n" betűt vagy mit, és utána villog a 2-es, kéri a 2. fokozatot, azt is megkapta és annál is ugyan ez....végig a 6.-ig.
-6. fokozat is villogott nekem, beraktam és elvileg 6 másodpercig kell menni utolsó fokozatban...ezt nem számoltam és nem is figyeltem annyira a kijelzőt 100nál, csak annyit láttam, hogy már nem villog a 6-os.
Azóta f*sza a műszer :)

-Ja és még annyi, hogy tanítás közben ha már egy fokozatot megtanult, akkor azt nem felejti el, vagyis ha a forgalom miatt nem tudok 5-be vagy 6-ba rakni, nem gond a műszer vár, sőt vissza is kapcsolhatok, attól nem zavarodhat meg.
Ha pl. 3-ig betanult, és villog a 4.-ik, de nekem meg kell állnom, semmi gond....megálok, 1.-2.-3. fokozat be van tanulva, azt már mutatja is rendesen ha elindulok, majd ha már 3-ban vagyok megint elkezd villogni a 4.-ik (elvileg...ezt még nem próbáltam). És tovább 6-ig................
Ennyi. Kipróbáltam, elsőre sikerült és nagyon jó :)
F.Zsolti

HozzászólásSzerző: zotya_ Dátum: 2015.04.21. 22:01

Köszi a leírást, nagyon tuti!

Üdv,
Zotya
zotya_
Társ Admin
Társ Admin

HozzászólásSzerző: Bakter84 Dátum: 2015.04.22. 23:34

Sziasztok! Prop-tech-es fokozatkijelzőt vas megye környékén hol tudnak hangolni,beállítani? Akksit kivettem és azóta össze-vissza mutat,azt is hallottam,hogy gép sem kell hozzá,csak a gyújtás-al és a fokozatokkal kell játszani,ha tudtok v.mi infot előre is köszönöm ;)

Üdv. Gábor
Bakter84

Telefonszám: 305352458
Motor típusa: SV 1000 S
Motor extrák: Hyperpo rugóstag Prop-tech fokozatkijelző Bukógomba Emelőszem K&N légszürő üléspúp aranyszínű felni stb...

HozzászólásSzerző: vami Dátum: 2015.04.23. 09:52

Ezt most nem kérdezed komolyan
vami

Motor típusa: DL 650

HozzászólásSzerző: zotya_ Dátum: 2015.04.23. 19:01

Bakter84 írta:Sziasztok! Prop-tech-es fokozatkijelzőt vas megye környékén hol tudnak hangolni,beállítani? Akksit kivettem és azóta össze-vissza mutat,azt is hallottam,hogy gép sem kell hozzá,csak a gyújtás-al és a fokozatokkal kell játszani,ha tudtok v.mi infot előre is köszönöm ;)

Üdv. Gábor

Szia!

Azt javaslom olvasgasd az internetes fórumokat, hátha valahol találsz leírást. De ha már végképp nem találsz semmit, akkor olvass ebbe a fórumban 3-4 hozzászólással lejjebb.

Zotya
zotya_
Társ Admin
Társ Admin

HozzászólásSzerző: Bakter84 Dátum: 2015.04.24. 12:22

Megtaláltam utána már,tegnap próbáltam de 10 perc után sem rakta ki az L-betüt....
Bakter84

Telefonszám: 305352458
Motor típusa: SV 1000 S
Motor extrák: Hyperpo rugóstag Prop-tech fokozatkijelző Bukógomba Emelőszem K&N légszürő üléspúp aranyszínű felni stb...

HozzászólásSzerző: kobraCode Dátum: 2015.04.26. 22:04

F.Zsolti írta:Na Siker! :)

Szuper, köszi a leírást, már csak keresnem kell egy ilyen fokozatkijelzőt és bekötni. Amúgy te hova raktad fel? Egy képet tudsz róla dobni?
kobraCode

HozzászólásSzerző: F.Zsolti Dátum: 2015.05.01. 00:00

Nem vagyok nagy forumozó...szóval bocsi, ha máshogy válaszolok.
Eddig a km óra közepén volt, de én most a kormány alá tettem a hídra (vagy minek is hívják :) )
F.Zsolti

HozzászólásSzerző: kobraCode Dátum: 2015.05.03. 20:56

F.Zsolti írta:Nem vagyok nagy forumozó...szóval bocsi, ha máshogy válaszolok.
Eddig a km óra közepén volt, de én most a kormány alá tettem a hídra (vagy minek is hívják :) )

Köszi!
kobraCode

HozzászólásSzerző: Zork75 Dátum: 2018.05.23. 10:43

Sziasztok. Olyan kérdésem lenne, hogy csináltattam egy fokozatkijelzőt, csak be kéne rajt álítani a feszültség értékeket. Azt szeretném tudni hogy konkrétan melyik csatlakozón kell őket kimérni? Gondolom járó motornál, a sebváltót kapcsolgatva? Tőbb csatlakozón sem tudtunk mérni semmit. A motor 2003-as sv1000s. Légyszi segitsen aki tud. Akkár képpel is. Köszi.
Zork75

Telefonszám: 303995989
Motor típusa: Sv1000s

Előző

Vissza: Technikai dolgok, problémák, kiegészítők, motorral kapcsolatos egyebek