Optikai tuning

Beállítások, tippek, alkatrészek, kiegészítők, segítségnyújtás és minden egyéb.

Optikai tuning

HozzászólásSzerző: frpeter Dátum: 2006.01.28. 12:50

Idomok, lámpák, indexek, stb.
frpeter
Oldalgazda
Oldalgazda

Telefonszám: 30/3660311
Motor típusa: DL 1k
Motor extrák: SVmedia matrica :)

re: Optikai tuning

HozzászólásSzerző: pasa Dátum: 2007.06.19. 18:59

Hali!

Szerintetek a SV1000 hasidomja jó a 650-re?

Pasa
pasa

Re: re: Optikai tuning

HozzászólásSzerző: Töki Dátum: 2007.06.19. 19:10

pasa írta:Hali!

Szerintetek a SV1000 hasidomja jó a 650-re?

Pasa

Nem! :ivas:
2 henger, két kerék,
90°-ban a nyomaték vezér!
Töki
Rendszeres túrázó
Rendszeres túrázó

Telefonszám: 20/464-0621
Motor típusa: Suzuki SV 650S Ky
Motor extrák: egyedi fényezéső idomok, indexek, hasidom, sárvédő, raptor kipufogó, fémfékcső,doboz

HozzászólásSzerző: Alex Dátum: 2007.06.25. 16:09

Hello ! 2002 es sv-re keresek fordulatszám mérőt vagy komplet műszer falat tudna valaki segíteni??? ;)
Alex

HozzászólásSzerző: Töki Dátum: 2007.06.25. 17:14

Alex írta:Hello ! 2002 es sv-re keresek fordulatszám mérőt vagy komplet műszer falat tudna valaki segíteni??? ;)

Persze, amint bemutatkoztál :mrgreen:

Műszerfalat "olcsón" az ebay-n láttam. Sajnos régi sv-re nagyon nehéz ilyet szerezni, lehet, hogy jobban járnál egy univerzális órával :ivas:
2 henger, két kerék,
90°-ban a nyomaték vezér!
Töki
Rendszeres túrázó
Rendszeres túrázó

Telefonszám: 20/464-0621
Motor típusa: Suzuki SV 650S Ky
Motor extrák: egyedi fényezéső idomok, indexek, hasidom, sárvédő, raptor kipufogó, fémfékcső,doboz

HozzászólásSzerző: suzuimy Dátum: 2007.06.25. 17:44

Alex írta:Hello ! 2002 es sv-re keresek fordulatszám mérőt vagy komplet műszer falat tudna valaki segíteni??? ;)

Tessék, ilyenre gondoltál?
Km óra SV650 gen1
suzuimy

HozzászólásSzerző: suzuimy Dátum: 2007.06.29. 17:38

Valakinek van ilyen markolata? Vagy Harri's márkájú?
Mert érdekelne 1-2 dolog róla. :mrgreen: :p
suzuimy

HozzászólásSzerző: sanyi Dátum: 2007.06.29. 17:54

melyik része érdekel? a belső vagy a külső gumiperem? esetleg a feliratos közép? :p
sanyi

HozzászólásSzerző: suzuimy Dátum: 2007.06.29. 17:56

sanyi írta:melyik része érdekel? a belső vagy a külső gumiperem? esetleg a feliratos közép? :p

Infó érdekelne, vagyis tapasztalat...:
Strapabíróság.
A gázmarkolat helyett faragás nélkül fel megy-e (mert a gázmarkolat min2 peremén perem van, illetve a belső perembe beleül-e vagy sem)
suzuimy

HozzászólásSzerző: sanyi Dátum: 2007.06.29. 18:08

suzuimy írta:Infó érdekelne, vagyis tapasztalat...:
Strapabíróság.
A gázmarkolat helyett faragás nélkül fel megy-e (mert a gázmarkolat min2 peremén perem van, illetve a belső perembe beleül-e vagy sem)

ők, utánanézek........kinek van ilyen? ;)
sanyi

HozzászólásSzerző: suzuimy Dátum: 2007.06.29. 18:14

sanyi írta:ők, utánanézek........kinek van ilyen? ;)

Köszönöm szépen! :ivas:
suzuimy

HozzászólásSzerző: Gyuszi Dátum: 2007.06.29. 19:21

suzuimy írta:Köszönöm szépen! :ivas:

mi lenne ha ezeket a boltban mondjuk megkérdeznéd? Vagy az nem olyan?
Nézd... menedzser...8)
Gyuszi
LFS
LFS

Motor típusa: Monster650

HozzászólásSzerző: suzuimy Dátum: 2007.06.29. 19:39

Gyuszi írta:mi lenne ha ezeket a boltban mondjuk megkérdeznéd? Vagy az nem olyan?

Ott azt mondanák, hogy szép, meg jó, meg strapabíró. De Nekem tapasztalat kell. Nem akarom, hogy ezt megveszem, 1 év mulva szétkopik, és akkor vehetek gyárit ami 3900+2050Ft.
Kint Louisban nézegettem, a csomagolás miatt nem látszott amire én lennék kiváncsi.
suzuimy

HozzászólásSzerző: pm Dátum: 2007.07.02. 10:59

suzuimy írta:Ott azt mondanák, hogy szép, meg jó, meg strapabíró. De Nekem tapasztalat kell. Nem akarom, hogy ezt megveszem, 1 év mulva szétkopik, és akkor vehetek gyárit ami 3900+2050Ft.
Kint Louisban nézegettem, a csomagolás miatt nem látszott amire én lennék kiváncsi.

szerintem ne vegyél ilyet. hátha többet fog fogyasztani a motorod.

amúgy meg ha sv-s felirat van rajta, akkor szerinted milyen motorra lehet vajon jó?
Csak a Puffin adhat neked erőt és mindent lebíró akaratot !
pm

Motor típusa: gsx-r 750 k7

HozzászólásSzerző: MaXX Dátum: 2007.07.03. 18:24

Mit találtam:

Ötletes, és gyári!

MaXX
Társ Admin
Társ Admin

Motor típusa: SV1000S K6

HozzászólásSzerző: zotya_ Dátum: 2007.07.03. 19:00

MaXX írta:Mit találtam:

Ötletes, és gyári!

Mennyi??

Zotya
zotya_
Társ Admin
Társ Admin

Motor típusa: az nincsen :(

HozzászólásSzerző: sanyi Dátum: 2007.07.03. 19:11

zotya_ írta:Mennyi??

Zotya

hol?
sanyi

HozzászólásSzerző: MaXX Dátum: 2007.07.03. 21:30

sanyi írta:hol?

http://www.rizoma.it

MaXX
Társ Admin
Társ Admin

HozzászólásSzerző: igor78 Dátum: 2007.07.04. 15:42

mindig felidegesít ha látom, hogy külföldön mennyi jó cucchoz juthat hozzá az ember sokkal olcsóbban mint itthon annak ellenére, hogy az átlagfizetés is jóval a mién felett van :aaa:
igor78

HozzászólásSzerző: Viktor Dátum: 2007.07.05. 21:53

jah itthon is van minden, de mocsok drága.. én hónapokkal ezelőtt rendeltem meg a cuccaimat.. most jöttek meg.. de már most húzom a szám, az áruk miatt.. és mi lesz hónap végén, cagy arlón huhuú :D
Nincs ami olyan szentül megpecsételne egy barátságot, mint a közös hányás.
Viktor

HozzászólásSzerző: MaXX Dátum: 2007.07.06. 09:16

Viktor írta:jah itthon is van minden, de mocsok drága.. én hónapokkal ezelőtt rendeltem meg a cuccaimat.. most jöttek meg.. de már most húzom a szám, az áruk miatt.. és mi lesz hónap végén, cagy arlón huhuú :D

Én jó ideje nem vásárolok itthon semmit a motorhoz, csak ami létfontosságú és azonnal kell.
Alég sok mindent sikerült berendelnem Kanadából és a Németektől, meg a Hollandoktól is, és ha jól kalkulálok akkor nagyjából fele/kétharmad áron jutok dolgokhoz, mintha itthon venném. Nem is beszélve arról, hogy sokmindent nem is lehet egyszerűen kapni, mert a kereskedők zöme nem meri bevállalni, hogy legyen árukészleten.

A Kellermann rendszámtartós, inexes motyó pl. 4 nap alatt érkezett meg és hibátlan, de a többi cucc is max 3 hét alatt ideér.

MaXX
Társ Admin
Társ Admin

HozzászólásSzerző: frpeter Dátum: 2007.07.06. 09:55

Ilyen esetben amúgy azért lenne egy javaslatom... Ha iylen féláron rendeltek külföldről, akkor pl a ti érdeketek is lenne, hogy en csak utólag tudjunk róla, hanem esetleg előtte, hátha másnak is kell, és így még a szállítás is olcsóbb lenne.
frpeter
Oldalgazda
Oldalgazda

HozzászólásSzerző: Raule Dátum: 2007.07.06. 10:02

MaXX írta:Én jó ideje nem vásárolok itthon semmit a motorhoz, csak ami létfontosságú és azonnal kell.
Alég sok mindent sikerült berendelnem Kanadából és a Németektől, meg a Hollandoktól is, és ha jól kalkulálok akkor nagyjából fele/kétharmad áron jutok dolgokhoz, mintha itthon venném. Nem is beszélve arról, hogy sokmindent nem is lehet egyszerűen kapni, mert a kereskedők zöme nem meri bevállalni, hogy legyen árukészleten.

A Kellermann rendszámtartós, inexes motyó pl. 4 nap alatt érkezett meg és hibátlan, de a többi cucc is max 3 hét alatt ideér.

És hogy a csába rendelsz ?!
Én most Ámerikábú rendelnék ruhát, de nem szállítanak csak ámérikába ... :-(
Raule

HozzászólásSzerző: frpeter Dátum: 2007.07.06. 10:05

Raule írta:És hogy a csába rendelsz ?!

Erre anno nekem is volt megoldásom, csak kcisit drága volt.
frpeter
Oldalgazda
Oldalgazda

HozzászólásSzerző: MaXX Dátum: 2007.07.06. 11:52

frpeter írta:Ilyen esetben amúgy azért lenne egy javaslatom... Ha iylen féláron rendeltek külföldről, akkor pl a ti érdeketek is lenne, hogy en csak utólag tudjunk róla, hanem esetleg előtte, hátha másnak is kell, és így még a szállítás is olcsóbb lenne.

Fr, már megbocsáss, de nem igazán szeretnék 47 db egyforma SV-t látni magam körül, másrészt pedig állandóan azt kapom, hogy "szép-szép, de drága, inkább faragok magamnak fából egyet", illetve soha, senkire sem fogok egy másodpercet sem várni, ha a saját érdekeimről van szó.

:p

MaXX
Társ Admin
Társ Admin

HozzászólásSzerző: frpeter Dátum: 2007.07.06. 11:53

MaXX írta:Fr, már megbocsáss, de nem igazán szeretnék 47 db egyforma SV-t látni magam körül, másrészt pedig állandóan azt kapom, hogy "szép-szép, de drága, inkább faragok magamnak fából egyet", illetve soha, senkire sem fogok egy másodpercet sem várni, ha a saját érdekeimről van szó.

:p

Ehh... :wc:
frpeter
Oldalgazda
Oldalgazda

HozzászólásSzerző: Powersoup Dátum: 2007.07.06. 14:46

frpeter írta:Ilyen esetben amúgy azért lenne egy javaslatom... Ha iylen féláron rendeltek külföldről, akkor pl a ti érdeketek is lenne, hogy en csak utólag tudjunk róla, hanem esetleg előtte, hátha másnak is kell, és így még a szállítás is olcsóbb lenne.

Minek? Úgyis átadja az infót Maxx, vagy bárki hogy hol, mennyiért vette, és mindenki magának lemenedzseli, ha akar vásárolni. Eddig se nagyon jöttek össze ezek a "rendeljünk egy fajta cuccot 25-en" kezdetű dolgok, de lehet én látom rosszul már évek óta, főleg, hogy sokszor spéci, egyedi dologról van szó... :P
értem én, hogy gűzgíp, de mi hájcsá?
Powersoup

HozzászólásSzerző: gss Dátum: 2007.07.06. 21:05

Powersoup írta:Minek? Úgyis átadja az infót Maxx, vagy bárki hogy hol, mennyiért vette, és mindenki magának lemenedzseli, ha akar vásárolni. Eddig se nagyon jöttek össze ezek a "rendeljünk egy fajta cuccot 25-en" kezdetű dolgok, de lehet én látom rosszul már évek óta, főleg, hogy sokszor spéci, egyedi dologról van szó... :P
elsö hallásra Petinek adtam igazat,utána elgondolkodtam.
Tényleg qrvára nem müxik az ilyen dolog,utólag már megy a nyavajgás,de az adott pillanatban alig van (ha van) jelentkezö.
gss
Rendszeres túrázó
Rendszeres túrázó

Telefonszám: 30/4817579
Motor típusa: sv650 touring
Motor extrák: krómozott gumiharangos bicigliduda,magasabb kormány,puhitott ülés,vadkanhangu sk herélt gyáridob

HozzászólásSzerző: MaXX Dátum: 2007.07.10. 09:59

Raule írta:És hogy a csába rendelsz ?!

Úgy rendelek, hogy rákeresek a neten arra, ami éppen érdekel, vagy kell a motorra. Aztán megnézem, hol lehet kapni. Többnyire sok hely adott. A legutóbi rendelésem egy spéci index előre. Nos, azt az első helyen nem postázták Európába, így kerestem msáik boltot. Így átlagosan 3 hét alatt várható a beérkezése a cuccnak. Ja: bankkártyával fizetek mindig. Kb 7 éve vásárolok a netről kártyával mindenféle sz...r és jó dolgot: eddig nem b...sztak át.
Más téma, hogy a vámosok mocskos g...cik: pl. egy könyvet 8 hétig pihentettek a vámraktárban, egy egyszerű videokártyát (ami az egész világon vámmentes) 4 hónapig. Baszódjanak meg egyébként ;)

MaXX
Társ Admin
Társ Admin

HozzászólásSzerző: igor78 Dátum: 2007.07.10. 10:15

4 hónap alatt a videókártya rengeteget veszít az árából és technikailag is amortizálódik...
De milyen mocid van neked, hogy videókártya kell bele? :p
igor78

HozzászólásSzerző: MaXX Dátum: 2007.07.10. 12:58

igor78 írta:4 hónap alatt a videókártya rengeteget veszít az árából és technikailag is amortizálódik...
De milyen mocid van neked, hogy videókártya kell bele? :p

Akkor még csak robogóm volt: egy Yamaha Jog ;)
A kártya pedig a számítógépembe kellett :D

MaXX
Társ Admin
Társ Admin

HozzászólásSzerző: suzuimy Dátum: 2007.07.10. 22:24

Ez a xenon szett vajon jó lehet? Nem olcsó gyanússan? Mert ez tényleg jó ár. :p
suzuimy

HozzászólásSzerző: zotya_ Dátum: 2007.07.11. 07:19

suzuimy írta:Ez a xenon szett vajon jó lehet? Nem olcsó gyanússan? Mert ez tényleg jó ár. :p

Ez szerintem is jó ár. De azért érdemes lenne felhívni Klu mestert, hogy ő nem-e tud olcsóbban, vagy esetleg ismeri ezt a cuccost.

Zotya
zotya_
Társ Admin
Társ Admin

Motor típusa: az nincsen :(

HozzászólásSzerző: igor78 Dátum: 2007.07.11. 08:54

suzuimy írta:Ez a xenon szett vajon jó lehet? Nem olcsó gyanússan? Mert ez tényleg jó ár. :p

A H4-es szett ára 37900ft :micsodaaa: Tényleg érdekesen olcsó. Ráadásul ha jól logikázok akkor a szett 2 izzót tartalmaz mert alatta írták, hogy mocihoz fél szettek is kaphatók. Na mosá engem is érdekel a dolog :p
igor78

HozzászólásSzerző: MaXX Dátum: 2007.07.11. 10:40

igor78 írta:A H4-es szett ára 37900ft :micsodaaa: Tényleg érdekesen olcsó. Ráadásul ha jól logikázok akkor a szett 2 izzót tartalmaz mert alatta írták, hogy mocihoz fél szettek is kaphatók. Na mosá engem is érdekel a dolog :p

Tuti Bi-xenon? :micsodaaa:

khmmm... olvasom a kommenteket ... nem tudom. Gyanúsan olcsó. :-K

MaXX
Társ Admin
Társ Admin

HozzászólásSzerző: suzuimy Dátum: 2007.07.11. 16:22

MaXX írta:Tuti Bi-xenon? :micsodaaa:

khmmm... olvasom a kommenteket ... nem tudom. Gyanúsan olcsó. :-K

Azóta a srác válaszolt a kérdésemre,. amit Ti is megtudtok nézni, és így tényleg lehet akkor mégis jó?
suzuimy

HozzászólásSzerző: MaXX Dátum: 2007.07.11. 18:55

suzuimy írta:Azóta a srác válaszolt a kérdésemre,. amit Ti is megtudtok nézni, és így tényleg lehet akkor mégis jó?

Nézd: azért mert valami kúva óccsó, azért még lehet jó is ám. Csak akkor a 2 év garit hogyan érvényesíted, ha ne adj' Isten télleg valami gáz van. Illetve izzót utólag hogyan veszel hozzá?
Ettől függetlenül nagyon baráti az ára, és ahogy olvasom ez nem mágneses, hanem motoros megoldással változtatja a fókuszt, ami ha jól tudom, a jobbik megoldásnak számít.

:-K

Mindegy, nekem már van másfajta...

MaXX
Társ Admin
Társ Admin

HozzászólásSzerző: suzuimy Dátum: 2007.07.11. 23:46

MaXX írta:Nézd: azért mert valami kúva óccsó, azért még lehet jó is ám. Csak akkor a 2 év garit hogyan érvényesíted, ha ne adj' Isten télleg valami gáz van. Illetve izzót utólag hogyan veszel hozzá?
Ettől függetlenül nagyon baráti az ára, és ahogy olvasom ez nem mágneses, hanem motoros megoldással változtatja a fókuszt, ami ha jól tudom, a jobbik megoldásnak számít.

:-K

Mindegy, nekem már van másfajta...

Az izzok nem kompatibilissek egymással? Mert azt is árulnak elég sokat. A xenon izzó mennyit bír? Elvileg nem hoszabb az élettartalma, mint az izzószálasnak?

A fényváltás mennyire gyors?

De asszem a mai eset után riasztót veszek, ami 2 zonás érzékelővel rendelkezik.....
suzuimy

HozzászólásSzerző: MaXX Dátum: 2007.07.12. 18:16

suzuimy írta:Az izzok nem kompatibilissek egymással? Mert azt is árulnak elég sokat. A xenon izzó mennyit bír? Elvileg nem hoszabb az élettartalma, mint az izzószálasnak?

A fényváltás mennyire gyors?

De asszem a mai eset után riasztót veszek, ami 2 zonás érzékelővel rendelkezik.....

Az izzók sztem nem kompatibilisek, pontosabban a csatlakozójuk nem az... mondjukl ez csak 50%...
A xenon többet bír, mint az izzószálas. A fényváltás a mágnesesnél azonnali. sztem századmásodpercekben mérhető.

MaXX
Társ Admin
Társ Admin

HozzászólásSzerző: lollerroller Dátum: 2007.07.26. 19:43

helo srácok!
nemrég vásároltam egy 2000-es évjáratú sv 650N-t, annyi vele a gondom, h nincsenek rajta matricák.
tudnátok nekem segíteni h honnan tudnék beszerezni olcsón komplett matricaszettet, vagy h tudják normális áron megcsinálni?
ha valamelyikőtök tudja a pontos matricaméreteket előre-hátra legyen olyan kedves irja meg! (a matricakészítők,akiket kérdeztem eddig nem tudták)
előre is kösz
:moci:
lollerroller

Következő

Vissza: Technikai dolgok, problémák, kiegészítők, motorral kapcsolatos egyebek