Fokozatkijelző, fogyasztásmérő

Beállítások, tippek, alkatrészek, kiegészítők, segítségnyújtás és minden egyéb.

Re: re: Fokozatkijelző, fogyasztásmérő

HozzászólásSzerző: MaXX Dátum: 2008.08.28. 18:16

KZ írta:2.1km innen a Csata utcából. Az a baj, mire odaérek pont felmelegszik a gép. Így meg nem lehet mosatni, nemigaz?

Mosd forróvízzel :lamer:

MaXX
Társ Admin
Társ Admin

Motor típusa: SV1000S K6

Re: Fokozatkijelző, fogyasztásmérő

HozzászólásSzerző: szmiki Dátum: 2008.12.12. 11:54

Szevasztok. A Prop-tech fele fokozatkijelzo betapjat melyik drotrol tudom lehuzni? SV650S K3.
kerestem, de nem talaltam a valaszt. elore is koszonom
szmiki

Telefonszám: +421907737162
Motor típusa: SV 650S K3
Motor extrák: GIANELLI sportdob, K&N légszuro, Prop-tech fokozatkijelzo, meg neha a baratnom

HozzászólásSzerző: frpeter Dátum: 2008.12.12. 11:58

szmiki írta:Szevasztok. A Prop-tech fele fokozatkijelzo betapjat melyik drotrol tudom lehuzni? SV650S K3.

Végülis akárhonnan. Nekem a duda betápja amúgyis meg volt lékelve a szivargyújtó miatt, így én onnan vittem.
frpeter
Oldalgazda
Oldalgazda

Telefonszám: 30/3660311
Motor típusa: DL 1k
Motor extrák: SVmedia matrica :)

HozzászólásSzerző: szmiki Dátum: 2008.12.12. 12:33

frpeter írta:
szmiki írta:Szevasztok. A Prop-tech fele fokozatkijelzo betapjat melyik drotrol tudom lehuzni? SV650S K3.

Végülis akárhonnan. Nekem a duda betápja amúgyis meg volt lékelve a szivargyújtó miatt, így én onnan vittem.

Nincs kotesi rajzom, a kerdes igy szol: melyik- milyen szinu tyukbel (drot)?
szmiki

Motor extrák: GIANELLI sportdob, K&N légszuro, Prop-tech fokozatkijelzo, meg neha a baratnom

HozzászólásSzerző: frpeter Dátum: 2008.12.12. 12:40

szmiki írta:
frpeter írta:

Nincs kotesi rajzom, a kerdes igy szol: melyik- milyen szinu tyukbel (drot)?

Most ezért nem szedném szét :) De a www.svmedia.hu odlalon letölthető kapcsolási rajz...
frpeter
Oldalgazda
Oldalgazda

Telefonszám: 30/3660311
Motor típusa: DL 1k
Motor extrák: SVmedia matrica :)

HozzászólásSzerző: Laller Dátum: 2008.12.12. 13:54

Keresd meg a biztosítéktáblában a FAN feliratú biztit, az tuti jó. Még madzagot sem kell vágni hozzá.
Laller

Motor típusa: SV1000S
Motor extrák: sk. fokozatkijelző, sk. köridőmérő, forgatható kerekek, SV1000 szívócsonk, 2 irányba elfordítható kormány, LED-es index, LED-es hátsólámpa

HozzászólásSzerző: KZ Dátum: 2008.12.12. 14:10

Laller írta:Keresd meg a biztosítéktáblában a FAN feliratú biztit, az tuti jó. Még madzagot sem kell vágni hozzá.

Laller, nem unatkozol nagyon mostanában?
Csak azért, mert érdekelne a fokozatkijelződ, ha tudna köridőket is mérni, és esetleg 0-100-ra gyorsulásokat /ez annyira nem fontos/. Tervezed esetleg a fejlesztést?
A semmi az nem van, hanem nincs. Hát mer', hogy ha semmi van, az pont hogy nincs semmi! Na de, ha meg a semmi nincs, az meg már valami, ...az meg már nem semmi.
KZ

Motor típusa: YZF-R6

HozzászólásSzerző: Laller Dátum: 2008.12.12. 14:30

KZ írta:Laller, nem unatkozol nagyon mostanában?
Csak azért, mert érdekelne a fokozatkijelződ, ha tudna köridőket is mérni, és esetleg 0-100-ra gyorsulásokat /ez annyira nem fontos/. Tervezed esetleg a fejlesztést?

Lesz némi fejlesztés :-) A fokozatkijelzőnél annyi, hogy univerzális lesz, programozni lehet majd az egyes fokozatokhoz tartozó fesz. értékeket, így minden ilyen elven működő motoron használni lehet.

A hőmérős, akkufeszmérős kütyün a fogyasztásmérő helyére fog kerülni egy nagyon egyszerű köridőmérő és a hőmérő szenzort kicserélem egy 2 vezetékes IC-re. Most tanulmányozom az 1-wire buszt :-)

Kb. így fog kinézni:
kor.jpg
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Laller

Motor extrák: sk. fokozatkijelző, sk. köridőmérő, forgatható kerekek, SV1000 szívócsonk, 2 irányba elfordítható kormány, LED-es index, LED-es hátsólámpa

HozzászólásSzerző: KZ Dátum: 2008.12.12. 17:41

Laller írta:
KZ írta:Laller, nem unatkozol nagyon mostanában?

Lesz némi fejlesztés :-) A fokozatkijelzőnél annyi, hogy univerzális lesz, programozni lehet majd az egyes fokozatokhoz tartozó fesz. értékeket, így minden ilyen elven működő motoron használni lehet.

A hőmérős, akkufeszmérős kütyün a fogyasztásmérő helyére fog kerülni egy nagyon egyszerű köridőmérő és a hőmérő szenzort kicserélem egy 2 vezetékes IC-re. Most tanulmányozom az 1-wire buszt :-)

Kb. így fog kinézni:
kor.jpg

Szuper! A köridőmérő mit fog tudni? Azért remélem nem csak 1 kört tud majd mérni
A semmi az nem van, hanem nincs. Hát mer', hogy ha semmi van, az pont hogy nincs semmi! Na de, ha meg a semmi nincs, az meg már valami, ...az meg már nem semmi.
KZ

HozzászólásSzerző: Laller Dátum: 2008.12.12. 19:22

KZ írta:Szuper! A köridőmérő mit fog tudni? Azért remélem nem csak 1 kört tud majd mérni

Pedig van rá esély Egyelőre nem szeretném túlbonyolítani. Te hogy állsz a fokozatkijelzővel?
Laller

HozzászólásSzerző: sanyi Dátum: 2008.12.12. 19:32

Laller írta:
KZ írta:Szuper! A köridőmérő mit fog tudni? Azért remélem nem csak 1 kört tud majd mérni

Pedig van rá esély Egyelőre nem szeretném túlbonyolítani. Te hogy állsz a fokozatkijelzővel?

Ha zsinóros lesz mint Ariadné-é a Minotaurusz barlangjában akkor az öntapadós a legjobb mert az felveszi az ívet is. Szerintem lenne rá kereslet.
sanyi

HozzászólásSzerző: Laller Dátum: 2008.12.12. 19:46

sanyi írta:Ha zsinóros lesz mint Ariadné-é a Minotaurusz barlangjában akkor az öntapadós a legjobb mert az felveszi az ívet is. Szerintem lenne rá kereslet.

Sanyi, ahhoz nagyon sokat kell innom hogy elhiggyem, Ariadné a köridejét mérte az elhíresült fonalával...
Laller

HozzászólásSzerző: sanyi Dátum: 2008.12.12. 19:55

Laller írta:
sanyi írta:Ha zsinóros lesz mint Ariadné-é a Minotaurusz barlangjában akkor az öntapadós a legjobb mert az felveszi az ívet is. Szerintem lenne rá kereslet.

Sanyi, ahhoz nagyon sokat kell innom hogy elhiggyem, Ariadné a köridejét mérte az elhíresült fonalával...

Pedig vazze ha találkoznék a bikával én is csúcsot döntenék nemhogy egy nő?! Ha tényleg csinálsz köridőmérőt elfogadható áron qrva sokat eladnál belőle.
sanyi

HozzászólásSzerző: szmiki Dátum: 2008.12.12. 23:55

Laller írta:Keresd meg a biztosítéktáblában a FAN feliratú biztit, az tuti jó. Még madzagot sem kell vágni hozzá.

majd beszamolok az eredmenyrol
szmiki

HozzászólásSzerző: KZ Dátum: 2008.12.13. 16:48

Laller írta:

a led-esnek azóta nem álltam neki. találtam egy srácot, aki asszem 5e-ért eladta nekem a felprogramozott PIC-et, meg egy kijelzőt. Elvileg apám ismerőse már összeépítette, karácsonykor talán a kezemben lesz.
A motorra szerelésén még gondolkodom, mert már nincs igazából szükségem rá
KZ

HozzászólásSzerző: szmiki Dátum: 2008.12.13. 18:46

szmiki írta:

majd beszamolok az eredmenyrol

Kesz. Beszerelve es bonuszkent meg mukodik is nem a ventilatorra, hanem vegul a hatsofek kapcsolojanak a betapdrotjara kotottem- az volt a legkozelebb es elerheto allapotban. Viszont azzal nem szamoltam, hogy olyan piszok rovidek, eppenhogy meretreszabottak a kabelok- megizzasztott rendesen mig sikerult racsatlakoznom. De 1 a lenyeg: megvan, es udvodzletem a Prop-techos sracoknak, hogy ilyen konnyen szerelheto, felhasznalobarat cuccot hoztak ossze .
Most mar csak a tavaszt varom de ezert elek halok: . Kellemes karacsonyi unnepeket mindenkinek szmiki
szmiki

HozzászólásSzerző: Laller Dátum: 2008.12.17. 11:43

Reszelgetem a köridőmérőt, már minden működik, az új hőmérő is. Ez kib...szott pontos, rendesen meglepődtem rajta. A jobb oldali egy kalibrált hőmérő:
hom.jpg

Ha így haladok, akkor elgondolkozok a köridők mentésén is, messze van még tavasz...
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Laller

HozzászólásSzerző: sanyi Dátum: 2008.12.17. 12:15

csináld!!!!
sanyi

HozzászólásSzerző: KZ Dátum: 2008.12.17. 14:10

Laller írta:Reszelgetem a köridőmérőt, már minden működik, az új hőmérő is. Ez kib...szott pontos, rendesen meglepődtem rajta. A jobb oldali egy kalibrált hőmérő:
hom.jpg

Ha így haladok, akkor elgondolkozok a köridők mentésén is, messze van még tavasz...

Zsííííííír . A hőmérő bevallom nem annyira izgat, annak a helyén is lehetne köridő v. 0-100 mérő.
Csak így tovább!
KZ

HozzászólásSzerző: MaXX Dátum: 2008.12.18. 07:41

Szerintem a helyzetjelző izzó barna vezetéke pluszként, a fekete meg mínuszként is megfelelő lehet neki, mert nagyon közel van. ;)

MaXX
Társ Admin
Társ Admin

Motor típusa: SV1000S K6

HozzászólásSzerző: KZ Dátum: 2008.12.18. 09:31

Laller írta:Reszelgetem a köridőmérőt, már minden működik, az új hőmérő is. Ez kib...szott pontos, rendesen meglepődtem rajta. A jobb oldali egy kalibrált hőmérő:
hom.jpg

Laller, én ilyenre gondoltam:
---------------------------------------------

Egygombos köridőmérő

Két funkció: időmérés, köridők kijelzése.
A funkciók között a gomb hosszú (3mp-es) megnyomásával lehet váltani.

Időmérés:
Ebbe a funkcióba kapcsoláskor a tárolt köridők törlődnek, és a számláló nullázásra kerül.
A gomb első rövid megnyomásakor az időmérés elindul, és a kijelzőn elindul a számláló is.
A gomb további rövid megnyomásakor az aktuális köridő (és a hozzátartozó kör száma) tárolásra kerül, és 10mp-ig a kijelzőn is marad. 10mp utánújra a futó számláló lesz látható az aktuális körszámmal.
Maximum 40 köridő tárolható, ha megtelt a memória, akkor automatikusan átvált a „köridők kijelzése” funkcióba.

Köridők kijelzése:
Ebbe a funkcióba kapcsoláskor megjelenik az első kör száma, és a hozzá tartozó köridő.
A gomb rövid megnyomásakor a következő kör száma és körideje lesz látható. (Az utolsó kör adata után újra az első jelenik meg.)
Kijelzés formátuma: 01 – 01’’23’.456
KZ

HozzászólásSzerző: zotya_ Dátum: 2008.12.18. 09:44

KZ írta:
hom.jpg

Laller, én ilyenre gondoltam:

Egygombos köridőmérő

Időmérés:
Ebbe a funkcióba kapcsoláskor a tárolt köridők törlődnek, és a számláló nullázásra kerül.
A gomb első rövid megnyomásakor az időmérés elindul, és a kijelzőn elindul a számláló is.
A gomb további rövid megnyomásakor az aktuális köridő (és a hozzátartozó kör száma) tárolásra kerül, és 10mp-ig a kijelzőn is marad. 10mp utánújra a futó számláló lesz látható az aktuális körszámmal.
Maximum 40 köridő tárolható, ha megtelt a memória, akkor automatikusan átvált a „köridők kijelzése” funkcióba.

Köridők kijelzése:
Ebbe a funkcióba kapcsoláskor megjelenik az első kör száma, és a hozzá tartozó köridő.
A gomb rövid megnyomásakor a következő kör száma és körideje lesz látható. (Az utolsó kör adata után újra az első jelenik meg.)

Miután a speckó megvan, a megvalósítás már gyerekjáték!

Zotya
zotya_
Társ Admin
Társ Admin

Motor típusa: az nincsen :(

HozzászólásSzerző: KZ Dátum: 2008.12.18. 09:46

zotya_ írta:
KZ írta:Laller, én ilyenre gondoltam:

Egygombos köridőmérő

Időmérés:

Köridők kijelzése:

Zotya

Ugye? Szerintem is! Azért gondoltam, hogy segítsek kicsit
KZ

HozzászólásSzerző: Gyuszi Dátum: 2008.12.18. 09:46

zotya_ írta:
KZ írta:Laller, én ilyenre gondoltam:

Egygombos köridőmérő

Időmérés:

Köridők kijelzése:

Zotya

Ugyanez jutott nekem is eszembe!
Nézd... menedzser...8)
Gyuszi
LFS
LFS

Motor típusa: Monster650

HozzászólásSzerző: Laller Dátum: 2008.12.30. 19:48

Készen van a köridőmérős sw, igaz nem teljesen a speckó szerinti, de nekem tetszik.
99 kört tud menteni, utólag megjeleníteni. A kör végén 10 másodpercig villogtatva mutatja az eredményt.
A visszanézés módot úgy lehet választani, hogy bekapcsolásnál nyomva kell tartani a gombot.
Az összes eredményt a visszanézős módban lehet törölni a gomb nyomvatartásával (4-5mp)

Már csak az infrás adóegységre lennék kiváncsi, ahhoz is lehetne építeni egy vevőt.

Ti hogy haladtatok?
Laller

HozzászólásSzerző: KZ Dátum: 2008.12.30. 20:24

Laller írta:Készen van a köridőmérős sw, igaz nem teljesen a speckó szerinti, de nekem tetszik.
99 kört tud menteni, utólag megjeleníteni. A kör végén 10 másodpercig villogtatva mutatja az eredményt.
A visszanézés módot úgy lehet választani, hogy bekapcsolásnál nyomva kell tartani a gombot.
Az összes eredményt a visszanézős módban lehet törölni a gomb nyomvatartásával (4-5mp)

Már csak az infrás adóegységre lennék kiváncsi, ahhoz is lehetne építeni egy vevőt.

Ti hogy haladtatok?

Külön bekapcsoló gombja van? A gyújtás ráadása után még be kell kapcsolni egy gombbal, majd egy másikkal indítani, állítgatni?
KZ

HozzászólásSzerző: Laller Dátum: 2008.12.30. 20:45

KZ írta:Külön bekapcsoló gombja van? A gyújtás ráadása után még be kell kapcsolni egy gombbal, majd egy másikkal indítani, állítgatni?

Nem, nincs külön bekapcsoló gomb. A gyújtással együtt kapcsolódik be, onnan kap áramot. Egy gombbal lehet indítani, állítgatni.
Laller

HozzászólásSzerző: KZ Dátum: 2008.12.31. 06:34

Laller írta:
KZ írta:Külön bekapcsoló gombja van? A gyújtás ráadása után még be kell kapcsolni egy gombbal, majd egy másikkal indítani, állítgatni?

Nem, nincs külön bekapcsoló gomb. A gyújtással együtt kapcsolódik be, onnan kap áramot. Egy gombbal lehet indítani, állítgatni.

zsír! tehát ha jól értem, akkor áram nélkül is megtartja az időket.

youtube-os videó van róla?

(ui: az infrás adó engem spec nem érdekel. tuti az adó és közém keveredne egy motor amikor épp elhaladok mellette :), meg az a max 1 tized pontosságbeli eltérés nem igazán izgat.)
KZ

HozzászólásSzerző: Laller Dátum: 2009.01.02. 16:26

na, csináztam róla videót:

Laller

HozzászólásSzerző: KZ Dátum: 2009.01.02. 17:57

Laller írta:na, csináztam róla videót:

SZUPER!
Egyetlen apró dolog nem szipmi nekem igazán, az pedig a villogás. Lassan villog (sokáig nincs semmi a kijelzőn), ez sok időt elvesz az embertől amikor hasít a pályán ezerrel. Szóval így nem túl biztonságos leolvasni az időt, így inkább csak a végén ellenőrizném...

Amúgy ez a kütyü tudja a fokozatkijelzést is, vagy az egy másik "program"?

Ha az akkufesz és a hőmérséklet helyett a fokozat lenne az időmérő alatt, akkor lenne zsír igazán. Úgy tuti vevő lennék egy ilyenre. Lesz ilyen verziód esetleg eladásra?
KZ

HozzászólásSzerző: zotya_ Dátum: 2009.01.03. 09:11

Laller írta:na, csináztam róla videót:

(...)

Laller!

Nem szívesen belevau, de remélem megbocsátasz nekem.

Szóval amikor az ember olyan élethelyzetben van hogy a köridőket méri (húzza a pályán mint a barom), akkor nagyon nem kíváncsi arra hogy hány fok van, vagy hogy mekkora a delej az akksiban. Szerintem hamár 3 soros a kijelző, akkor célszerűbb lenne köridő mérés közben inkább a 3 utolsó kör idejét kijelezni. Közúton meg mutathatná a hőmérsékletet, feszültséget meg még valamit (fokozatot??). Így, ha 3 sorban jelezné a köridőt akkor villogtatni sem kellene, hanem a legfelső sor mérné az aktuális kört, az alatta lévő sor mutatná az utolsó befejezett kört, az alsó sor meg mutatná az utolsó előtti mért kört.

Üdv,
Zotya
zotya_
Társ Admin
Társ Admin

HozzászólásSzerző: Gyuszi Dátum: 2009.01.03. 10:32

ahogy látom az sw már ok... hw hogy áll hozzá?
Nézd... menedzser...8)
Gyuszi
LFS
LFS

Motor típusa: Monster650

HozzászólásSzerző: Laller Dátum: 2009.01.03. 14:03

Írtam egy tök hosszú választ, erre lapot frissített és törölte az egészet. Úgyhogy majd apránként, most

Köszi a véleményeket, ötleteket. A hw-hoz új nyákot kéne csinázni, mert olyan alkatrészek kerültek fel, ami eredetileg nem terveztem és így nem a legszebb.

Laller

HozzászólásSzerző: Laller Dátum: 2009.01.03. 22:41

Szóval, ezt a változatot az ilyen koca pályázóknak csináltam mint én, aki nem a századokért harcolni megy ki a pályára, hanem csak jót motorozni, döntögetni. Azt hallottam sokat azt csinálják, hogy a célvonal feletti órát nézik és abból számolgatják, hogy mennyi az idejük. Attól ez szerintem sokkal egyszerűbb és problémamentesebb. A villogást ki tudom kapcsolni, de az pont azért került bele, hogy ne a számláló utolsó két számjegyét kelljen skubizni, hogy áll a számláló vagy sem. Esetleg ha csak a kör száma villog? Ráadásul így közúton is lehet használni, lemérni, hogy mennyi idő az Árpád hídtól a Stadionokig vagy meddig piros a lámpa Esetleg az M0 az M3 és M5 között
Nagyon jó az ötleted amúgy, ha "igazi" köridőmérőt akarok csinálni, valszeg ilyen lesz.
De a "mindent mutasson" sajnos nem megy, sem a képernyőre sem a programmemóriába nem fér el értelmesen.

Üdv, Lajos
Laller

HozzászólásSzerző: Laller Dátum: 2009.01.03. 22:44

Amúgy nem tudom figyelitek-e az eseményeket( CNN stb.), lehet nem is ilyeneket kéne csinálnom, hanem inkább sugárzásmérőt...

(már van egy )
Laller

HozzászólásSzerző: zotya_ Dátum: 2009.01.04. 08:40

Laller írta:Szóval, ezt a változatot az ilyen koca pályázóknak csináltam (...)

Koca! Figyelsz? Lesz köridőmérőd! A gáz csak az, hogy a perceket csak egy számjeggyel tudja megjeleníteni, úgyhogy bele kell húznod! (Persze így már nekem sincs értelme megvenni. ;) )

Zotya
zotya_
Társ Admin
Társ Admin

HozzászólásSzerző: kocamotoros Dátum: 2009.01.04. 17:39

Laller írta:Szóval, ezt a változatot az ilyen koca pályázóknak csináltam mint én, aki nem a századokért harcolni megy ki a pályára, hanem csak jót motorozni, döntögetni. Azt hallottam sokat azt csinálják, hogy a célvonal feletti órát nézik és abból számolgatják, hogy mennyi az idejük. Attól ez szerintem sokkal egyszerűbb és problémamentesebb. A villogást ki tudom kapcsolni, de az pont azért került bele, hogy ne a számláló utolsó két számjegyét kelljen skubizni, hogy áll a számláló vagy sem. Esetleg ha csak a kör száma villog? Ráadásul így közúton is lehet használni, lemérni, hogy mennyi idő az Árpád hídtól a Stadionokig vagy meddig piros a lámpa Esetleg az M0 az M3 és M5 között
Nagyon jó az ötleted amúgy, ha "igazi" köridőmérőt akarok csinálni, valószínűleg ilyen lesz.
De a "mindent mutasson" sajnos nem megy, sem a képernyőre sem a programmemóriába nem fér el értelmesen.

Üdv, Lajos
A köridőmérőknél a leolvashatóság problémáját úgy szokták megoldani, hogy a mérési ponton történő áthaladás után 20 sec-ig kimerevítik a képet, azután automatikusan visszavált a számlálóra. A villogás engem spec. zavarna szerintem.
THE PIG
kocamotoros
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: kocamotoros Dátum: 2009.01.04. 17:42

zotya_ írta:
Laller írta:Szóval, ezt a változatot az ilyen koca pályázóknak csináltam (...)

Koca! Figyelsz? Lesz köridőmérőd! A gáz csak az, hogy a perceket csak egy számjeggyel tudja megjeleníteni, úgyhogy bele kell húznod! (Persze így már nekem sincs értelme megvenni. ;) )

Zotya
THE PIG
kocamotoros
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: Laller Dátum: 2009.01.04. 18:25

kocamotoros írta: A köridőmérőknél a leolvashatóság problémáját úgy szokták megoldani, hogy a mérési ponton történő áthaladás után 20 sec-ig kimerevítik a képet, azután automatikusan visszavált a számlálóra. A villogás engem spec. zavarna szerintem.

Ok, meggyőztetek. Ha csak a kör száma villog?
Laller

HozzászólásSzerző: kocamotoros Dátum: 2009.01.04. 20:49

Laller írta:
kocamotoros írta: A köridőmérőknél a leolvashatóság problémáját úgy szokták megoldani, hogy a mérési ponton történő áthaladás után 20 sec-ig kimerevítik a képet, azután automatikusan visszavált a számlálóra. A villogás engem spec. zavarna szerintem.

Ok, meggyőztetek. Ha csak a kör száma villog?
Ne alkudozz!
THE PIG
kocamotoros
Moderátor
Moderátor

ElőzőKövetkező

Vissza: Technikai dolgok, problémák, kiegészítők, motorral kapcsolatos egyebek