Új modellek

Beállítások, tippek, alkatrészek, kiegészítők, segítségnyújtás és minden egyéb.

Új modellek

HozzászólásSzerző: frpeter Dátum: 2007.12.10. 08:06

Nos mint azt már többen hallottátok, jövőre megszűnik az ezres SV az új EU normák miatt. Ezzel egyidőben azonban az S-es 650-es is megszűnik, helyette 650SF lesz, teljesen burkolt verzióban, az N-es pedig megmarad.
Mélykék és sötétezüst színekben lesz kapható.
frpeter
Oldalgazda
Oldalgazda

Telefonszám: 30/3660311
Motor típusa: DL 1k
Motor extrák: SVmedia matrica :)

Re: Új modellek

HozzászólásSzerző: Guszti Dátum: 2007.12.10. 08:17

frpeter írta:Nos mint azt már többen hallottátok, jövőre megszűnik az ezres SV az új EU normák miatt. Ezzel egyidőben azonban az S-es 650-es is megszűnik, helyette 650SF lesz, teljesen burkolt verzióban, az N-es pedig megmarad.

Na pont ezt írtam én is valamelyik topicban, hogy jövőre már csak full idomos S-es lesz :robogo:
Azért azt sajnálom, hogy az évek alatt folyamatosan csökkent pölö a színválaszték :-(
"-Kérek egy almát......"
Guszti

Motor típusa: GSXR 600
Motor extrák: Fekete púpos plexi, siemens xenon, goodridge fékcső

re: Új modellek

HozzászólásSzerző: MaXX Dátum: 2007.12.10. 08:19

Úgy látszik, amit én írok hetekkel korábban, az nem ér :p

MaXX
Társ Admin
Társ Admin

Motor típusa: SV1000S K6

Re: Új modellek

HozzászólásSzerző: Capirex Dátum: 2007.12.10. 08:30

frpeter írta:Nos mint azt már többen hallottátok, jövőre megszűnik az ezres SV az új EU normák miatt. Ezzel egyidőben azonban az S-es 650-es is megszűnik, helyette 650SF lesz, teljesen burkolt verzióban, az N-es pedig megmarad.

Nekem egy kicsit furcsa ez az EU normás magyarázat. Ennél sokkal elavultabb blokkal futnak motorok pl. GS, léghűtéses Ducatik, stb. Akkor 1000-es V-Strom sem lesz?
Capirex
Rendszeres túrázó
Rendszeres túrázó

Motor típusa: BMW F650GS
Motor extrák: ABS, RDC, markolatfűtés, középállvány, fedélzeti számítógép, bukócső, kartervédő, dobozok, kézvédők, magas plexi, lézerblokkoló, zselés ülés

Re: re: Új modellek

HozzászólásSzerző: Guszti Dátum: 2007.12.10. 08:32

MaXX írta:Úgy látszik, amit én írok hetekkel korábban, az nem ér :p

Én meg 3,5 héttel ezelőtt céloztam rá :D

De lehet, hogy Fr csak most ért rá :p
"-Kérek egy almát......"
Guszti

HozzászólásSzerző: sanyi Dátum: 2007.12.10. 09:34

reménykedtem, hogy mégsem, így most komoly értékvesztésre lehet számítani :-( :-(
sanyi

HozzászólásSzerző: Gyuszi Dátum: 2007.12.10. 09:37

sanyi írta:reménykedtem, hogy mégsem, így most komoly értékvesztésre lehet számítani :-( :-(

Vagy pont nem... nem lesz annyi új s-es modell, szerintem most picit megáll az értékvesztés... bár a legjobb ilyen szituációban szerintem az, ha teljesen kivonják az egészet... :( Így annyiból mazsolázhatnak amik kint futkároznak az utakon...
Nézd... menedzser...8)
Gyuszi
LFS
LFS

Motor típusa: Monster650

HozzászólásSzerző: Guszti Dátum: 2007.12.10. 10:18

Sztem se veszít így annyit, mert nem jön ki új modell, ami lenyomná a régebbi árát.... :motor:
"-Kérek egy almát......"
Guszti

HozzászólásSzerző: MaXX Dátum: 2007.12.10. 10:23

sanyi írta:reménykedtem, hogy mégsem, így most komoly értékvesztésre lehet számítani :-( :-(

Sztem az Sv ára éppen emiatt emelkedni fog. A TL esetében is jótékonyan hatott a gyártás leállítása...

MaXX
Társ Admin
Társ Admin

HozzászólásSzerző: sanyi Dátum: 2007.12.10. 10:29

elképzelhető, hogy az első 1-2 nem gyártott évben akár emelkedhet is az ára, de mint a TL mutatja most nagyon olcsón láttam őket.....lehet jövőre eladom és vmi most elkezdett típusra próbálom cserélni....
sanyi

HozzászólásSzerző: Guszti Dátum: 2007.12.10. 10:35

sanyi írta:elképzelhető, hogy az első 1-2 nem gyártott évben akár emelkedhet is az ára, de mint a TL mutatja most nagyon olcsón láttam őket.....lehet jövőre eladom és vmi most elkezdett típusra próbálom cserélni....

szintén gixxer......? :p
"-Kérek egy almát......"
Guszti

HozzászólásSzerző: sanyi Dátum: 2007.12.10. 10:54

Guszti írta:szintén gixxer......? :p

nem...én a B King-re kacsintgatok, de megvárom míg lesz eksönben 2.5 milla körül vagy használtan lehetőleg még élő tulajtól.....
sanyi

HozzászólásSzerző: MaXX Dátum: 2007.12.10. 11:25

sanyi írta:elképzelhető, hogy az első 1-2 nem gyártott évben akár emelkedhet is az ára, de mint a TL mutatja most nagyon olcsón láttam őket.....lehet jövőre eladom és vmi most elkezdett típusra próbálom cserélni....

Ebben is van valami... nagyon összetett dolog ez a motorvásárlásos értékállóságos előkalkulációs megsaccográfia.

MaXX
Társ Admin
Társ Admin

HozzászólásSzerző: eszpeti Dátum: 2007.12.10. 11:35

már csak azért is, mert mindenkép buksz rajta....
én is agyaltam a cserén de rájöttem, újabbra cserével többet buknék, mint ennek az értékvesztése...
szal nem bedőlni...

amúgy meg ha elborul az agy, elborul az agy :hehehe: :hehehe:
akkor úgyis vált az ember :moci:
2 sperma beszélget:
- Te látsz itt petesejtet?
- Nem
eszpeti

Motor típusa: Adrenalinvidámpark

HozzászólásSzerző: MaXX Dátum: 2007.12.10. 11:45

eszpeti írta:már csak azért is, mert mindenkép buksz rajta....
én is agyaltam a cserén de rájöttem, újabbra cserével többet buknék, mint ennek az értékvesztése...
szal nem bedőlni...

amúgy meg ha elborul az agy, elborul az agy :hehehe: :hehehe:
akkor úgyis vált az ember :moci:

Jaja, én pl. 4000-nél váltok el, így a fogyasztásom nagyon jól jön ki :D
Marad az Ezredes Úr, 2009-re meglesz benne a százezer, és akkor ő lesz a Százezredes úr.
A Suzuki meg kapja be, nem érdekel, hogy így az EU norma, meg úgy. Kinemszarjale. Még egy ok, hogy a 3. nagymotorom NE Suzuki legyen!

:robogo:

MaXX
Társ Admin
Társ Admin

HozzászólásSzerző: sanyi Dátum: 2007.12.10. 13:38

a többi márkánál is sztem ugyanez van.....ha az SV-t abbahagyják akkor az nem hiszem, hogy az EU norma miatt van, inkább mert már nem fogy úgy ahogy kéne.....a mazda kisteherautókat is azért hagyták abba mert rajtunk kívül szinte senki nem vette mi meg kis piac vagyunk.....még az sem lehet komoly érv ha az EU-ban fogy hisz az EU sem a világ.......hasonló írások vannak sztem minden márka oldalán ha abbahagynak egy típust.......majd lesz más, bár kiv. vok, hogy mi tudná az SV-t pótolni hisz eléggé sokrétü a felhasználása, persze lehet, hogy épp ez volt a gond.....
sanyi

HozzászólásSzerző: kengyelfutó Dátum: 2007.12.10. 13:48

A környezetvédelmi normákért nem a Suzuki a felelős!

A saccográfiához annyit, hogy nekem ez évek óta lényeges kérdés volt a fejemben, és mindig számolgattam mindenfélét!Azt úgyhiszem leszögezhetjük, hogy az új motorral, értékvesztés oldaláról vizsgálva a kérdést egyik típusnál sem járunk túl jól! Azt kell eldönteni, hogy megéri - e az adott személynek az a többszázezer forint-- amit nyilvánvalóan azonnal bukik rajta átvételkor-- azt a boldog biztonságot hogy szakszerűen, nem gyilkolva használja a gépet,így nem kell az előző tulaj habitusa miatt aggódni. Én speciel ha nem ismerném a használt motor gazdáját, bizony ugyancsak felkészülve nézegetném meg a kínált gépet!Meglehet, hogy még a fogorvosok országos tanácsát is magammal vinném! :D

Különösképpen akkor érheti meg új motorra beruházni, ha az a tervek szerint hosszú évekig szolgál majd;)Fontos ezen a téren az időtálló forma megválasztása is, hiszen sajnos pont a sportmotorok azok amelyek 2 évente iszonyatos árfolyamveszteséget könyvelhetnek el,a természetes értékvesztés mellett! :-(

Ha viszont gondos gazdától, megóvott gép kerül a kínálatba, nem haboznék megsporólni akár 7-800 ezrest is az újhoz képest!
Aki tőlem pénzt akar, az azonnal ellenséggé válik!
kengyelfutó

Motor típusa: GSF1250
Motor extrák: Nyomaték,Nyomaték, még több Nyomaték!

HozzászólásSzerző: frpeter Dátum: 2007.12.10. 14:05

Aki új bicikliben gondolkodik olyan 2 milla körül, annak már lehet van egy jobb ajánlatom :)
frpeter
Oldalgazda
Oldalgazda

HozzászólásSzerző: Shrek Dátum: 2007.12.10. 14:15

Ugyan nem gondolkodom de mondd!!! Az a gond hogy ez a folyamatos új bringa nézegetések csak szerény hazánkban divat. Amilyen csórok vagyunk legalább annyira sznobok is. A nyugati országok vastagabb pénztárcával megáldott állampolgárai érdekes módon 8-9 évig eljár egy mocival (nagy átlag) Mi meg ahogy kidobnak egy új modellt le akarjuk cserélni élettársunkat. Megmondom őszintén én is elgondolkodtam a cserén de mint tudjátok elég sok gondom volt az új motorral. Aminek javítása mind garis problémaés így kezdett elmenni tőle a kedvem. Viszont szép lassan kezd helyreállni a gép és már nem akarom odaadni egy buzeránsnak sem. Arról nem is beszélve hogy sokunknak egy ruppója sincs de új motor száz év hitelre az kell kaja meg nincs otthon. Részemről tök jó lesz az sv még pár évig na ugyan k...rvára tetszene egy-két új bicaj. :moci:
Shrek

HozzászólásSzerző: MaXX Dátum: 2007.12.10. 14:34

Tetszenek a válaszok :p
Nagyon sok az igazságtartalom. Legalábbis szerintem.

Én a vélt sérelmeim miatt akartam túladni a vason, még mielőtt a 3 év gari lejár. 3 dolog is megakadályozta ezt: elfogyott a pénzem, túl sok km van a vasban, és eközben igazán beleszerettem.
A 4. dolog: nagyon kiváncsi vagyok a százezres érzésre ;)

Sajnos nagyon sok más márka esete is igazolja, hogy a márkahű vásárló igényei gyakorlatilag le vannak szarva. Lás: K8 SV és az Euro3 harca.

Mindegy: abból főzök, ami van. A társaság marad, a hangulat marad, motorom van, a többi meg nem érdekes.

:moci:

MaXX
Társ Admin
Társ Admin

HozzászólásSzerző: Guszti Dátum: 2007.12.10. 14:53

Shrek írta:Ugyan nem gondolkodom de mondd!!! Az a gond hogy ez a folyamatos új bringa nézegetések csak szerény hazánkban divat. Amilyen csórok vagyunk legalább annyira sznobok is. A nyugati országok vastagabb pénztárcával megáldott állampolgárai érdekes módon 8-9 évig eljár egy mocival (nagy átlag) Mi meg ahogy kidobnak egy új modellt le akarjuk cserélni élettársunkat. Megmondom őszintén én is elgondolkodtam a cserén de mint tudjátok elég sok gondom volt az új motorral. Aminek javítása mind garis problémaés így kezdett elmenni tőle a kedvem. Viszont szép lassan kezd helyreállni a gép és már nem akarom odaadni egy buzeránsnak sem. Arról nem is beszélve hogy sokunknak egy ruppója sincs de új motor száz év hitelre az kell kaja meg nincs otthon. Részemről tök jó lesz az sv még pár évig na ugyan k...rvára tetszene egy-két új bicaj. :moci:

Nagyon nagy beszéd! Persze mindez igaz itthon az autókra is :hehehe:

120 hónapos autótörlesztést+84 hónapos áruhitelt mindenkinek! :wehehe:

Na ezek a magyarok.........
"-Kérek egy almát......"
Guszti

HozzászólásSzerző: eszpeti Dátum: 2007.12.10. 15:05

asszem az USA-ban kezdődött ez a dolog...

8)
2 sperma beszélget:
- Te látsz itt petesejtet?
- Nem
eszpeti

Motor típusa: Adrenalinvidámpark

HozzászólásSzerző: GáborKörmend Dátum: 2007.12.10. 15:49

Az én meglátásom erről a dologról hogy tényleg manapság inkább éhen halnak az emberek, (De akkor is veszek új swiftetméghacsakakormányon vaneggyeltöbbgomb :beee: ) de megveszik az új modellt legyen szó autóról, telefonról, motorról,stb.ről. Én is csak azért vettem új mocit mert hosszú távra tervezek vele :love: , jah és mert ez az első. Ha meg már nem tetszik akkor lehet rajt kis változtatásokat végezni.lásd a kép: sztem k...va szép. Így legalább egyedi, persze ezt eladáskor nem nagyon tudod hasznosítani. Én ha vásárolnék egy új modellt abból csak egy vagy két éveset vennék mivel ezen meglehet spórolni azt amit a 0km-es banki hitelén buknék.Kp-ra meg nem sokan tudnak venni. Na meg a másik, hogyha szeretnél kp-ra venni járművet szinte szóba se áll veled a kereskedő mert neki nem vagy üzlet csak a csóró aki xxxhónapra felveszi a kölcsönt.
utóbbi a többség :idiot:
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
GáborKörmend

Motor típusa: sv 650S K7
Motor extrák: fokozatkijelző, szürke felnik, szivargyújtó

HozzászólásSzerző: frpeter Dátum: 2007.12.10. 15:55

GáborKörmend írta:Az én meglátásom erről a dologról hogy tényleg manapság inkább éhen halnak az emberek, (De akkor is veszek új swiftetméghacsakakormányon vaneggyeltöbbgomb :beee: ) de megveszik az új modellt legyen szó autóról, telefonról, motorról,stb.ről. Én is csak azért vettem új mocit mert hosszú távra tervezek vele :love: , jah és mert ez az első. Ha meg már nem tetszik akkor lehet rajt kis változtatásokat végezni.lásd a kép: sztem k...va szép. Így legalább egyedi, persze ezt eladáskor nem nagyon tudod hasznosítani. Én ha vásárolnék egy új modellt abból csak egy vagy két éveset vennék mivel ezen meglehet spórolni azt amit a 0km-es banki hitelén buknék.Kp-ra meg nem sokan tudnak venni. Na meg a másik, hogyha szeretnél kp-ra venni járművet szinte szóba se áll veled a kereskedő mert neki nem vagy üzlet csak a csóró aki xxxhónapra felveszi a kölcsönt.

A hitel nem kis biznisz... Nem is a motort adják el, hanem a hitelt. Egy másfél-két millás motor 10% kezdővel 120 hónapra kb 300e zsebbe.
frpeter
Oldalgazda
Oldalgazda

HozzászólásSzerző: GáborKörmend Dátum: 2007.12.10. 15:57

frpeter írta:A hitel nem kis biznisz... Nem is a motort adják el, hanem a hitelt. Egy másfél-két millás motor 10% kezdővel 120 hónapra kb 300e zsebbe.

valahogy így....
GáborKörmend

HozzászólásSzerző: frpeter Dátum: 2007.12.10. 15:59

GáborKörmend írta:valahogy így....

Azért tudom, mert hitel felvételnél tartok, és kiderült hogy a kereskedő azzal a bankkal áll kapcsolatban ahonnan szintén kértem ajánlatot ugyanarra.
frpeter
Oldalgazda
Oldalgazda

HozzászólásSzerző: GáborKörmend Dátum: 2007.12.10. 16:03

frpeter írta:Azért tudom, mert hitel felvételnél tartok, és kiderült hogy a kereskedő azzal a bankkal áll kapcsolatban ahonnan szintén kértem ajánlatot ugyanarra.

micsoda véletlen...... :-K :D
GáborKörmend

HozzászólásSzerző: Dátum: 2007.12.10. 16:24

Az már idáig is sem volt kevés. :-(
"nem a részvétel a győzelem, hanem a fontos"
Moderátor
Moderátor

Motor típusa: Aprilia RSV1000R
Motor extrák: Minden

HozzászólásSzerző: Dátum: 2007.12.10. 16:30

frpeter írta:A hitel nem kis biznisz... Nem is a motort adják el, hanem a hitelt. Egy másfél-két millás motor 10% kezdővel 120 hónapra kb 300e zsebbe.

Gondolom TE sem hitted, hogy a bankok neked akarnak segíteni ha valamit hitelre veszel. ;)
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: kengyelfutó Dátum: 2007.12.10. 16:32

Shrek!
Tényleg nagyon jól látod a dolgokat!És tény hogy külföldön, mondjuk a Németeknél letojják magasról hogy itt a csilivili új! Azon van, hogy a régit megtartsa minnél tovább!A régi Hondák , és matuzsálem GSX1100R-ek még mindig részesei a közlekedésnek, nálunk meg már "éééégőőő"!Az értéktartó formát, megintcsak a Német Piac igazolja, ahol ha jól tudom, a Bandit egy igencsak keresett termék!!!!Kisebb módosításokkal ugyanaz a forma fut ezer éve!Én a VZ-t is úgy vettem, hogy legalább 8-10 évig meglesz!Arra nem gondoltam hogy a hátam.... :-(
kengyelfutó

HozzászólásSzerző: Dátum: 2007.12.10. 16:36

kengyelfutó írta:Shrek!
Tényleg nagyon jól látod a dolgokat!És tény hogy külföldön, mondjuk a Németeknél letojják magasról hogy itt a csilivili új! Azon van, hogy a régit megtartsa minnél tovább!A régi Hondák , és matuzsálem GSX1100R-ek még mindig részesei a közlekedésnek, nálunk meg már "éééégőőő"!Az értéktartó formát, megintcsak a Német Piac igazolja, ahol ha jól tudom, a Bandit egy igencsak keresett termék!!!!Kisebb módosításokkal ugyanaz a forma fut ezer éve!Én a VZ-t is úgy vettem, hogy legalább 8-10 évig meglesz!Arra nem gondoltam hogy a hátam.... :-(

Bizony ezek tények. A lényeg hogy legyen mivel villantani. Utána irány haza a garzon albérletbe, amit nem tudunk fizetni. ;)
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: kengyelfutó Dátum: 2007.12.10. 17:08

Szerintem nálunk is kialakul majd ez a stílus, és talán ehhez szükségszerű volt ez a 2002-2004-ig tartó értékesítési csúcshullám!Az emberek megtanulják értékelni majd az értékálló vasakat!ÉN IS A SAJÁT BŐRÖMÖN TANULTAM!!!
Ha meg nem, akkor marad a cigánymentalítás: "az össz vagyonom a nyakamban lóg aranyban, na meg a merdzsó!" :D
kengyelfutó

HozzászólásSzerző: cs009 Dátum: 2007.12.10. 18:10

GáborKörmend írta:Az én meglátásom erről a dologról hogy tényleg manapság inkább éhen halnak az emberek, (De akkor is veszek új swiftetméghacsakakormányon vaneggyeltöbbgomb :beee: ) de megveszik az új modellt legyen szó autóról, telefonról, motorról,stb.ről. Én is csak azért vettem új mocit mert hosszú távra tervezek vele :love: , jah és mert ez az első. Ha meg már nem tetszik akkor lehet rajt kis változtatásokat végezni.lásd a kép: sztem k...va szép. Így legalább egyedi, persze ezt eladáskor nem nagyon tudod hasznosítani. Én ha vásárolnék egy új modellt abból csak egy vagy két éveset vennék mivel ezen meglehet spórolni azt amit a 0km-es banki hitelén buknék.Kp-ra meg nem sokan tudnak venni. Na meg a másik, hogyha szeretnél kp-ra venni járművet szinte szóba se áll veled a kereskedő mert neki nem vagy üzlet csak a csóró aki xxxhónapra felveszi a kölcsönt.

"hosszú távra tervezek vele " akkor már nő nem is kell! :kabbe: :hihi:
cs009

Motor típusa: SV 650 S K4
Motor extrák: Sima gyári :)

HozzászólásSzerző: cs009 Dátum: 2007.12.10. 18:14

kengyelfutó írta:Shrek!

A volt keleti részhez tartozó emberkék azért egy kicsit hasonlítanak ránk! Az unokatesóm- mint burkoló , kint 2 évente cserélgeti az Audiját- pedig viszik-hozzák a melóba! :mrgreen: :D
cs009

HozzászólásSzerző: cs009 Dátum: 2007.12.10. 18:15

Bé írta:Bizony ezek tények. A lényeg hogy legyen mivel villantani. Utána irány haza a garzon albérletbe, amit nem tudunk fizetni. ;)

Na ez szép hallani a RING-mestertől!!! :mrgreen: :oje:
cs009

HozzászólásSzerző: Gyuszi Dátum: 2007.12.10. 18:27

cs009 írta:A volt keleti részhez tartozó emberkék azért egy kicsit hasonlítanak ránk! Az unokatesóm- mint burkoló , kint 2 évente cserélgeti az Audiját- pedig viszik-hozzák a melóba! :mrgreen: :D

burkoló = csempész? :D:D
Nézd... menedzser...8)
Gyuszi
LFS
LFS

Motor típusa: Monster650

HozzászólásSzerző: padre Dátum: 2007.12.10. 18:31

én albérletbe nyomom, nincs mit enni (ez rajtam látszik is), de van 2 motorom hitelbű! :wehehe:
padre

HozzászólásSzerző: Dátum: 2007.12.10. 18:36

padre írta:én albérletbe nyomom, nincs mit enni (ez rajtam látszik is), de van 2 motorom hitelbű! :wehehe:

Természetesen én a kirívó esetekre értettem. Pl. 40 millás kocsi cégnéven + halom apeh és egyéb sár + egy 20 nm panel. ;)
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: Dátum: 2007.12.10. 18:37

cs009 írta:Na ez szép hallani a RING-mestertől!!! :mrgreen: :oje:

Mivanmivanmivan. ;)
Moderátor
Moderátor