Motorszerviz

Beállítások, tippek, alkatrészek, kiegészítők, segítségnyújtás és minden egyéb.

Re: Motorszerviz

HozzászólásSzerző: frpeter Dátum: 2011.05.27. 15:23

Megegyezik, tudok adni raktárról :)
frpeter
Oldalgazda
Oldalgazda

Telefonszám: 30/3660311
Motor típusa: DL 1k
Motor extrák: SVmedia matrica :)

HozzászólásSzerző: KThoMyka Dátum: 2011.05.27. 15:39

frpeter írta:Megegyezik, tudok adni raktárról :)

Fekete kéne mindkettőből! Van ilyen is?
Öltözz ki!
KThoMyka

Telefonszám: 06703423530
Motor típusa: SV 650N KY
Motor extrák: Under construction! Cecék a fényszórón

HozzászólásSzerző: frpeter Dátum: 2011.05.27. 16:31

KThoMyka írta:
frpeter írta:Megegyezik, tudok adni raktárról :)

Fekete kéne mindkettőből! Van ilyen is?

Az csak rendelésre és hetek.
frpeter
Oldalgazda
Oldalgazda

HozzászólásSzerző: zerocool51 Dátum: 2011.05.27. 22:58

Üdv mindenki.

Egy gyors kérdésem lenne csupán, s remélem egyszerű is.
Nemrég vettem észre, hogy a rendszámtartó idom meg van repedve, ami a lámpa alatt található. Hogy tudom leszerelni azt az idomot, hogy megragaszthassam? Mit kell és hol leszedni? Milyen szerszámok kellenek hozzá? 2005-ös a gépem.
Előre is köszönöm a válaszokat.
zerocool51

Motor típusa: SV650N

HozzászólásSzerző: Capirex Dátum: 2011.05.27. 23:47

zerocool51 írta:Üdv mindenki.

Nemrég vettem észre, hogy a rendszámtartó idom meg van repedve, ami a lámpa alatt található. Hogy tudom leszerelni azt az idomot, hogy megragaszthassam? Mit kell és hol leszedni? Milyen szerszámok kellenek hozzá? 2005-ös a gépem.

Elég sok mindent le kell hozzá szedni, de itt elég jól le van írva, bár a nagy része angol és a képek nem nagyíthatók.
Capirex
Rendszeres túrázó
Rendszeres túrázó

Motor típusa: BMW F650GS
Motor extrák: ABS, RDC, markolatfűtés, középállvány, fedélzeti számítógép, bukócső, kartervédő, dobozok, kézvédők, magas plexi, lézerblokkoló, zselés ülés

HozzászólásSzerző: gbguti Dátum: 2011.05.30. 22:37

Sziasztok!

Nem vagyok megszállott motoros, sőt nem is motorozok. Ám a segítségetekre szükségem lenne.
A probléma: gázturbinát illesztenék sárkányrepülőhöz. Szükségem lenne olyan fogaskerék párra, melynek áttétele 1:4,5 -5 között van, elbír 12000 fordulatot és 150 LE-t. a paraméterekből gondoltam a gyorsasági motorokra.
Amennyiben valaki ismeri valamely motor váltóját és réismer az áttételpárra kérem segítsen. Nagyon kellene.... Persze, amint megvan a "donor" típusa rögtön kellene is egy....
Köszönettel....

G.G.

[url=mailto:guti@korosepker.hu]guti@korosepker.hu[/url]
gbguti

Telefonszám: +36209380086
Motor típusa: Tiernay Turbine TT-10

HozzászólásSzerző: frpeter Dátum: 2011.05.31. 07:41

Mail ment.
frpeter
Oldalgazda
Oldalgazda

HozzászólásSzerző: zerocool51 Dátum: 2011.06.02. 10:04

Capirex írta:
zerocool51 írta:Üdv mindenki.

Elég sok mindent le kell hozzá szedni, de itt elég jól le van írva, bár a nagy része angol és a képek nem nagyíthatók.

Ok, megpróbálom, szerintem jó lesz, legalábbis annak kellene lennie.
Már csak annyi, össze tudnátok gyors írni, hogy milyen szerszámokat kell beszereznek hozzá, hogy a mocit tudjam gondozni? Mekkora dugós kulcs, mekkora imbusz, ilyesmi...
zerocool51

HozzászólásSzerző: programmer Dátum: 2011.06.02. 12:06

zerocool51 írta:Már csak annyi, össze tudnátok gyors írni, hogy milyen szerszámokat kell beszereznek hozzá, hogy a mocit tudjam gondozni? Mekkora dugós kulcs, mekkora imbusz, ilyesmi...

Én beszereztem 2 nyomatékkulcsot egy kisebbet 10-70Nm meg egy nagyobbat 40-200Nm. Dugókulcsokat szerintem nem érdemes egyesével venni, mert úgy csak elkajlódnak meg kisebb értéket képvisel mint egy szet. Max 32-es méretű dugókulcs van a mocin, de talán 24-es a hátsó kerék anya amit többször használsz majd. Ha 24-től lejebb megvan a készlet nem lesz hiányérzeted. Emelet van egy 110 darabos bit készletem, azért vettem mert kellet torx fej a TPS szenzorhoz, de sokkal jobb mint a sima csakavarhúzók sima csavarokhoz is, mivel van minden méretben és mindig a megfelelő fejet használod... csavarhúzóból én nem tartanék másképpen 15 darabot :) Majd a többiek még kiegészítik :P
programmer

Motor típusa: SV650 N K4
Motor extrák: LEDes indexek, bukógomba, kis rendszámtartó és LEDes világítás, nyitott dob.

HozzászólásSzerző: zerocool51 Dátum: 2011.06.04. 16:45

programmer írta:
zerocool51 írta:Már csak annyi, össze tudnátok gyors írni, hogy milyen szerszámokat kell beszereznek hozzá, hogy a mocit tudjam gondozni? Mekkora dugós kulcs, mekkora imbusz, ilyesmi...

Én beszereztem 2 nyomatékkulcsot egy kisebbet 10-70Nm meg egy nagyobbat 40-200Nm. Dugókulcsokat szerintem nem érdemes egyesével venni, mert úgy csak elkajlódnak meg kisebb értéket képvisel mint egy szet. Max 32-es méretű dugókulcs van a mocin, de talán 24-es a hátsó kerék anya amit többször használsz majd. Ha 24-től lejebb megvan a készlet nem lesz hiányérzeted. Emelet van egy 110 darabos bit készletem, azért vettem mert kellet torx fej a TPS szenzorhoz, de sokkal jobb mint a sima csakavarhúzók sima csavarokhoz is, mivel van minden méretben és mindig a megfelelő fejet használod... csavarhúzóból én nem tartanék másképpen 15 darabot :) Majd a többiek még kiegészítik :P

Köszi a választ.
Egy másik kérdés: nem tudtam ma beindítani a mocit. Csak a hátsó ülés alól hallatszik egy gyors kattogás. Az akksi adta be a derekát?
zerocool51

HozzászólásSzerző: Kopasz Dátum: 2011.06.05. 10:53

Hátsó ülés alatt sztem nincs semmi aminek hangot kellene kiadnia ott max az elektronikák vannak
Kopasz

Motor típusa: GSF 1200 S K6

HozzászólásSzerző: Zsoltee Dátum: 2011.06.05. 10:58

zerocool51 írta:
programmer írta:

Köszi a választ.
Egy másik kérdés: nem tudtam ma beindítani a mocit. Csak a hátsó ülés alól hallatszik egy gyors kattogás. Az akksi adta be a derekát?

Az indítórelé kattogását hallod, valószínűleg tönkrement az akksid.
Addig, amíg a főnököm úgy tesz, mintha jól megfizetne, addig én is úgy teszek, mintha jól dolgoznék.
Zsoltee

Motor típusa: SV 1000 N K5
Motor extrák: Maga a motor...

HozzászólásSzerző: frpeter Dátum: 2011.06.05. 11:21

Zsoltee írta:
zerocool51 írta:

Köszi a választ.

Az indítórelé kattogását hallod, valószínűleg tönkrement az akksid.

Ez a legvalószínűbb.
frpeter
Oldalgazda
Oldalgazda

HozzászólásSzerző: Gabika Dátum: 2011.06.20. 10:13

Sziasztok!
A hűtővizet szeretném kicserélni és azt kérdezném, hogy hol van a rendszer leeresztő csavarja???
Gabika

Motor típusa: sv 650s K5
Motor extrák: Egrus sportdob,hátsó mini indexek,felnicsík,fém fékcsövek,hasidom, hátsó kerék spoiler

HozzászólásSzerző: programmer Dátum: 2011.06.20. 16:03

Gabika írta:Sziasztok!
A hűtővizet szeretném kicserélni és azt kérdezném, hogy hol van a rendszer leeresztő csavarja???

Hello, nem csak egy csavaron áll a dolog. Érdemes megnézni a videokat:

http://www.youtube.com/watch?v=vNHqmGKqMdk

http://www.youtube.com/watch?v=-73lbw7eaMI&feature=related
programmer

Motor típusa: SV650 N K4
Motor extrák: LEDes indexek, bukógomba, kis rendszámtartó és LEDes világítás, nyitott dob.

HozzászólásSzerző: Tldani11 Dátum: 2011.06.25. 10:04

Sziasztok!

TL 1000 S hez keresek komplett első hengerfejet. Tud valaki segíteni?
Tldani11

Motor típusa: TL 1000

HozzászólásSzerző: petrvs Dátum: 2011.10.10. 11:51

Sziasztok!

Másfél hete vehettem át a Gépet (SV 650S K9) és nagyon tetszik! Bár még csak ismerkedünk lenne 2 kérdésem:
-a hátsó rugóstag állításához a szerszámkészletnek nem kellene tartalmaznia célszerszámot? Egy körmöskulcs-félére gondolnék, nem kaptam
-kaptam hozzá bukógombát, de szerintem nem SV-re való, rövid. Akinek van, meg tudná mondani, milyen hosszú az ő gombájának a szára?

Előre is köszönöm!
Illa berek, nádak-erek
A motorosok gyors emberek!
Jól húznak a V-motorok
Gondot és bajt mind' otthagyok...
petrvs

Telefonszám: 30/231-1363
Motor típusa: SV 650S K9
Motor extrák: szivargyújtó aljzat, tükörkiemelés, bukócső, tankpad, felni- és sportcsíkok, automata láncolajozó, fényszórókon védőfólia, szponzormatricák, vadriasztó síp :-)

HozzászólásSzerző: zoli32 Dátum: 2011.10.10. 13:21

petrvs írta:Sziasztok!

Másfél hete vehettem át a Gépet (SV 650S K9) és nagyon tetszik! Bár még csak ismerkedünk lenne 2 kérdésem:
-a hátsó rugóstag állításához a szerszámkészletnek nem kellene tartalmaznia célszerszámot? Egy körmöskulcs-félére gondolnék, nem kaptam
-kaptam hozzá bukógombát, de szerintem nem SV-re való, rövid. Akinek van, meg tudná mondani, milyen hosszú az ő gombájának a szára?

Előre is köszönöm!

Szerintem van benne ilyen kulcs.
zoli32

Telefonszám: 06302334496
Motor típusa: Triumph Street Triple 2009

HozzászólásSzerző: zotya_ Dátum: 2011.10.10. 13:25

zoli32 írta:

Előre is köszönöm!

Régebben nem minden évjárathoz adtak! (ha jól emlékszem)

Zotya
zotya_
Társ Admin
Társ Admin

Motor típusa: az nincsen :(

HozzászólásSzerző: Capirex Dátum: 2011.10.10. 13:37

Előre is köszönöm!

Az enyémhez volt körmöskulcs (SV650S K3).
Capirex
Rendszeres túrázó
Rendszeres túrázó

Motor típusa: BMW F650GS
Motor extrák: ABS, RDC, markolatfűtés, középállvány, fedélzeti számítógép, bukócső, kartervédő, dobozok, kézvédők, magas plexi, lézerblokkoló, zselés ülés

HozzászólásSzerző: zoli32 Dátum: 2011.10.10. 14:03

zotya_ írta:
zoli32 írta:

Zotya

Mondjuk avval az ipari hulladék cuccal sok vizet nem zavarnak.Lehet mergrohadt volna tőlem az akksidobozban.
zoli32

HozzászólásSzerző: petrvs Dátum: 2011.10.10. 20:53

zoli32 írta:
zotya_ írta:

Zotya

Mondjuk avval az ipari hulladék cuccal sok vizet nem zavarnak.Lehet mergrohadt volna tőlem az akksidobozban.

Köszi a válaszokat!
Csak eltűnődtem, mivel bőséges a szerszámkészlet... rákérdezek az eladónál.
Gomba szárát nem mérte valaki véletlenül?
Illa berek, nádak-erek
Jól húznak a V-motorok
petrvs

Motor extrák: szivargyújtó aljzat, tükörkiemelés, bukócső, tankpad, felni- és sportcsíkok, automata láncolajozó, fényszórókon védőfólia, szponzormatricák, vadriasztó síp :-)

HozzászólásSzerző: zoli32 Dátum: 2011.10.10. 21:01

petrvs írta:
zoli32 írta:

Köszi a válaszokat!
Csak eltűnődtem, mivel bőséges a szerszámkészlet... rákérdezek az eladónál.
Gomba szárát nem mérte valaki véletlenül?

Nem................de szerintem ez csak nedvesség és táptalaj kérdése.
zoli32

HozzászólásSzerző: petrvs Dátum: 2011.10.10. 21:37

zoli32 írta:Nem................de szerintem ez csak nedvesség és táptalaj kérdése.

Hm. Merőben új szempont.
Illa berek, nádak-erek
Jól húznak a V-motorok
petrvs

HozzászólásSzerző: zoli32 Dátum: 2011.10.10. 21:55

petrvs írta:
zoli32 írta:Nem................de szerintem ez csak nedvesség és táptalaj kérdése.

Hm. Merőben új szempont.

Én vettem rá de van aki csinált.

download/file.php?id=3413&t=1
zoli32

HozzászólásSzerző: petrvs Dátum: 2011.10.11. 08:30

zoli32 írta:
Én vettem rá de van aki csinált.

[url=http://forum.svmedia.hu/download/file.php?id=3413&t=1
http://forum.svmedia.hu/download/file.php?id=3413&t=1[/quote[/url]]

Kaptam a motorhoz, de szerintem túl "szerényen meghúzódik" a váz mellett, ha eldőlne a motor, nem sokat fogna meg az esésből. Nekem úgy tűnik, nem is az SV-re való, pedig Suzuki-s. Köszi a linket, ott már megvannak a méretek.

Peti
Illa berek, nádak-erek
Jól húznak a V-motorok
petrvs

HozzászólásSzerző: bodnair Dátum: 2011.12.28. 20:24

Üdv mindenkinek, remélem mindenki túlélte a nagy karácsonyi kajálást!
Ma megkapta a gép a vadiúj olajat, holnap meg berakom az új gyertyákat. Az lenne a kérdésem, hogy az első hengernél le kell venni a hűtőt a gyertya cseréhez? És ha le kell, le kell róla szedni a gumitömlőt is, vagy enged az annyit hogy hozzá lehet férni a gyertyához? (Ez lesz az első gyertyacserém a gépen)
Motorozom, tehát vagyok!
bodnair

Motor típusa: SV 650s K4
Motor extrák: Az asszony :)

HozzászólásSzerző: vami Dátum: 2011.12.28. 21:57

bodnair írta:Üdv mindenkinek, remélem mindenki túlélte a nagy karácsonyi kajálást!
Ma megkapta a gép a vadiúj olajat, holnap meg berakom az új gyertyákat. Az lenne a kérdésem, hogy az első hengernél le kell venni a hűtőt a gyertya cseréhez? És ha le kell, le kell róla szedni a gumitömlőt is, vagy enged az annyit hogy hozzá lehet férni a gyertyához? (Ez lesz az első gyertyacserém a gépen)

Csak le kell "lógatni" a henger előtt, de ha letöltöd a szerelési útmutatót innen akkor még egyszerűbb.
vami

Motor típusa: DL 650

HozzászólásSzerző: frpeter Dátum: 2012.01.28. 10:49

No hát ez vicces :)
Kíváncsiságból szétszedtem egy km órát.
A km számláló átállítása nagy fejtörést okozott, 5 perc után már azt mutatott amit akartam...
Szóval ennyit arról, hogy ki mennyivel veszi a motort. Digit óránál kicsit bonyolultabb, mert műszer kell hozzá, de egy motornál mindennel együtt sztem kb 1 óra lehet analógnál.
frpeter
Oldalgazda
Oldalgazda

HozzászólásSzerző: zotya_ Dátum: 2012.01.28. 14:28

frpeter írta:No hát ez vicces :)
Kíváncsiságból szétszedtem egy km órát.
A km számláló átállítása nagy fejtörést okozott, 5 perc után már azt mutatott amit akartam...
Szóval ennyit arról, hogy ki mennyivel veszi a motort. Digit óránál kicsit bonyolultabb, mert műszer kell hozzá, de egy motornál mindennel együtt sztem kb 1 óra lehet analógnál.

Hogyha 100e-el adtad el a motorodat, akkor mennyi lehetett benne valójában?

Zotya
zotya_
Társ Admin
Társ Admin

HozzászólásSzerző: frpeter Dátum: 2012.01.28. 14:47

Az digitális volt :p
frpeter
Oldalgazda
Oldalgazda

HozzászólásSzerző: vale86 Dátum: 2012.05.09. 09:33

Sziasztok!

Nagy dilemmában vagyok már hónapok óta. sajnos nagyon úgy néz ki, hogy főtengelyes lett a gépem:( zala megye közelében nem tudnátok valakit aki tudna ezzel kezdeni valamit? egy szerelő ismerősöm van a városban, de ő meg úgy el van havazva, hogy minden egyes alkalommal újabb időpontot mond amikor vinném hozzá. az ő véleménye szerint cserés lesz a belseje elég valószínű. egy megbízható, szerelőre lenne szűkségem, aki rá is ér és nyugodtan hagyhatom, hogy beletúrjon a kis gépsárkányomba :)

ui:ménfőcsanakon is van egy csak őt nem ismerem annyira.róla nem tudtok valamit?
vale86

Motor típusa: SV 650S K4
Motor extrák: kis indexek, a többi folyamatban:D

HozzászólásSzerző: zotya_ Dátum: 2012.05.09. 11:03

vale86 írta:Sziasztok!

Nagy dilemmában vagyok már hónapok óta. sajnos nagyon úgy néz ki, hogy főtengelyes lett a gépem:( zala megye közelében nem tudnátok valakit aki tudna ezzel kezdeni valamit? egy szerelő ismerősöm van a városban, de ő meg úgy el van havazva, hogy minden egyes alkalommal újabb időpontot mond amikor vinném hozzá. az ő véleménye szerint cserés lesz a belseje elég valószínű. egy megbízható, szerelőre lenne szűkségem, aki rá is ér és nyugodtan hagyhatom, hogy beletúrjon a kis gépsárkányomba :)

ui:ménfőcsanakon is van egy csak őt nem ismerem annyira.róla nem tudtok valamit?

A Csanaki szerelőt nem ismerem, én Győrbe a Real-Motorba hordtam a vasat (realmotor.hu). Nekem nem volt rájuk panaszom.

Üdv,
Zotya
zotya_
Társ Admin
Társ Admin

HozzászólásSzerző: zoli32 Dátum: 2012.05.09. 11:08

vale86 írta:Sziasztok!

Amennyibe kerül a művelet egy blokkcsere megvan.Én otthon kidobnám belőle a blokkot és bele egy bontottat.
zoli32

HozzászólásSzerző: vale86 Dátum: 2012.05.11. 13:53

Kösz Zotya majd rájuk nézek.
zoli32 ahhoz találnom kéne egy jó blokkot:(
amúgy volt már valkinek a jelenlévők közül, hogy megbontották a blokkját?
vale86

Motor típusa: SV 650S K4
Motor extrák: kis indexek, a többi folyamatban:D

HozzászólásSzerző: zoli32 Dátum: 2012.05.11. 19:35

vale86 írta:Kösz Zotya majd rájuk nézek.
zoli32 ahhoz találnom kéne egy jó blokkot:(
amúgy volt már valkinek a jelenlévők közül, hogy megbontották a blokkját?

http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_from= ... Categories
zoli32

HozzászólásSzerző: istvan027 Dátum: 2012.05.12. 20:22

sziasztok új tag vagyok. vettem egy 1000 sv-t, lenne egy kérdésem és remélem valaki tudja rá a választ.
szóval 2000 és 3000 fordulat között kissé rángat 3000 fölött a rángatás elmúlik. ez a jelenség megszokott vagy csak én fogtam ki egy rosz motort! a választ előre is köszönöm!
istvan027

Telefonszám: 06303485511
Motor típusa: Suzuki sv 1000s
Motor extrák: raptor dob

HozzászólásSzerző: zotya_ Dátum: 2012.05.12. 20:37

istvan027 írta:sziasztok új tag vagyok. vettem egy 1000 sv-t, lenne egy kérdésem és remélem valaki tudja rá a választ.
szóval 2000 és 3000 fordulat között kissé rángat 3000 fölött a rángatás elmúlik. ez a jelenség megszokott vagy csak én fogtam ki egy rosz motort! a választ előre is köszönöm!

Nem megszokott. Gondolom amúgy is lecseréltetnéd az olajat, majd ezt is említsd meg a szerelőnek.

Zotya
zotya_
Társ Admin
Társ Admin

HozzászólásSzerző: istvan027 Dátum: 2012.05.13. 03:57

köszi Zotya! de remélem nem főtengely,vagy hajtókar csapágy lesz a probléma!
istvan027

Telefonszám: 06303485511
Motor típusa: Suzuki sv 1000s
Motor extrák: raptor dob

HozzászólásSzerző: zotya_ Dátum: 2012.05.13. 09:09

istvan027 írta:köszi Zotya! de remélem nem főtengely,vagy hajtókar csapágy lesz a probléma!

Ennyire nem tűnik nagynak a baj. Lehet hogy egy fojtószelep szinkron megoldja...

Zotya
zotya_
Társ Admin
Társ Admin

ElőzőKövetkező

Vissza: Technikai dolgok, problémák, kiegészítők, motorral kapcsolatos egyebek