Motor akciók, milyen motort vegyek, ki mire kacsingat, stb.

Dumálda, viccek, dühöngő és minden, ami máshová nem fér be.

Re: Motor akciók, milyen motort vegyek, ki mire kacsingat, stb.

HozzászólásSzerző: zotya_ Dátum: 2011.11.11. 15:17

folkmusic írta:
zoli32 írta:Ha lehet ne katalógus adatok alapján válassz gépet.

Persze, nem az ideális eset, de általában - főleg idehaza - úgy sincs más választásunk. Mondjuk a BMW-t szerintem pont ki is tudnám próbálni, mert ez szerintem egy bemutatómotor, azért is van benne kb. 800 km és rendszámos.

Arra, hogy az összes szóba jövő gépet normális körülmények között kipróbáljam, úgysem lesz lehetőségem. Van ugyan Ausztriában erre jó lehetőség, méghozzá itt:

http://www.highbike-paznaun.com/

Legalábbis ami a főbb európai gyártókat illeti, ui. 2012-ben nagy valószínűséggel kiegészülnek az Apriliaval. Csakhogy egy ilyen kiruccanás motorbérléssel, szállással, benzinpénzzel, stb. lazán belekerül 250-300 ezer forintba. Annyit meg nem ér meg nekem, főleg hogy simán megeshet, hogy pont szakad végig az eső míg ott vagyok.

Ami kipróbálható, az valszeg a BMW, a Triumph - ha tavasszal lesznek még - és tulajdonképpen ennyi. A CB 1000R-rel pedig nem igazán lehet szerintem mellényúlni, mert olyasmi mint a GSR csak éppen minden szempontból jobb valamivel vagy sokkal :)

A BMW-ben az tetszik, hogy van egy markáns, egyedi megjelenése, normál méretű emberek számára tervezték, hiszen kérhető akár 825 mm-es ülésmagassággal, van/rendelhető hozzá számos hasznos extra, és szerintem pont ott, ahol arra a mindennapokban szükség van, ott megvan benne a kellő kraft, hiszen egy Street Triple-re is ráver vagy 20 Nm-t nyomatékban és alig nehezebb attól.
És tényleg nem mellékes, hogy keveset fogyaszt, és mindemellett egy robusztus szerkezetnek tűnik, amin az egyszerű karbantartást gyerekjáték elvégezni (könnyen hozzáférhető olajszűrő és motorblokk, stb.)

Szóval nekem szimpatikus egy gép :)

Szerintem azért Nyíregyházáig érdemes elgurulni egy próbára. Ha esetleg közelebb nincsen kipróbálható példány.

Zotya
zotya_
Társ Admin
Társ Admin

Motor típusa: az nincsen :(

HozzászólásSzerző: zoli32 Dátum: 2011.11.11. 15:39

Legalábbis ami a főbb európai gyártókat illeti, ui. 2012-ben nagy valószínűséggel kiegészülnek az Apriliaval. Csakhogy egy ilyen kiruccanás motorbérléssel, szállással, benzinpénzzel, stb. lazán belekerül 250-300 ezer forintba. Annyit meg nem ér meg nekem, főleg hogy simán megeshet, hogy pont szakad végig az eső míg ott vagyok.

Egy túra ausztriába elég komolya ami 250-300e............legalább egy jó hét és 3-4e Km kell hozzá.Annyit meg nem mész el tesztelni.

A téged érdeklő motorokat 3 nap alatt rongyáteszteled.Az meg max 120-200 eurós szállodaköltséggel és 4. nappal megoldható kocsival.Inkább 100-150e.Lenne.
Éhezőtúrán minimálban sátrazással 80-100e.

A BMW-ben az tetszik, hogy van egy markáns, egyedi megjelenése, normál méretű emberek számára tervezték, hiszen kérhető akár 825 mm-es ülésmagassággal, van/rendelhető hozzá számos hasznos extra.

Túl sok hasznos extra nem fog kelleni.
Markolatfűtés,gps,tempomat stb.
zoli32

Telefonszám: 06302334496
Motor típusa: Triumph Street Triple 2009

HozzászólásSzerző: folkmusic Dátum: 2011.11.11. 16:14

A BMW, amit említettem épp Nyíregyházán van. Gondolom ott meg lehet ejteni egy próbakört is.

Az az osztrák út hidd el, hogy nem lenne olcsó. A motorok kölcsönzési díja 60-80 euró/nap között mozognak. A szállás is kb. 70 euró/éjszaka. Továbbá kell 500 euró, amit kaucióként le kell tenni. Benzin kb. 70 ezer forint a kocsiba, egy vacsora itallal kb. 25 euró. Akkor ott van, amit a motorba tankolsz. Szóval, úgy, hogy egy nyaralás az is legyen és jól érezzem magam, nem úsznám meg 250 ezer alatt.
Ha egy barátommal mennék, akkor már más a helyzet, de nem biztos, hogy össze tudjuk hozni. És mekkora szívás, ha végig sz...r idő van! Idén nyáron voltam Innsbruck környékén és Dél-Tirolban (kocsival). Ott olyan zuhék tudnak esni, amiket itthon ritkán látni :)

Ha nem lesz jövőre motorcsere, és sikerülne valamelyik motoros ismerősömmel összeállni, akkor viszont valszeg belevágnék ebbe a túrába. Ketten már csak azért is jobb, mert egy nap két motort is ki tud próbálni az ember, tehát 3 nap alatt 6 motort. Így beleférne: Speed Triple, Street Triple (R), BMW F 800R, KTM Superduke, KTM SMT, Ducati Monster 1100 EVO.
k...rva csábító a dolog, csakhogy jó sok pénz elmegy vele, amit a motorba tudnék beletenni. Ugyanakkor tuti óriási segítség abban, hogy az ember megtalálja azt a gépet, ami a legjobban passzol hozzá.
folkmusic

Motor típusa: Honda CB 1000 RA

HozzászólásSzerző: zoli32 Dátum: 2011.11.11. 16:38

Nekünk a tavalyi túrán egy 100-as volt a 3 napos panzió reggeli-vacsival.Plusz a benzimpénz ami mittomén talán 40-50e lehetett.
Ha mész egésznap mint a mérgezettegér nem fogsz ebédre költeni.Max esti sörözés de az olcsóbb kinn mint az üdítő.
KB 100-120e lehetett max a 3 nap glocnerestöl.Bár már nem emlékszem.
Itt van beszámoló belőle asszem.
zoli32

HozzászólásSzerző: folkmusic Dátum: 2011.11.12. 07:27

Hali!

Oké, pontosan nem számoltam még ki, biztos kicsit kevesebből is meg lehet úszni a dolgot. Ha lesz ma rá időm, kicsit jobban utánajárok a költségeknek.

De maga a kölcsönző ötlete - főleg egy olyan szép helyen - szerintem nagyon tuti. Ja, és jövőre teljesen új, 2012-es flottájuk lesz! Gondolom ez valami közös projekt a gyártókkal/forgalmazókkal és ezek végül is tesztmotorok, melyeket utána - gondolom én - értékesítenek valahol.
Azt írták nekem, hogy a most zajló milánói motorkiállítás után tudják majd meg, hogy pontosan milyen járműparkjuk lesz jövőre.
folkmusic

HozzászólásSzerző: zoli32 Dátum: 2011.11.12. 09:52

Hát........jövőre úgyis tervezem egy egyhetes körutat...........kiderül az ára.Nagy a szórás a szállodáknál is.
zoli32

HozzászólásSzerző: frpeter Dátum: 2011.11.13. 19:31

zotya_ írta:
frpeter írta:Tudtommal az egész Bp-i Full-Gas bezárt.
A Reálmotor korrekt cég, Budapest mellett meg Budakalászon a Suzuki :)

A többi Full-Gas megvan? Vagy az egész cég bedőlt??

Zotya

Tudtommal csak a Bp-i.
frpeter
Oldalgazda
Oldalgazda

Telefonszám: 30/3660311
Motor típusa: DL 1k
Motor extrák: SVmedia matrica :)

HozzászólásSzerző: vami Dátum: 2011.12.01. 14:50

Csak eljött ez is, lassan elválnak útjaink a motorral, sikerült eladni tesómnak a GS-t és félig már megvette az SV-m :).(A hátsó ülésen bármikor helyet foglalhat). Az "új" paripa pedig minden bizonnyal V-Strom lesz, 2005-2007 évjáratok jöhetnek majd szóba ha megkapom a többi lét is. Minden esetre eddig is két fórumot látogattam rendszeresen, és ezután is így fogok tenni, mert csak marad a jó kis SV a családban.
vami

Motor típusa: DL 650

HozzászólásSzerző: frpeter Dátum: 2011.12.01. 15:33

Gratula előre is, jó választás ;)
frpeter
Oldalgazda
Oldalgazda

HozzászólásSzerző: folkmusic Dátum: 2011.12.02. 15:58

Sziasztok!

Nálam eldőlt a dolog. A GSR utód egy japán/olasz masina lesz, ezres motorral, ABS-szel, vagyis egy Honda CB 1000R

Tulajdonképpen már csak egy kis papírmunkát kell elintézni és utána már hamarosan el is hozhatom a gépet. A GSR-t sikerült egész jól beszámíttatnom. Már egy ideje intézem ezt a dolgot, de addig nem akartam még beszélni róla, míg tutira el nem dől.

Nagyon várom már a pillanatot, hogy hazahozhassam a gépet (persze futóval), de arra csak akkor fogok sort keríteni, ha száraz, szép idő lesz.

Hétfőn megyek a kereskedőhöz, akkor majd készítek pár képet is :) ... Nagyon boldog vagyok most

Szerintem a CB-ben megtalálok majd mindent, amit a GSR-ben hiányoltam, gondolok itt elsősorban a nagy és nyomatékos blokkra és a dögös külsőre.

Üdv

Peti
folkmusic

HozzászólásSzerző: eszpeti Dátum: 2011.12.02. 23:37

Gyönyörű!!

GRATULÁLOK!

2 sperma beszélget:
- Te látsz itt petesejtet?
- Nem
eszpeti

Motor típusa: Adrenalinvidámpark

HozzászólásSzerző: folkmusic Dátum: 2011.12.03. 06:58

eszpeti írta:Gyönyörű!!

GRATULÁLOK!

Köszönöm szépen
folkmusic

HozzászólásSzerző: frpeter Dátum: 2011.12.03. 15:09

Gratula előre is!
frpeter
Oldalgazda
Oldalgazda

HozzászólásSzerző: Zsoltee Dátum: 2011.12.04. 20:01

folkmusic írta:Sziasztok!

Nálam eldőlt a dolog. A GSR utód egy japán/olasz masina lesz, ezres motorral, ABS-szel, vagyis egy Honda CB 1000R

Tulajdonképpen már csak egy kis papírmunkát kell elintézni és utána már hamarosan el is hozhatom a gépet. A GSR-t sikerült egész jól beszámíttatnom. Már egy ideje intézem ezt a dolgot, de addig nem akartam még beszélni róla, míg tutira el nem dől.

Nagyon várom már a pillanatot, hogy hazahozhassam a gépet (persze futóval), de arra csak akkor fogok sort keríteni, ha száraz, szép idő lesz.

Hétfőn megyek a kereskedőhöz, akkor majd készítek pár képet is :) ... Nagyon boldog vagyok most

Szerintem a CB-ben megtalálok majd mindent, amit a GSR-ben hiányoltam, gondolok itt elsősorban a nagy és nyomatékos blokkra és a dögös külsőre.

Üdv

Peti

Ez igen!
Gratula!
Készítsd fel a golyóidat a legrosszabbakra! Hehehe...
Addig, amíg a főnököm úgy tesz, mintha jól megfizetne, addig én is úgy teszek, mintha jól dolgoznék.
Zsoltee

Motor típusa: SV 1000 N K5
Motor extrák: Maga a motor...

HozzászólásSzerző: folkmusic Dátum: 2011.12.06. 18:02

Szia!

Tegnap még aláírtam az összes papírt, megvan a rendszám és a forgalmi, holnap akár már el is hozhatnám a gépet, de erre csak pénteken fog majd sor kerülni. Már nem is tudok rendesen aludni, annyira izgatott vagyok :)

Hétvégén majd csinálok pár képet is.

Üdv

Peti
folkmusic

HozzászólásSzerző: petrvs Dátum: 2011.12.07. 08:12

folkmusic írta:Szia!

Tegnap még aláírtam az összes papírt, megvan a rendszám és a forgalmi, holnap akár már el is hozhatnám a gépet, de erre csak pénteken fog majd sor kerülni. Már nem is tudok rendesen aludni, annyira izgatott vagyok :)

Üdv

Peti

Gratulálok hozzá!
Kíváncsian várom a képeket is...mert ugye nem csak fotózol, de föl is teszed?!?
Illa berek, nádak-erek
A motorosok gyors emberek!
Jól húznak a V-motorok
Gondot és bajt mind' otthagyok...
petrvs

Telefonszám: 30/231-1363
Motor típusa: SV 650S K9
Motor extrák: szivargyújtó aljzat, tükörkiemelés, bukócső, tankpad, felni- és sportcsíkok, automata láncolajozó, fényszórókon védőfólia, szponzormatricák, vadriasztó síp :-)

HozzászólásSzerző: folkmusic Dátum: 2011.12.07. 20:57

petrvs írta:
folkmusic írta:Szia!

Üdv

Peti

Gratulálok hozzá!
Kíváncsian várom a képeket is...mert ugye nem csak fotózol, de föl is teszed?!?

Köszi szépen Persze, hogy felteszem majd. Ha az időjárás nem szól közbe (jelenleg nem úgy néz ki), akkor pénteken itthon lesz a masina és képek is lesznek.

Üdv

Peti
folkmusic

HozzászólásSzerző: bal.21074 Dátum: 2011.12.08. 11:07

A képeket szereti elfelejteni...
:)

Amúgy grat, a legfontosabb kérdés: milyen színű?
:)
bal.21074

Motor típusa: SV 650 N K6
Motor extrák: Korm.lengéscsill.
1.0 csonk
stb

HozzászólásSzerző: folkmusic Dátum: 2011.12.10. 13:11

Sziasztok!

Sikerült épségben hazahoznunk a motort. A szerettem volna menni vele egy rövid kis kört, de az eső közbeszólt :)

Íme egy pár, még az úton készült kép:
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
folkmusic

HozzászólásSzerző: petrvs Dátum: 2011.12.10. 16:51

Sikerült épségben hazahoznunk a motort. A szerettem volna menni vele egy rövid kis kört, de az eső közbeszólt :)

Íme egy pár, még az úton készült kép:

Szia Music!

Jó egészséget és csökkenő benzinárakat kívánok hozzá!
Illa berek, nádak-erek
A motorosok gyors emberek!
Jól húznak a V-motorok
Gondot és bajt mind' otthagyok...
petrvs

Telefonszám: 30/231-1363
Motor típusa: SV 650S K9
Motor extrák: szivargyújtó aljzat, tükörkiemelés, bukócső, tankpad, felni- és sportcsíkok, automata láncolajozó, fényszórókon védőfólia, szponzormatricák, vadriasztó síp :-)

HozzászólásSzerző: Capirex Dátum: 2011.12.10. 18:00

Szép! Szerintem a legjobb, legszebb japán nakedbike!
Sok balesetmentes és élvezetes kilométert kívánok nektek.
Capirex
Rendszeres túrázó
Rendszeres túrázó

Motor típusa: BMW F650GS
Motor extrák: ABS, RDC, markolatfűtés, középállvány, fedélzeti számítógép, bukócső, kartervédő, dobozok, kézvédők, magas plexi, lézerblokkoló, zselés ülés

HozzászólásSzerző: folkmusic Dátum: 2011.12.11. 08:08

Nagyon szépen köszönöm a jókívánságokat

Remélem sok szép - és főleg balesetmentes - kilométert töltünk majd el együtt :)

Üdv

Peti
folkmusic

HozzászólásSzerző: zoli32 Dátum: 2011.12.11. 10:22

Huhh........a CB 1000 R formailag sosem jött be (nekem túl transzformeres) de szürkében még mutat is.

Ennek egy évadnál többet adj.

Amúgy gratulálok.
zoli32

HozzászólásSzerző: folkmusic Dátum: 2011.12.11. 12:32

Szia Zoli!

Köszi. Ennek biztosan többet adok majd, mivel egy év alatt nem is fogom tudni kifizetni :) De szerintem nem is ez lesz a fő motiváció, hogy megtartsam:

Az egyszerűség kedvéért idézem magam egy másik fórumból:

Hali!

A jó idő miatt ma sikerült kipróbálnom a CB-t Meglepően könnyen indult. Alapjáraton hagytam járni, míg a vízhőfok elkúszott kb. 60 fokra, utána óvatosan megtettük együtt az első kb. 10 km-t :)

Hát, ez más dimenzió, mint az SV és GSR volt. hihetetlen mennyire fordulékony és könnyen manőverezhető kis sebességnél. Kuplung, váltó, gázvétel tökéletes. A váltó sokkal határozottabb, mint a GSR-nél volt. Az egész olyan masszívnak hat.
Annyira természetes az üléspóz, hogy rögtön úgy érzi az ember, mintha hazaérkezett volna, egyszerűen minden passzol.

Örültem az olyan apróságoknak is, mint pl. a markolatok vastagsága, mivel a Suzukin azok nekem túl vékonyak voltak. Gondolom, hogy jóval nagyobb kezem van, mint az átlag japónak, akiknek elsősorban tervezték.

A futóművön még így egyenesen gurulva is érezni, hogy sokkal összeszedettebb, mint a GSR-nél volt, sokkal finomabban dolgozza ki az útegyenetlenségeket.
A fék az első pár fékezésnél még kissé vérszegény volt, de ez is hamar javult. Össze kell kopnia még, ráadásul ez egy zsír új gép, ami azonban már több mint egy éve állt a szalonban.

Összességében már most elmondhatom, hogy nagyon jól fogjuk magunkat együtt érezni.

Üdv

Peti
folkmusic

HozzászólásSzerző: zoli32 Dátum: 2011.12.11. 12:38

Majd jövőre összekapom magam és meglesem élőben.Meg a bükköt.
zoli32

HozzászólásSzerző: zotya_ Dátum: 2011.12.11. 12:39

folkmusic írta:Szia Zoli!

Köszi. Ennek biztosan többet adok majd, mivel egy év alatt nem is fogom tudni kifizetni :) De szerintem nem is ez lesz a fő motiváció, hogy megtartsam:

Az egyszerűség kedvéért idézem magam egy másik fórumból:

...

Üdv

Peti

Hali!

Lassan aktuális lenne a profilodat frissíteni! :)
Egyébként meg gratula!

Zotya
zotya_
Társ Admin
Társ Admin

Motor típusa: az nincsen :(

HozzászólásSzerző: folkmusic Dátum: 2011.12.11. 12:43

Köszi Neked is Zotya

@ Zoli32: örülnék, ha személyesen is megismerkedhetnénk már. A Bükkben pedig szerintem nem fogsz csalódni, max. pozitívan :)
folkmusic

HozzászólásSzerző: zoli32 Dátum: 2011.12.11. 12:53

folkmusic írta:Köszi Neked is Zotya

@ Zoli32: örülnék, ha személyesen is megismerkedhetnénk már. A Bükkben pedig szerintem nem fogsz csalódni, max. pozitívan :)

Max a hossza...............de valszeg szlovákból támadok.
zoli32

HozzászólásSzerző: kengyelfutó Dátum: 2011.12.13. 16:00

Na igen.A sefteskedés ide vezetett hogy a kereskedések bezárnak. Nem mellesleg azért érdemes azt is megvizsgálni, hogy javarészt a nagymotor eladással foglalkozó cégek dobják be a törülközőt, akik hatalmas szalonokat üzemeltettek, 5-8 bunkó alkalmazottal. Sok összetevős ez a dolog.
1.Feketepiac térnyerése lásd: Vatera és egyéb hirdetési portálok
2. Bankok hitelezési gyakorlatának gyökeres változása(kézifék). Ez magával hozta a nagymotorok eladási mutatóinak zuhanását gyakorlatilag a zérus pontja felé.
3. Fizetőképes kereslet megszűnése. Mindenki rinyál hogy a következő havi csekket be tudja fizetni, és ennyi.
4. Egyes szalonokban hírhedten k...csögök voltak. Ez előbb-utóbb visszaüt.
5. Nagyszámú eladásra lettek kalibrálva a vállalkozások, a hirtelen megváltozott körülmények közt nem, vagy későn reagáltak a piac mozgására.
Aki tőlem pénzt akar, az azonnal ellenséggé válik!
kengyelfutó

Motor típusa: GSF1250
Motor extrák: Nyomaték,Nyomaték, még több Nyomaték!

HozzászólásSzerző: vami Dátum: 2011.12.22. 22:25

Én DL650-re kacsingatok már egy ideje, és mivel minden összejött, most már rá.
Ma hoztam haza, nem volt közel, Veszprémig mentem érte, de szerintem megérte
.
vami

Motor típusa: DL 650

HozzászólásSzerző: frpeter Dátum: 2011.12.23. 06:26

Olvastam a DL fórumon, gratulálok ;)
frpeter
Oldalgazda
Oldalgazda

HozzászólásSzerző: kengyelfutó Dátum: 2011.12.23. 09:36

Sooook sok balesetmentes km-t hozzá! Hurrá!
Aki tőlem pénzt akar, az azonnal ellenséggé válik!
kengyelfutó

Motor típusa: GSF1250
Motor extrák: Nyomaték,Nyomaték, még több Nyomaték!

HozzászólásSzerző: folkmusic Dátum: 2011.12.24. 12:09

vami írta:Én DL650-re kacsingatok már egy ideje, és mivel minden összejött, most már rá.
Ma hoztam haza, nem volt közel, Veszprémig mentem érte, de szerintem megérte
.

Gratulálok hozzá, szép karácsonyi ajándék :) Legyen benne nagyon sok örömöd
folkmusic

HozzászólásSzerző: Buday142 Dátum: 2013.09.15. 17:26

Sziasztok!
Szeretnék motort venni 300-400 ezer forint körül. Kérdezném, hogy milyet ajánlanátok?
Jó pár éve robogózok már egy Vespával de szeretnék most egy nagyobb motort is. A jogsim korlátlanra szól, de gyorsaságit semmiképp nem szeretnék, inkább valami naked-túra félét szeretnék, ami városban is könnyen használható és hosszabb túrákra is alkalmas.
Köszi előre is a segítséget.
Buday142

Motor típusa: Vespa ET4

HozzászólásSzerző: Töki Dátum: 2013.09.16. 11:34

Buday142 írta:Sziasztok!
Szeretnék motort venni 300-400 ezer forint körül. Kérdezném, hogy milyet ajánlanátok?
Jó pár éve robogózok már egy Vespával de szeretnék most egy nagyobb motort is. A jogsim korlátlanra szól, de gyorsaságit semmiképp nem szeretnék, inkább valami naked-túra félét szeretnék, ami városban is könnyen használható és hosszabb túrákra is alkalmas.
Köszi előre is a segítséget.

Szia, Kuldtem emailt ha minden igaz.
2 henger, két kerék,
90°-ban a nyomaték vezér!
Töki
Rendszeres túrázó
Rendszeres túrázó

Telefonszám: 20/464-0621
Motor típusa: Suzuki SV 650S Ky
Motor extrák: egyedi fényezéső idomok, indexek, hasidom, sárvédő, raptor kipufogó, fémfékcső,doboz

HozzászólásSzerző: Kistacs Dátum: 2015.03.30. 08:37

Sziasztok!

SV 1000S-t készülök venni és lenne néhány kérdésem ezzel kapcsoaltban:

- Kell e tartani 35-40-50 ezer km-es gépektől? Nyilván használattól és gondos avagy gondatlan gazdától függ, de most legyünk jóhiszeműek és vegyük úgy, hogy gondos gazda
- Vézérműlánc csere, szelephézag állítás és a többi "nagyobb" művelet mennyire esedékes a fent említett kilométereknél?
- Mi az amire figyelni kell egy ilyen motornál?

Egylőre ennyi jutott eszembe, ha van valami tapsztalat de nem írtam a kérdéseim kozé, akkor ne tartsátok magatokban.

Válaszotokat előre is köszönöm.

Üdv.
Kistacs

Telefonszám: 36706533556
Motor típusa: SV 1000 S

HozzászólásSzerző: Hosiminh Dátum: 2015.05.04. 19:45

Sziasztok,

friss vagyok még a fórumon.
szeretnék venni egy külföldről behozott, lejárt papiros 650N-t ('99). ettől a külföldi témától tartok (lopott-e). szal van vmi módja hogy utána járjak a motor életútjának?

tanácsokat szívesen fogadom. :)

ui.: rem. jó helyen tettem fel a kérdést.
Hosiminh

Motor típusa: sv 650 n

Előző

Vissza: Általános témák