Sportdobok

Beállítások, tippek, alkatrészek, kiegészítők, segítségnyújtás és minden egyéb.

Sportdobok

HozzászólásSzerző: frpeter Dátum: 2006.01.28. 12:47

Milyet vegyek?
Melyik hogy szól?
Melyik mennyi és hol lehet kapni?
Meg hasonló kérdések :)
frpeter
Oldalgazda
Oldalgazda

Telefonszám: 30/3660311
Motor típusa: DL 1k
Motor extrák: SVmedia matrica :)

re: Sportdobok

HozzászólásSzerző: leslie Dátum: 2007.07.25. 21:49

Nos beütött az amire már igencsak számítani lehetett...

Ma felhívott egy barátom kicsit idegesen és a következőkről számlot be. Ma úgy baszták ki a Mozaik utcából műszaki vizsgán mint macskát szarni...
Aki sportdobbal érkezett azzal ugyan befizetteték a vizsgadíjat de már be se engedték a csarnokba, eleve bukta... Neki gyári herélt dobja van (SV1000S) így ugyan bejutott de ott kétszer ráhúztak a gázra és már töltötték is ki a papírokat... nem mértek semmit, csak annyit mondtak: " túl hangos barátom... "

Asszem ez az utóbbi idők negatív kampánya most kézzelfoghatóan meghozta gyümölcsét... minden létező fórumon számíthatunk a baszogatásra... király!! :-(
"Én is azt akarom, amit mindenki más. Csak én jobban..."
leslie

Re: re: Sportdobok

HozzászólásSzerző: kocamotoros Dátum: 2007.07.25. 21:54

leslie írta:Nos beütött az amire már igencsak számítani lehetett...

Ma felhívott egy barátom kicsit idegesen és a következőkről számlot be. Ma úgy baszták ki a Mozaik utcából műszaki vizsgán mint macskát szarni...
Aki sportdobbal érkezett azzal ugyan befizetteték a vizsgadíjat de már be se engedték a csarnokba, eleve bukta... Neki gyári herélt dobja van (SV1000S) így ugyan bejutott de ott kétszer ráhúztak a gázra és már töltötték is ki a papírokat... nem mértek semmit, csak annyit mondtak: " túl hangos barátom... "

Asszem ez az utóbbi idők negatív kampánya most kézzelfoghatóan meghozta gyümölcsét... minden létező fórumon számíthatunk a baszogatásra... király!! :-(
Vizsgára ezentúl gyári dobbal kell vinni a vasat. Ez azért annyira nem nagy kaland...
Persze sajnálom, hogy a barátod így belefutott.
THE PIG
kocamotoros
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: Zsoltee Dátum: 2007.07.25. 22:00

kocamotoros írta:Vizsgára ezentúl gyári dobbal kell vinni a vasat. Ez azért annyira nem nagy kaland...
Persze sajnálom, hogy a barátod így belefutott.

EU normás dobokba nem köthetnek bele. Elvileg.... :-( Nekem Leo Vince dobok vannak a gépen, de szűkítővel is elég öblös hangja van. Itt Németországban is átmennek e gépek a TÜV vizsgán, ha benne van a szűkítő a dobban. A "ez sajnos túl hangos" dumát pedig hivatalos méréssel kellene alátámasztania a vizsgabiztosnak. Szerintem. :p
Addig, amíg a főnököm úgy tesz, mintha jól megfizetne, addig én is úgy teszek, mintha jól dolgoznék.
Zsoltee

Motor típusa: SV 1000 N K5
Motor extrák: Maga a motor...

HozzászólásSzerző: Powersoup Dátum: 2007.07.25. 22:22

Zsoltee írta:EU normás dobokba nem köthetnek bele. Elvileg.... :-( Nekem Leo Vince dobok vannak a gépen, de szűkítővel is elég öblös hangja van. Itt Németországban is átmennek e gépek a TÜV vizsgán, ha benne van a szűkítő a dobban. A "ez sajnos túl hangos" dumát pedig hivatalos méréssel kellene alátámasztania a vizsgabiztosnak. Szerintem. :p

Nem csak szerinted. A leo-ba beraktad azt a kis tárcsaszerű szirszart is? Mert nekem a 650-en attól úgy elkussol, mintha gyári lenne.
értem én, hogy gűzgíp, de mi hájcsá?
Powersoup

HozzászólásSzerző: Zsoltee Dátum: 2007.07.25. 22:33

Powersoup írta:Nem csak szerinted. A leo-ba beraktad azt a kis tárcsaszerű szirszart is? Mert nekem a 650-en attól úgy elkussol, mintha gyári lenne.

:micsodaaa: Neken nincs olyanom hozzá.Tudsz róla dobni egy képet?
Addig, amíg a főnököm úgy tesz, mintha jól megfizetne, addig én is úgy teszek, mintha jól dolgoznék.
Zsoltee

Motor típusa: SV 1000 N K5
Motor extrák: Maga a motor...

HozzászólásSzerző: leslie Dátum: 2007.07.26. 07:49

EU norma? 8) Ne verjük már át magunkat! :p

Bármelyik sportdobba bele lehet kötni: ha nem a hangteljesítményszintje miatt, akkor az eltávolított katalizátor okozta megnövekedett füstgázemisszió miatt... hidd el, ha meg akarnak szopatni akkor meg is fognak... ez egy hatóság, sok jogorvoslati lehetőséged nincs...

De nem vitaindítóként írtam fel ezt, mindössze figyelmeztetésként, ugyanis egy műszaki vizsga már 8e Ft fölött van, így nem baj ha az ember nem dob ki 2 tank benzint feleslegesen... ;)
leslie

HozzászólásSzerző: Capirex Dátum: 2007.07.26. 10:20

leslie írta:EU norma? 8) Ne verjük már át magunkat! :p

Bármelyik sportdobba bele lehet kötni: ha nem a hangteljesítményszintje miatt, akkor az eltávolított katalizátor okozta megnövekedett füstgázemisszió miatt... hidd el, ha meg akarnak szopatni akkor meg is fognak... ez egy hatóság, sok jogorvoslati lehetőséged nincs...

De nem vitaindítóként írtam fel ezt, mindössze figyelmeztetésként, ugyanis egy műszaki vizsga már 8e Ft fölött van, így nem baj ha az ember nem dob ki 2 tank benzint feleslegesen... ;)

Ez a katalizátor elég érdekes dolog. Nekem a forgalmiban a környezetvédelmi osztálynál 0 van. Ez azt jelenti, hogy Otto motor katalizátor nélkül. Ezt egyébként én is akkor vettem észre amikor műszaki után megnéztem a vizsgalapot.
Capirex
Rendszeres túrázó
Rendszeres túrázó

Motor típusa: BMW F650GS
Motor extrák: ABS, RDC, markolatfűtés, középállvány, fedélzeti számítógép, bukócső, kartervédő, dobozok, kézvédők, magas plexi, lézerblokkoló, zselés ülés

HozzászólásSzerző: zotya_ Dátum: 2007.07.26. 11:01

Capirex írta:Ez a katalizátor elég érdekes dolog. Nekem a forgalmiban a környezetvédelmi osztálynál 0 van. Ez azt jelenti, hogy Otto motor katalizátor nélkül. Ezt egyébként én is akkor vettem észre amikor műszaki után megnéztem a vizsgalapot.

Nekem is nulla van, tehát a katalizátor hiányába nem köthetnek bele. (Nálam nem is fognak, mert gyári dobjaim vannak.)

Zotya
zotya_
Társ Admin
Társ Admin

Motor típusa: az nincsen :(

HozzászólásSzerző: leslie Dátum: 2007.07.26. 11:10

zotya_ írta:Nekem is nulla van, tehát a katalizátor hiányába nem köthetnek bele. (Nálam nem is fognak, mert gyári dobjaim vannak.)

Zotya

Persze, mert a régi vackokba még hülyeségeket irkáltak... :D
Az enyémben már egy szép 2-es van. :p

De nem csak ez a baj hanem az euro2-es kv. szabvány ami annakidején a forgalombahelyezés feltétele volt... ha eltávolítod a dobot ez szintén ugrot... ezt egyenlőre még nem nagyon ellenőrzik, de egy idő után erre is rá fognak kapni, mint mindenre amin kaszálni lehet...

De nem kampányolok, pont lesz...rom ki mivel jár, mindössze figyelemfelkeltés céljából szóltam hozzá... :p
leslie

HozzászólásSzerző: Powersoup Dátum: 2007.07.26. 11:48

Zsoltee írta::micsodaaa: Neken nincs olyanom hozzá.Tudsz róla dobni egy képet?

Ha nem felejtem el akkor küldök majd.

Leslie. Ha jól értem akkor ha a leo-ba berakom a szűkítőt, amivel olyan mint egy kisangyal a hangja, illete 0 van a forgalmimban akkor műszakin megnyalhatják a bal herémet? Jövőre ez e herenyalogatás ugyanis aktuális lesz.
Powersoup

HozzászólásSzerző: leslie Dátum: 2007.07.26. 12:02

Powersoup írta:Ha nem felejtem el akkor küldök majd.

Leslie. Ha jól értem akkor ha a leo-ba berakom a szűkítőt, amivel olyan mint egy kisangyal a hangja, illete 0 van a forgalmimban akkor műszakin megnyalhatják a bal herémet? Jövőre ez e herenyalogatás ugyanis aktuális lesz.

Hogy jövőre mi lesz barátom, azt csak a híres Nosztredamusz tudná megjósolni, de Ő már nincs szegény közöttünk, Isten nyugosztalja lelkét... :p
leslie

HozzászólásSzerző: pleti Dátum: 2007.07.26. 14:23

Sziasztok! Az 650s-emre szeretnék venni egy dobot, de teljesen tanácstalan vagyok, hogy milyet válasszak. Nem az a cél, hogy az egész környéket felverjem, de a gyárinál kicsit öblösebbre vágyom. Ti mit ajánlotok? Nincs valakinek vmi eladója? Üdv! Pp
pleti

Motor típusa: SV 650S K4
Motor extrák: Fehér indexbúra, bukógomba, villahíd dekoráció, tankbőr

HozzászólásSzerző: padre Dátum: 2007.07.26. 15:36

nekem van egy eladó kis Finsterem. nagyon jól szól, szépen visszadurrog.

odaadom 1.250.000-ért. ajándékba még adok neked egy K6 650 N-est, 11.000 km-rel :wehehe:
padre

HozzászólásSzerző: pleti Dátum: 2007.07.26. 15:45

padre írta:nekem van egy eladó kis Finsterem. nagyon jól szól, szépen visszadurrog.

odaadom 1.250.000-ért. ajándékba még adok neked egy K6 650 N-est, 11.000 km-rel :wehehe:

Egész jó áron adod! K6 SV650 S-t vettem tavasszal 12 570 000-ért fém fékcsővel, hasidommal, 11 300 km-rel. Volt rajta valami dob is, de akkor nem volt rá elég pénzem. A moci egyébként tényleg eladó?
pleti

HozzászólásSzerző: MaXX Dátum: 2007.07.26. 15:55

pleti írta:Egész jó áron adod! K6 SV650 S-t vettem tavasszal 12 570 000-ért fém fékcsővel, hasidommal, 11 300 km-rel. Volt rajta valami dob is, de akkor nem volt rá elég pénzem. A moci egyébként tényleg eladó?

12 570 000-ért mi homlokrakodót vettünk a bányába :bocs: ;)

MaXX
Társ Admin
Társ Admin

Motor típusa: SV1000S K6

HozzászólásSzerző: Powersoup Dátum: 2007.07.26. 16:07

MaXX írta:12 570 000-ért mi homlokrakodót vettünk a bányába :bocs: ;)

Én ennyiből akarok házat építeni, lehet megfontolandó a motor eladása :mrgreen:
Powersoup

HozzászólásSzerző: samat Dátum: 2007.07.26. 16:54

Milyen az a homlokrakodó? :kabbe: :lamer: :ivas:
""Persze hogy tudtam....csak nem sejtettem !!!!"
samat

HozzászólásSzerző: pm Dátum: 2007.07.26. 17:00

samat írta:Milyen az a homlokrakodó? :kabbe: :lamer: :ivas:

pl ilyen: http://www.agrarkapu.hu/shop.php?bid=18&tfid=169

ezt hívják úgy, hogy szopás :p
Csak a Puffin adhat neked erőt és mindent lebíró akaratot !
pm

Motor típusa: gsx-r 750 k7

HozzászólásSzerző: samat Dátum: 2007.07.26. 17:09

pm írta:pl ilyen: http://www.agrarkapu.hu/shop.php?bid=18&tfid=169

ezt hívják úgy, hogy szopás :p

Városi gyerek vagyok :P
samat

HozzászólásSzerző: padre Dátum: 2007.07.26. 17:26

:lol:
padre

HozzászólásSzerző: padre Dátum: 2007.07.26. 17:27

ja, és igen, tényleg eladó.
ma volt megnézni egy delikvens. még gondolkodik.
padre

HozzászólásSzerző: pm Dátum: 2007.07.26. 17:31

samat írta:Városi gyerek vagyok :P

kaposvár városnak számít? ezt nem is tudtam ;)
(megjegyzem én sem itt születtem, így nem vagyok pesti) :bocs:
Csak a Puffin adhat neked erőt és mindent lebíró akaratot !
pm

Motor típusa: gsx-r 750 k7

HozzászólásSzerző: samat Dátum: 2007.07.26. 17:37

pm írta:kaposvár városnak számít? ezt nem is tudtam ;)
(megjegyzem én sem itt születtem, így nem vagyok pesti) :bocs:

Hát Kaposvár már rég város :D

OFF :(
samat

HozzászólásSzerző: pleti Dátum: 2007.07.26. 17:51

Mármint annyi pénzért vehettem volna 10-et! :p
pleti

HozzászólásSzerző: lacy Dátum: 2007.07.26. 22:31

pleti írta:Egész jó áron adod! K6 SV650 S-t vettem tavasszal 12 570 000-ért fém fékcsővel, hasidommal, 11 300 km-rel. Volt rajta valami dob is, de akkor nem volt rá elég pénzem. A moci egyébként tényleg eladó?

Hát az avatarodon levő moci biztos, hogy nem K6-os.
Quad helyett tehenet kell venni, az is felmegy a dombra és még tejet is ad...
lacy

HozzászólásSzerző: MaXX Dátum: 2007.07.26. 23:37

samat írta:Milyen az a homlokrakodó? :kabbe: :lamer: :ivas:

Backi: ez a homlokrakodó:

MaXX
Társ Admin
Társ Admin

Motor típusa: SV1000S K6

HozzászólásSzerző: Cartoza Dátum: 2007.08.02. 16:41

Hali!

Műszakivizsgán mennyire szoktak szólni a sportdob miatt?

mik a tapasztalatok? :mrgreen:
Cartoza

HozzászólásSzerző: kocamotoros Dátum: 2007.08.02. 17:26

Cartoza írta:Hali!

Olvass vissza egy kicsit! Kösz!
THE PIG
kocamotoros
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: suzuimy Dátum: 2007.08.02. 18:12

:voltmar: :bocs:
Nem szeretik, föleg ujabban, mióta rá vannak szálva a motorosokra.
Ajánlatos gyári dobbal vinni, akkor nem szólhat érte senki semmit...
suzuimy

HozzászólásSzerző: Cartoza Dátum: 2007.08.02. 19:01

suzuimy írta::voltmar: :bocs:
Nem szeretik, föleg ujabban, mióta rá vannak szálva a motorosokra.
Ajánlatos gyári dobbal vinni, akkor nem szólhat érte senki semmit...

Gondoltam hogy volt már róla szó de 25 oldalnyi hozzászólást nem akartam átnyálazni :) de már megtaláltam :thx:

Én is úgy tapasztaltam hogy nagyon nem szeretik.

De ma a vizsgáztató helyen láttam egy elég nagyon érdekes dolgot.

A srác jött a motorojával mondanom sem kell 3-szor hangosabb volt mint az enyém. Leparkol, bejelentkezik elmegy. Erre látjuk hogy a vizsga biztos nézi motorját és enm hisz a szemének. Közelebbről megnézve a motort láttuk meg, hogy a srác elég eredeti ötletét: :mrgreen:
Vastagabb faágból kifaragott egy boroshordó dugószerűt középen átfúrta majd az egészet benyomta a dobba, mintha szűkítő lenne :aaaa: :D

Nem igazán értettem mégis mire gondolt mikor ezt csinálta :mrgreen:
Cartoza

HozzászólásSzerző: Töki Dátum: 2007.08.02. 19:35

Cartoza írta:Gondoltam hogy volt már róla szó de 25 oldalnyi hozzászólást nem akartam átnyálazni :) de már megtaláltam :thx:

A srác jött a motorojával mondanom sem kell 3-szor hangosabb volt mint az enyém. Leparkol, bejelentkezik elmegy. Erre látjuk hogy a vizsga biztos nézi motorját és enm hisz a szemének. Közelebbről megnézve a motort láttuk meg, hogy a srác elég eredeti ötletét: :mrgreen:
Vastagabb faágból kifaragott egy boroshordó dugószerűt középen átfúrta majd az egészet benyomta a dobba, mintha szűkítő lenne :aaaa: :D

Mikor vinnéd vizsgáztatni a motorod? Én egy társunknak már intézem ezt a dolgot és eddig inkább bíztatóakat hallottam ismerősök által.
:ivas:
2 henger, két kerék,
90°-ban a nyomaték vezér!
Töki
Rendszeres túrázó
Rendszeres túrázó

Telefonszám: 20/464-0621
Motor típusa: Suzuki SV 650S Ky
Motor extrák: egyedi fényezéső idomok, indexek, hasidom, sárvédő, raptor kipufogó, fémfékcső,doboz

HozzászólásSzerző: suzuimy Dátum: 2007.08.02. 19:40

Cartoza írta:Gondoltam hogy volt már róla szó de 25 oldalnyi hozzászólást nem akartam átnyálazni :) de már megtaláltam :thx:

A szükítő az csak egy dolog, DE! a környezetvédelmi előírások miatt (euró1, 2, 3 ) az emisziós normáknak nem felel meg a sportdob, az egyszer biztos. A hang az csak egy dolog.... Szóval hiába fojtja le az ember, ha pl egy K3-as SV ami euro2-es, de a sportdobot ráteszi akkor a katalizátort kiiktatja a motorból, ezáltal nem felel meg annak a szabványnak amivel kijött.....

Amit említettél nagyon gagyi megoldás, fadarab... :D :D :D

Amugy amikor 3 éve vittem a GS-emet müszakiztatni, egy Ducati-s srác is akkor hozta, rajta 2 brutál sportdob.... MZ-s korszakból emlékszek, hogy müszaki ugy kezdődik, beindít motor, megfékeztetik a hátsó kereket csuszóra.... Nah ha azt csinálták volna, akkor kapásbol meghuzták volna.... De gondolom gondolták tárcsafékes, ugyhogy bizti, hogy megcsúszik.... Müszaki után a srác, szerencse, hogy nem indítatták be... Papírokat megkaptuk, a két DOS (asszem az volt a márkája) dob rettenetesen szól....
suzuimy

HozzászólásSzerző: Cartoza Dátum: 2007.08.02. 20:43

Töki írta:Mikor vinnéd vizsgáztatni a motorod? Én egy társunknak már intézem ezt a dolgot és eddig inkább bíztatóakat hallottam ismerősök által.

Már le vizsgáztattam :)

de a rúgókat, még szeretném valamikor rendesen visszarakni :mrgreen:
Cartoza

HozzászólásSzerző: Cartoza Dátum: 2007.08.02. 20:44

Nekem a dob hangjára panaszkodtak csak.
Azt hogy milyen a gáz kibocsátása mérik valahol egyátalán?
Cartoza

HozzászólásSzerző: Töki Dátum: 2007.08.02. 23:12

Cartoza írta:Már le vizsgáztattam :)

de a rúgókat, még szeretném valamikor rendesen visszarakni :mrgreen:

Elhiszem, tudom hogy azt mondtam, hogy majd ma, de sajnos ez jött össze.
Szerintem péntek késő du. vagy szombat de. felmennék hozzád motorostul mert képek alapján szenvedni fölösleges ha 10km-re laksz.
Keress fel holnap reggel 05h-tól 16h-ig(17h-kor már részeg leszek így az késő) keress fel és akkor szívesen felgurulok hozzád. Szerintem így a legegyszerűbb :ivas:
2 henger, két kerék,
Töki
Rendszeres túrázó
Rendszeres túrázó

Motor extrák: egyedi fényezéső idomok, indexek, hasidom, sárvédő, raptor kipufogó, fémfékcső,doboz

HozzászólásSzerző: Cartoza Dátum: 2007.08.03. 12:42

Töki írta:Elhiszem, tudom hogy azt mondtam, hogy majd ma, de sajnos ez jött össze.
Szerintem péntek késő du. vagy szombat de. felmennék hozzád motorostul mert képek alapján szenvedni fölösleges ha 10km-re laksz.
Keress fel holnap reggel 05h-tól 16h-ig(17h-kor már részeg leszek így az késő) keress fel és akkor szívesen felgurulok hozzád. Szerintem így a legegyszerűbb :ivas:

Hali!

Én is áttudok ugrani ha kell. Szombaton délelőtt van egy kis dolgom de ha még valami lenne akkor másik napon megoldjuk majd.

Egyenlőre nem sürgős mert jól áll de jobban érzem magam ha az eredeti állapot áll vissza :mrgreen:

5-kor már részeg? nem kezded korán :mrgreen: :ivas:
Cartoza

HozzászólásSzerző: Töki Dátum: 2007.08.03. 16:19

Én is áttudok ugrani ha kell. Szombaton délelőtt van egy kis dolgom de ha még valami lenne akkor másik napon megoldjuk majd.

Egyenlőre nem sürgős mert jól áll de jobban érzem magam ha az eredeti állapot áll vissza :mrgreen:

5-kor már részeg? nem kezded korán :mrgreen: :ivas:

Csak vicceltem :mrgreen: 5-re jönnek jóképességű volt oszt.társak így lehet hogy ez ki fog csúszni 5:30ra is :D 8)

2 henger, két kerék,
Töki
Rendszeres túrázó
Rendszeres túrázó

HozzászólásSzerző: Matzee Dátum: 2007.08.11. 19:23

Sziasztok!

Gondolkodok sportdobon,de eddig csak finstert találtam megfizethető áron,olcsó de jó minőségben mit ajánlotok még?
Finsterről van valakinek tapasztalata?
Matzee

Motor típusa: sv 650S k6
Motor extrák: Shark kipuff, bukógomba

HozzászólásSzerző: padre Dátum: 2007.08.11. 19:31

nekem az van a 650-en, nekem bevált, nagyon komoly kis hangja van.

nekem a kis kerek van, nem olyan öblös a hangja mint az oválnak, hanem olyan sportos repedtfazék. nekem tetszik.
padre

Következő

Vissza: Technikai dolgok, problémák, kiegészítők, motorral kapcsolatos egyebek