Fék, fékcső

Beállítások, tippek, alkatrészek, kiegészítők, segítségnyújtás és minden egyéb.

Re: Fék, fékcső

HozzászólásSzerző: marti Dátum: 2014.09.16. 17:22

Zotya Komám te egy igazi tudós vagy az építő hozzászólásoddal...ha te nem lennél meg a penész ki enné meg a kolbászt?
Persze értem én , de a kenyér sem kenyér csak lisz egy érdekes állaga, sőt az olaj is csak atomok összessége (de ez sem pontos).
Elnézést a pontatlanságomért, de azért nem iszok "hűtővizet".
marti

Motor típusa: SV 650 SA K8

HozzászólásSzerző: petrvs Dátum: 2014.09.16. 22:17

Szia Marti!

Épp a hétvégén tartottam a vason egy átnézést és azt láttam, hogy a fékpedált visszahúzó rugó egyik füle letört, a rugó csak úgy lóg a helyén, nem segíti vissza a pedált alaphelyzetbe... (összesen három dolog téríti vissza: a főfékhenger visszamozdulása tolja, a féklámpakapcsoló nyiszlett kis rugója húz rajta valamennyit, és ez az említett, kb 20 mm átmérőjű rugesz, ami a féklámpakapcs rugójával azonos furatba van akasztva a pedálba.) Szóval ez a rugó a helyén van-e?
Illa berek, nádak-erek
A motorosok gyors emberek!
Jól húznak a V-motorok
Gondot és bajt mind' otthagyok...
petrvs

Telefonszám: 30/231-1363
Motor típusa: SV 650S K9
Motor extrák: szivargyújtó aljzat, tükörkiemelés, bukócső, tankpad, felni- és sportcsíkok, automata láncolajozó, fényszórókon védőfólia, szponzormatricák, vadriasztó síp :-)

HozzászólásSzerző: marti Dátum: 2014.09.17. 07:08

Szia Petrvs!

Kösz!WD 40-el fújkodtam, akkor úgy láttam ez a rudó a helyén van.Van ott még a munkahengernél egy gumiharang, majd alatta még megnézem, befújom.
marti

Motor típusa: SV 650 SA K8

Fémhálós fékcső ABS

HozzászólásSzerző: szaszu Dátum: 2016.02.18. 09:52

Sziasztok.

SV650S ABS (2008) Új boldog gazdájaként szeretném fémhálósra cserélni a gyári fékcsöveket. Nem mintha a mostanival valami gondom lenne, de hát ez ilyen, meg kell adni neki a legjobbat, ha már ő is adja nekünk .

Van-e tapasztalat, hogy ABS- es fékrendszernél ez okos dolog lenne és Budapesten ezt hol tudnám megcsináltatni?

Köszi előre is és széles utat és hozzá eszet is

üdv: szaszu
szaszu

Telefonszám: 06703821469
Motor típusa: SV 650 s ABS
Motor extrák: Fejlődés útján

HozzászólásSzerző: frpeter Dátum: 2016.02.19. 08:51

Szia!
Gratula az új géphez!
Náluk sokan csináltattunk anno. Elvileg az ABS-hez nincs köze a fém csőnek.
http://hefal.hu/index.php/hu/
frpeter
Oldalgazda
Oldalgazda

Telefonszám: 30/3660311
Motor típusa: DL 1k
Motor extrák: SVmedia matrica :)

HozzászólásSzerző: programmer Dátum: 2016.04.22. 09:40

Sziasztok!

A közeljövőben tervezem az első féknyergek lecserélést 4 dugattyús Nissin nyergekre. Az ötlet nem ördögtől való, amcsiban árulnak is adaptert hozzá és sok forum foglalkozik a témával:
Nissin adapter
Valószínűleg megrendelni lenne a legkényelmesebb, postával együtt kb 27.000 forint. Viszont felmerült bennem, hogy le is gyártathatnám/gyártathatnánk itthon. Nem tűnik egy bonyolult szerkezetnek.
Ha van rá érdeklődés több darab esetén akár sokkal jobb áron is kijöhetne.
programmer

Motor típusa: SV650 N K4
Motor extrák: LEDes indexek, bukógomba, kis rendszámtartó és LEDes világítás, nyitott dob.

HozzászólásSzerző: frpeter Dátum: 2016.04.25. 08:58

Nekem ilyen van az ezres DL-en, nem bántam meg. Tény, hogy legyártatni kb negyedéből le lehetne, csak nekem nem volt időm foglalkozni vele, így inkább megvettem. Ami a vicc, hogy a féknyergek is kb ugyanannyiba kerültek, mint ez a két fémdarab 4 csavarral.
frpeter
Oldalgazda
Oldalgazda

HozzászólásSzerző: programmer Dátum: 2016.05.03. 10:42

Egy féktisztítás alkalmával kölcsön adhatnád mintának a fémdarabot :) Van nagyon sok kép róla a neten, de mégis jobb ha az eredetit másolom le. Milyen anyagból van? Aluminium vagy acél?

frpeter írta:Nekem ilyen van az ezres DL-en, nem bántam meg. Tény, hogy legyártatni kb negyedéből le lehetne, csak nekem nem volt időm foglalkozni vele, így inkább megvettem. Ami a vicc, hogy a féknyergek is kb ugyanannyiba kerültek, mint ez a két fémdarab 4 csavarral.
programmer

Motor típusa: SV650 N K4
Motor extrák: LEDes indexek, bukógomba, kis rendszámtartó és LEDes világítás, nyitott dob.

HozzászólásSzerző: frpeter Dátum: 2016.05.04. 08:19

Az enyém DL 1000-hez van, nem ugyanaz sajnos a kettő.
frpeter
Oldalgazda
Oldalgazda

Előző

Vissza: Technikai dolgok, problémák, kiegészítők, motorral kapcsolatos egyebek