Lóerő tuning

Beállítások, tippek, alkatrészek, kiegészítők, segítségnyújtás és minden egyéb.

Re: Lóerő tuning

HozzászólásSzerző: Gyuszi Dátum: 2009.10.09. 23:07

tüdö650 írta:Mi a véleményetek a turbórol???
Ha összejön akkor télen rászerkesztünk egyet a mocimra, egy daihatsu charade 1.0 turbóját!
Semmi injektor programozás nem lesz, hanem elhitetjük a motorral, hogy amikor tölt a turbó akkor nem akkora fordulaton van mint a tényleges fordulat hanem kicsit nagyobbon és így több anyagot ad.
De alapban a légtömeg mérő több levegőt érzékel és így már több anyagot is adde a vákum szenzor nyomást fog érzékelni és nem vákumot ezért az is kap egy inverteres kapcsolást, tehát elmáletileg menni fog...

a turbó... jó!
Nézd... menedzser...8)
Gyuszi
LFS
LFS

Motor típusa: Monster650

HozzászólásSzerző: leslie Dátum: 2009.10.10. 08:01

Ha összejön akkor télen rászerkesztünk egyet a mocimra, egy daihatsu charade 1.0 turbóját!
Semmi injektor programozás nem lesz, hanem elhitetjük a motorral, hogy amikor tölt a turbó akkor nem akkora fordulaton van mint a tényleges fordulat hanem kicsit nagyobbon és így több anyagot ad.
De alapban a légtömeg mérő több levegőt érzékel és így már több anyagot is adde a vákum szenzor nyomást fog érzékelni és nem vákumot ezért az is kap egy inverteres kapcsolást, tehát elmáletileg menni fog...

ez nagyon jól hangzik!
mindössze egy hibát látok benne: a sv-ben nincs légtömeg-mérő... (pont emiatt kell egyébként minden hasonló változtatásnál írni...)
ezzel mondjuk borult az egész történet... remélem azért nem vettem el a lelkesedésed...
"Én is azt akarom, amit mindenki más. Csak én jobban..."
leslie

HozzászólásSzerző: Zsoltee Dátum: 2009.10.10. 11:31

leslie írta:

ez nagyon jól hangzik!
mindössze egy hibát látok benne: a sv-ben nincs légtömeg-mérő... (pont emiatt kell egyébként minden hasonló változtatásnál írni...)
ezzel mondjuk borult az egész történet... remélem azért nem vettem el a lelkesedésed...

Az airbox légnyomás érzékelője nem elég?
Addig, amíg a főnököm úgy tesz, mintha jól megfizetne, addig én is úgy teszek, mintha jól dolgoznék.
Zsoltee

Motor típusa: SV 1000 N K5
Motor extrák: Maga a motor...

HozzászólásSzerző: leslie Dátum: 2009.10.10. 11:55

Zsoltee írta:
leslie írta:

ez nagyon jól hangzik!

Nem. Ahogy írtad is, az légnyomást mér... abból számítja ECU a külső, atmoszférikus nyomás változását... (egyszerűen: tengerszint vagy hegyi üzem...)
abszolút térfogatáram-mérésre az úgy alkalmatlan...
leslie

HozzászólásSzerző: Zsoltee Dátum: 2009.10.10. 12:08

leslie írta:
Zsoltee írta:

Nem. Ahogy írtad is, az légnyomást mér... abból számítja ECU a külső, atmoszférikus nyomás változását... (egyszerűen: tengerszint vagy hegyi üzem...)

Ez ok. És a ram-air-es gixerekben van légmennyiség mérő? Ott is érzékelni kell az airboxban a túlnyomást, hogy több üzemanyagot fecskendezzen be az injektor, nem? Csak elgondolkodtam... (Lehet hogy a gixer elektronikája kicsit okosabb, és tudja kezelni ezt. Esetleg a megváltozott nyomás alapján kiszámíthatja a légmennyiséget, és az ehhez szükséges üzemanyag mennyiséget, vagy ilyesmi.)
Addig, amíg a főnököm úgy tesz, mintha jól megfizetne, addig én is úgy teszek, mintha jól dolgoznék.
Zsoltee

HozzászólásSzerző: leslie Dátum: 2009.10.10. 16:51

Zsoltee írta:
leslie írta:

Ez ok. És a ram-air-es gixerekben van légmennyiség mérő? Ott is érzékelni kell az airboxban a túlnyomást, hogy több üzemanyagot fecskendezzen be az injektor, nem? Csak elgondolkodtam... (Lehet hogy a gixer elektronikája kicsit okosabb, és tudja kezelni ezt. Esetleg a megváltozott nyomás alapján kiszámíthatja a légmennyiséget, és az ehhez szükséges üzemanyag mennyiséget, vagy ilyesmi.)

de, ebben igazad van, de sajnos ez még nem légmennyiségmérés, csak következtetés... ami nem ugyanaz!!

ha van egy fix rendszered, pl. SV, ahol egyszer a gyárban végigmérik az üzemállapotokhoz tartozó szívónyomás-értékeket, az adatokat letárolják az ECU agyában többváltozós függvények formájában (változók: fordulatszám, terhelés, paraméterek: külső levegő hőmérséklet, nyomás, stb. függvényérték: injektor nyitási idő) akkor ezekből a mért adatokból adott üzemállapotban az ECU vissza képes számolni a nyitási időket. Így működik a dolog.
Mit mérünk? - fordulatszám, terhelés, paraméterek: külső levegő hőmérséklet, nyomás
Légmennyiséget mérjük? - közvetlenül nem, függvényekből visszaszámolunk, vagyis következtetünk

Akkor mi a probléma?
Az, hogy a fix rendszerben csak egy helyen kell valamit megváltoztatni, a betáplált függvények máris nem lesznek helyesek, vagyis helytelen nyitási időket kapunk... eredmény: dúsulás vagy szegényedés... ez van ha kivesszük a gyári szűrőt, vagy lecseréljük a dobot, netán a kipufogócsövet... szóval a dolog csak addig működik jól, míg minden gyári...

A kocsikon nem sajnálják a légmennyiségmérőt, ott különböző technikákkal (torlólap, propeller, örvényáram, hődrót, forrófilm) un. anemométerekkel mérik a szívócsőben áramló levegő mennyiségét, így bármilyen változtatást eszközölsz, az közvetlenül a légmennyiséget méri, így az ECU nincs átbaszva...

szóval a turbó nem rossz ötlet, de nem hiszem, hogy szabályozástechnikailag kivitelezhető...
leslie

HozzászólásSzerző: gss Dátum: 2009.10.10. 16:56

ezres elektronika? (abban legalább lambda szonda van,azzal hátha utána tud korrigálni)

...de én felvenném a kapcsolatot azzal aki már csinált ilyet (vmi külföldi sv-s oldalról linkelt be egyszer vki ide egy képet turbós 650röl)
gss
Rendszeres túrázó
Rendszeres túrázó

Telefonszám: 30/4817579
Motor típusa: sv650 touring
Motor extrák: krómozott gumiharangos bicigliduda,magasabb kormány,puhitott ülés,vadkanhangu sk herélt gyáridob

HozzászólásSzerző: Zsoltee Dátum: 2009.10.10. 18:46

gss írta:ezres elektronika? (abban legalább lambda szonda van,azzal hátha utána tud korrigálni)

...de én felvenném a kapcsolatot azzal aki már csinált ilyet (vmi külföldi sv-s oldalról linkelt be egyszer vki ide egy képet turbós 650röl)

Sv 1000 turbó kit ,0.3 bar,power commander, fékpados beállítás =+25 lóerő. (Lehetne több is de akkor már bele kell túrni a blokkba) Turbo
Nagyon drága, de ezek szerint nem lehetetlen megoldani...
Zsoltee

HozzászólásSzerző: leslie Dátum: 2009.10.10. 20:13

Zsoltee írta:
gss írta:ezres elektronika? (abban legalább lambda szonda van,azzal hátha utána tud korrigálni)

Sv 1000 turbó kit ,0.3 bar,power commander, fékpados beállítás =+25 lóerő. (Lehetne több is de akkor már bele kell túrni a blokkba) Turbo
Nagyon drága, de ezek szerint nem lehetetlen megoldani...

pontosítok: nyilván nem lehetetlen, ellenben very expensive...
leslie

HozzászólásSzerző: frpeter Dátum: 2009.10.11. 09:39

Pláne utána a felújítás...
frpeter
Oldalgazda
Oldalgazda

Telefonszám: 30/3660311
Motor típusa: DL 1k
Motor extrák: SVmedia matrica :)

HozzászólásSzerző: leslie Dátum: 2009.10.11. 10:24

frpeter írta:Pláne utána a felújítás...

leslie

HozzászólásSzerző: pm Dátum: 2009.10.12. 10:45

anno nekem azt mondták, hogy sv-be nem nagyon lehet több levegőt belepumpálni, mert eleve nem úgy van
kialakítva a légszűrőház. Az, hogy a kormánynyak mögül szedi a levegőt elég karcsú, míg pl egy gixxer ugye
rögtön a motor elejéről kapja a cuccot, éa ha jól emlékszem akkor talán a légszűrő is jobban a bemeneti nyílás felé van döntve...
Csak a Puffin adhat neked erőt és mindent lebíró akaratot !
pm

Motor típusa: gsx-r 750 k7

HozzászólásSzerző: gss Dátum: 2009.10.12. 18:04

pm írta:anno nekem azt mondták, hogy sv-be nem nagyon lehet több levegőt belepumpálni, mert eleve nem úgy van
kialakítva a légszűrőház. Az, hogy a kormánynyak mögül szedi a levegőt elég karcsú, míg pl egy gixxer ugye
rögtön a motor elejéről kapja a cuccot, éa ha jól emlékszem akkor talán a légszűrő is jobban a bemeneti nyílás felé van döntve...
ezt ki mondta?
...fodrász? vagy kozmetikus? esetleg könyvelö?
gss
Rendszeres túrázó
Rendszeres túrázó

Telefonszám: 30/4817579
Motor típusa: sv650 touring
Motor extrák: krómozott gumiharangos bicigliduda,magasabb kormány,puhitott ülés,vadkanhangu sk herélt gyáridob

HozzászólásSzerző: zotya_ Dátum: 2009.10.12. 19:42

pm írta:anno nekem azt mondták, hogy sv-be nem nagyon lehet több levegőt belepumpálni, mert eleve nem úgy van

Nekem is ezt mondták, de én egy motor cserével túl jártam a japó mérnökök eszén! Te hogy oldottad meg? ;)

Zotya
zotya_
Társ Admin
Társ Admin

Motor típusa: az nincsen :(

HozzászólásSzerző: leslie Dátum: 2009.10.12. 20:27

zotya_ írta:

Nekem is ezt mondták, de én egy motor cserével túl jártam a japó mérnökök eszén! Te hogy oldottad meg? ;)

Zotya

vett egy kemping pumpát...
leslie

HozzászólásSzerző: Mugen77 Dátum: 2009.10.13. 11:25

Te PM ezek itt nem szeretnek téged? Vagy mi folyik itt...? :)
Az ördög legnagyobb trükkje az volt, hogy elhitette velünk......nem létezik......
Mugen77

Motor típusa: GSX-R 750 K8
Motor extrák: A színe :)

HozzászólásSzerző: Zsoltee Dátum: 2009.10.13. 17:00

gss írta:
ezt ki mondta?

Ezt mondta nekem is a Csunderlik, azt hiszem így hívják a prop-tech egyik szerelőjét. Kicsi a légszűrőház és nem jut elég gyorsan elegendő levegőhöz a motor. Hiába állítgatta, nem tudott több üzemanyagot hozzáadni a keverékhez, mert az elektronika nem engedte. Azt mondta ha kivenném a szívócsonkot és megemelném a tankot, vagy levenném az airbox tetejét, könnyebben lélegezne, kijönne belőle még pár lóerő és a gázreakció is javulna.
Zsoltee

HozzászólásSzerző: Töki Dátum: 2009.10.13. 17:06

És ezeknek utcán, halandó emberek között nagy jelentőségük van :D
2 henger, két kerék,
90°-ban a nyomaték vezér!
Töki
Rendszeres túrázó
Rendszeres túrázó

Telefonszám: 20/464-0621
Motor típusa: Suzuki SV 650S Ky
Motor extrák: egyedi fényezéső idomok, indexek, hasidom, sárvédő, raptor kipufogó, fémfékcső,doboz

HozzászólásSzerző: sanyi Dátum: 2009.10.13. 19:59

Zsoltee írta:
gss írta: ezt ki mondta?

Ezt mondta nekem is a Csunderlik, azt hiszem így hívják a prop-tech egyik szerelőjét. Kicsi a légszűrőház és nem jut elég gyorsan elegendő levegőhöz a motor. Hiába állítgatta, nem tudott több üzemanyagot hozzáadni a keverékhez, mert az elektronika nem engedte. Azt mondta ha kivenném a szívócsonkot és megemelném a tankot, vagy levenném az airbox tetejét, könnyebben lélegezne, kijönne belőle még pár lóerő és a gázreakció is javulna.

A Csunderlik a góré és tényleg így van, ráírni ugyan lehet többet, de akkor fullad a sok benzintől és rosszabb lesz. Volt, hogy már vissza kellett venni az írás után mert túl sok volt neki nagy fordulaton.....viszont az egy 10 perces művelet így nem nagy dolog. Pm nem mondott akkora hülyeséget mint látszik.....
sanyi

HozzászólásSzerző: sanyi Dátum: 2009.10.13. 20:00

Töki írta:És ezeknek utcán, halandó emberek között nagy jelentőségük van :D

Tényleg van.....ülj rá egy megírt sportdobos-szűrős gépre és rögtön feltűnik a különbség......addig csak motoroztál......utána félni is fogsz.....
sanyi

HozzászólásSzerző: leslie Dátum: 2009.10.13. 20:20

Most azért úgy érzem két különböző dologról beszélünk...
nyilván a l.szűrő meg dobcsere után is van egy levegőmennyiség amit az sv be képes szívni magától, mivel nincs benne ram-air system, a gsx-r-hez képest egy kisebb, korlátozott mennyiség...

de ugye itt a turbóról volt szó, ott azonben a töltőnyomás nagyságán múlik, mennyi levegőt lehet belepumpálni a hengerekbe, tehát semmi köze a szívócsonkhoz, meg a tankhoz... persze itt is van egy limit, mert van olyan töltőnyomás ahol szét fog durrani a blokk, hiszen nem erre van tervezve az erőforrás...

a turbó tervét továbbra is várom tüdőtől...
leslie

HozzászólásSzerző: sanyi Dátum: 2009.10.13. 20:47

leslie írta:Most azért úgy érzem két különböző dologról beszélünk...
nyilván a l.szűrő meg dobcsere után is van egy levegőmennyiség amit az sv be képes szívni magától, mivel nincs benne ram-air system, a gsx-r-hez képest egy kisebb, korlátozott mennyiség...

de ugye itt a turbóról volt szó, ott azonben a töltőnyomás nagyságán múlik, mennyi levegőt lehet belepumpálni a hengerekbe, tehát semmi köze a szívócsonkhoz, meg a tankhoz... persze itt is van egy limit, mert van olyan töltőnyomás ahol szét fog durrani a blokk, hiszen nem erre van tervezve az erőforrás...

monnyuk eddig már nem néztem vissza.......a turbó más, de azt is érdemes a csundiékkal megnézetni, van tapasztalat 300le feletti busával....vagy még több, már a franc se tudja.....
sanyi

HozzászólásSzerző: zoli32 Dátum: 2009.10.13. 21:32

Blokk nemigen előbb dobja le magáról az inyektorokat a bilincses gumiszívócs rögzítés miatt.
zoli32

Telefonszám: 06302334496
Motor típusa: Triumph Street Triple 2009

HozzászólásSzerző: Zsoltee Dátum: 2009.10.13. 21:53

sanyi írta:

monnyuk eddig már nem néztem vissza.......a turbó más, de azt is érdemes a csundiékkal megnézetni, van tapasztalat 300le feletti busával....vagy még több, már a franc se tudja.....

Láttam a műhelyben egy fehér busát, 360 pacit mondtak rá...
Zsoltee

HozzászólásSzerző: Zsoltee Dátum: 2009.10.13. 22:06

pm-el kicsit elkanyarodtunk a témától, de ez a lényegen nem változtat. Várjuk a turbós 650-et. Nitrósat már láttam, van itt Miskolcon egy szerelő srácnak egy. Ha üzemel a nitro szett akkor nagyon keményen megy állítólag.... sajnos menet közben még nem láttam. A kipróbálására meg esélyem sincs.
Zsoltee

HozzászólásSzerző: Töki Dátum: 2009.10.14. 08:37

sanyi írta:
Töki írta:És ezeknek utcán, halandó emberek között nagy jelentőségük van :D

Tényleg van.....ülj rá egy megírt sportdobos-szűrős gépre és rögtön feltűnik a különbség......addig csak motoroztál......utána félni is fogsz.....

Mentem ilyennel 650-el és nem igazán éreztem azt amit kéne... Biztos velem van a hiba :D
2 henger, két kerék,
Töki
Rendszeres túrázó
Rendszeres túrázó

Motor extrák: egyedi fényezéső idomok, indexek, hasidom, sárvédő, raptor kipufogó, fémfékcső,doboz

HozzászólásSzerző: frpeter Dátum: 2009.10.14. 09:55

Töki írta:Biztos velem van a hiba :D

Na ez biztos :D
frpeter
Oldalgazda
Oldalgazda

HozzászólásSzerző: leslie Dátum: 2009.10.14. 10:34

Töki írta: Biztos velem van a hiba :D

ezzel most nem vitáznék...
leslie

HozzászólásSzerző: BoBó Dátum: 2009.10.14. 15:17

leslie írta:Akkor mi a probléma?
Az, hogy a fix rendszerben csak egy helyen kell valamit megváltoztatni, a betáplált függvények máris nem lesznek helyesek, vagyis helytelen nyitási időket kapunk... eredmény: dúsulás vagy szegényedés... ez van ha kivesszük a gyári szűrőt, vagy lecseréljük a dobot, netán a kipufogócsövet... szóval a dolog csak addig működik jól, míg minden gyári...

Akkor miért van, hogy mindenki dobálja fel az utángyártott dobokat, semmi programozás, mégis pozitív a visszajelzés???

Én is szemezek egy Loe dobbal, de leginkább azért mert a gyáriban a katalizátor olyan iszonyat forró lesz, egy-egy túra után, hogy fél óra múlva sem lehet leponyvázni... :(
BoBó

HozzászólásSzerző: frpeter Dátum: 2009.10.14. 15:19

Mentem énis sportdobos géppel, érdekesmód erősebbnek tűnt, pedig nem volt az. A válasz a hang és az érzés. De gyorsulhatunk :D
frpeter
Oldalgazda
Oldalgazda

HozzászólásSzerző: zoli32 Dátum: 2009.10.14. 15:25

Ha már lóerőtuning.Egy TL 1000 blokkját bele lehet rakni a 650-es vázába?Most lehet hülye kérdés de nem egyszerűbb mint turbót meg tudja mit rátenni a 650-esbe.
A TL meg azért mert régebbi és lehet kapni bontottan.
A váz és egyéb felfüggesztések vonatkozásában kérdem mert ha át kell szabni a vázat felejtős.
zoli32

HozzászólásSzerző: frpeter Dátum: 2009.10.14. 15:28

Nem egyszerűbb venni egy ezres motort???
frpeter
Oldalgazda
Oldalgazda

HozzászólásSzerző: zoli32 Dátum: 2009.10.14. 15:30

frpeter írta:Nem egyszerűbb venni egy ezres motort???

De de a TL asszem nehezebb nagyobb és fura a futóműve.Plusz a meglévővel mit csináljon az ember.Rakjon rá turbót?
zoli32

HozzászólásSzerző: leslie Dátum: 2009.10.14. 15:38

BoBó írta:
leslie írta:Akkor mi a probléma?

Akkor miért van, hogy mindenki dobálja fel az utángyártott dobokat, semmi programozás, mégis pozitív a visszajelzés???

Én is szemezek egy Loe dobbal, de leginkább azért mert a gyáriban a katalizátor olyan iszonyat forró lesz, egy-egy túra után, hogy fél óra múlva sem lehet leponyvázni... :(

mert mindenki erektál a csörgő-zörgő, durrogó doboktól...
egyébként egy végdob önmagában, nem sokat változtat a rendszeren, alig észrevehető a változás...
mikor nekem felkerült a Mastek dob a kis sv-re, igen elszomorodtam hazafelé... hangja volt, de egy picit elgyengült, főleg alacsony fordulaton...
utánna került be az 1000-es szívócsonk, a K&N l.szűrő, no meg az írás +10%...
nos ezután már nem voltam rosszkedvű, sőt!
leslie

HozzászólásSzerző: pm Dátum: 2009.10.15. 09:47

+ a sportdob városban sokat segíthet...
Csak a Puffin adhat neked erőt és mindent lebíró akaratot !
pm

Motor típusa: gsx-r 750 k7

HozzászólásSzerző: Zsékettő Dátum: 2009.10.15. 16:39

pm írta:+ a sportdob városban sokat segíthet...

Ez biztos!Hiába terjednek hátrafelé a hullámok, azért vissza is verődnek.Persze, ha koppon mész, tök mindegy, mert látni se látnak
-nyomatékkal élő-
Zsékettő

Motor típusa: SV 1000 S K6
Motor extrák: lezúzva...

HozzászólásSzerző: tüdö650 Dátum: 2009.10.16. 16:40

Félreértés ne essék, elsősorban nem a lóerők miatt csinálom a turbós SV-t hanem mert az különleges és kiváncsi vagyok, hogy megtudom-e csinálni.
Eddig csináltam már Simsont 100 köbcentisre és nagyon jó volt! De hozzá kell tennem, hogy minden alkatrész otthon lett legyártva.
Most pedig elegem van a 2 ütemből és készül a 146 köbcentis Simson blokk ami 4 ütemü 2 szelepes.
Ezekből a dolgokból kiindulva gondoltam, hogy valamit kellene motorikusan tuningolni az SV 650 motorján és a turbó az elég különleges dolog lenne...
Tüdő
tüdö650

Telefonszám: +36205145291
Motor típusa: SV 650 S K4

HozzászólásSzerző: Töki Dátum: 2009.10.16. 23:48

tüdö650 írta:Félreértés ne essék, elsősorban nem a lóerők miatt csinálom a turbós SV-t hanem mert az különleges és kiváncsi vagyok, hogy megtudom-e csinálni.
Eddig csináltam már Simsont 100 köbcentisre és nagyon jó volt! De hozzá kell tennem, hogy minden alkatrész otthon lett legyártva.
Most pedig elegem van a 2 ütemből és készül a 146 köbcentis Simson blokk ami 4 ütemü 2 szelepes.
Ezekből a dolgokból kiindulva gondoltam, hogy valamit kellene motorikusan tuningolni az SV 650 motorján és a turbó az elég különleges dolog lenne...

Oké! f...sza! Ezennel kiérdemelted azt, hogy minden egyes projektedről beszámolj! Várjuk az irományokat! Köszönöm előre is!
2 henger, két kerék,
Töki
Rendszeres túrázó
Rendszeres túrázó

HozzászólásSzerző: leslie Dátum: 2009.10.17. 11:49

tüdö650 írta:Félreértés ne essék, elsősorban nem a lóerők miatt csinálom a turbós SV-t hanem mert az különleges és kiváncsi vagyok, hogy megtudom-e csinálni.

lássuk!
leslie

HozzászólásSzerző: danihun Dátum: 2009.10.21. 14:29

Sziasztok, azthiszem már volt róla szó, de nem emlékszem a végkifejletre. 650-re rámegy az 1000-s légszűrőház fedele? Az 1000-nek mintha 2x akkora lenne a bemeneti nyílása. Vajon érezhető lenne valami, ha kicserélném érdemes ilyenen gondolkozni egyáltalán?
danihun

Motor típusa: SV 650S K5

ElőzőKövetkező

Vissza: Technikai dolgok, problémák, kiegészítők, motorral kapcsolatos egyebek