Téli tárolás

Mindenféle szavazás gyűjtőhelye, témától függetlenül.

Leteszed télire a mocit?

Áhh, kizárt, hóban a legjobb
1
1%
Részben igen, de ha van egy pár pluszfok, akkor megyek
56
64%
Igen, ahogy az elős hó leesik
0
0 szavazat
Igen, ahogy az első mínusz megjön
22
25%
Igen, ahogy az első ember beírja, hogy ő elteszi
1
1%
Igen, ahogy az első levél lehull a fákról
1
1%
Igen, ahogy beköszönt a szeptember. 1, az ősz
0
0 szavazat
Elő se veszem, jól elvan a garázsban egész évben
5
6%
Valaki más dönti el, hogy mikor
1
1%

Szavazatok száma : 87

Re: re: Téli tárolás

HozzászólásSzerző: Herr Yaqsz Dátum: 2006.11.01. 13:51

Matzee írta:Köszönöm h segítetek:) Szeretek minden ilyet körbe járni,inkább előbb mint utóbb, mikor már gáz van...

Ez a full gas üzlet merre van?

Itt az elérhetőségük:Full-Gas
Keresd Atyát,vagy a Gabent, és hivatkozz rám Yaqsz(Jakusz) és biztosítalak nagyon figyelmes kiszolgálásban lesz részed.
Die Kraft kann nur meine Angst beherrschen!
Herr Yaqsz

re: Téli tárolás

HozzászólásSzerző: frpeter Dátum: 2006.11.01. 19:50

frpeter
Oldalgazda
Oldalgazda

Telefonszám: 30/3660311
Motor típusa: DL 1k
Motor extrák: SVmedia matrica :)

HozzászólásSzerző: pusi Dátum: 2006.11.01. 19:56

frpeter írta:Motoros ponyva olcsón: http://www.vatera.hu/item/view/index.php?cod=14365477

Az a vicc, hogy a Szentendrei úton ezt 2900 Ft-ért megkapod... http://www.hejjamotor.hu/
pusi

Motor típusa: SV650S
Motor extrák: jól vannak :)

HozzászólásSzerző: frpeter Dátum: 2006.11.01. 19:58

pusi írta:
frpeter írta:Motoros ponyva olcsón: http://www.vatera.hu/item/view/index.php?cod=14365477

Az a vicc, hogy a Szentendrei úton ezt 2900 Ft-ért megkapod... http://www.hejjamotor.hu/

Jó itt meg 3000 :D Bocs, de az előbb itt tízezrekről beszéltetek, ehhez képest olcsó :D
frpeter
Oldalgazda
Oldalgazda

HozzászólásSzerző: pusi Dátum: 2006.11.01. 20:13

frpeter írta:
pusi írta:

Jó itt meg 3000 :D Bocs, de az előbb itt tízezrekről beszéltetek, ehhez képest olcsó :D

Az még viccessebb, hogy a beltéri ponyva drágább, mint a kültéri... ki érti ezt? 8) :veryhappy:
pusi

HozzászólásSzerző: sanyi Dátum: 2006.11.01. 20:43

10000 körül a hőálló van. A sima tényleg annyi.
sanyi

HozzászólásSzerző: Dátum: 2006.11.01. 22:09

sanyi írta:10000 körül a hőálló van. A sima tényleg annyi.

Hőálló télen? :micsodaaa: :p
"nem a részvétel a győzelem, hanem a fontos"
Moderátor
Moderátor

Motor típusa: Aprilia RSV1000R
Motor extrák: Minden

HozzászólásSzerző: frpeter Dátum: 2006.11.01. 22:10

Bé írta:

Tudod, ha beindítod járatni a gépet, ne olvassza fel maga körül a havat... :lamer:
frpeter
Oldalgazda
Oldalgazda

HozzászólásSzerző: Dátum: 2006.11.01. 22:20

frpeter írta:
Bé írta:

Tudod, ha beindítod járatni a gépet, ne olvassza fel maga körül a havat... :lamer:

Ja így már értem. :k:
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: Peet Dátum: 2006.11.02. 08:24

A 3e-sek egyszerű PVC-fóliák,ennyi.
Nálunk van 3-es is,meg 30-e is..a 30e-s olyan mint egy S-merci a kategóriájában..de ezt csak extrém körülmények között,utcai tárolás során használják.Lsd:erőleves... :mrgreen:

Herr Yaqsz írta:
frpeter írta:
pusi írta:

Igazad lehet, de anyiszor ráfaragtam már az ilyen olcsó dolgokra.
Az esetek túlnyomó többségében mindig az olcsó a drága. A jót meg egyszer kell megvenni és akkor hosszú időre le van róla a gond.
Persze lehet hogy ez a ponyva nem gagyi, de ezt én nem ismerem így nem is ajánlom.
Peet

HozzászólásSzerző: Powersoup Dátum: 2006.11.02. 10:00

Peet írta:A 3e-sek egyszerű PVC-fóliák,ennyi.
Nálunk van 3-es is,meg 30-e is..a 30e-s olyan mint egy S-merci a kategóriájában..de ezt csak extrém körülmények között,utcai tárolás során használják.Lsd:erőleves... :mrgreen:

Höhö, extrém körülmények. Eszembe jutott, hogy nagyanyám mit fog vandálkodni a -15 fokban hóban amíg rotyog a leves. Már látom is szálas d220, motorgenerál, lánc, fékbetét/folyadék csere, közben címlapsztori:
"Ghostmutter rettegésben tartja a Budapest kihült utcáit, a rendőrség tehetetlen, egyes híresztelések szerint a méltán híres svmedia-nak keresztelt bűnszövetkezettel hozhatóak kapcsolatba az események. A helyi szervek nagy összegű jutalmat ajánlottak fel a kézrekerítőknek"

Közben elégedett mosoly a nagymuter arcán, én meg :pd: módjára várom a tavaszt. :cry:
értem én, hogy gűzgíp, de mi hájcsá?
Powersoup

HozzászólásSzerző: Guszti Dátum: 2006.11.02. 12:01

Powersoup írta:

Höhö, extrém körülmények. Eszembe jutott, hogy nagyanyám mit fog vandálkodni a -15 fokban hóban amíg rotyog a leves. Már látom is szálas d220, motorgenerál, lánc, fékbetét/folyadék csere, közben címlapsztori:
"Ghostmutter rettegésben tartja a Budapest kihült utcáit, a rendőrség tehetetlen, egyes híresztelések szerint a méltán híres svmedia-nak keresztelt bűnszövetkezettel hozhatóak kapcsolatba az események. A helyi szervek nagy összegű jutalmat ajánlottak fel a kézrekerítőknek"

Közben elégedett mosoly a nagymuter arcán, én meg :pd: módjára várom a tavaszt. :cry:

Te teljesen kész vagy vazze :D Munkaidőben is sörözöl vagy mi? :p
Én itthon fekszem 2,5 hónapja és te kattansz meg :micsodaaa:
Guszti

Motor típusa: GSXR 600
Motor extrák: Fekete púpos plexi, siemens xenon, goodridge fékcső

HozzászólásSzerző: Powersoup Dátum: 2006.11.02. 12:19

Guszti írta:
Powersoup írta:

El se merem képzelni mi lenne velem a helyedben. Bár lehet erősen kipihenném magam a TÉLI TÁROLÁS alatt (hogy ne legyen frtopic). :mrgreen:
"B. Gergelyt (25) 2 nappal motorkerékpárjának téliesítése után találták meg Budapest egyik neves motorkerékpárokat forgalmazó üzletének kirakatára fagyva. Szemtanúk elmondása szerint a habzó szájú, motorhangokat utánzó kifejezetten ijesztő jelenség megrémítette a járókelőket akik ezután értesítették a hatóságokat. Laikusok számára az eset érthetetlen, és megdöbbentő, motorostársai azóta minden nap nyalják a kirakatot részvétüket és egyetértésüket kifejezve."

Most abbahagyom, mert jöttek a naaagy fehér köpenyes bácsik, és azt mondták finom a cukorka, úgyhogy megkóstolom :allcool: :veryhappy: :x
Powersoup

HozzászólásSzerző: Peet Dátum: 2006.11.02. 12:21

eddig azt hittem hogy én nem vagyok komplett....de rájöttem seholsem vagyok..ez hülye b...zdmeg.....LOL :D :D :D :D :D

Powersoup írta:
Guszti írta:
Powersoup írta:

El se merem képzelni mi lenne velem a helyedben. Bár lehet erősen kipihenném magam a TÉLI TÁROLÁS alatt (hogy ne legyen frtopic). :mrgreen:
"B. Gergelyt (25) 2 nappal motorkerékpárjának téliesítése után találták meg Budapest egyik neves motorkerékpárokat forgalmazó üzletének kirakatára fagyva. Szemtanúk elmondása szerint motorhangokat utánzó kifejezetten ijesztő jelenség megrémítette a járókelőket akik ezután értesítették a hatóságokat. Laikusok számára az eset érthetetlen, és megdöbbentő, motorostársai azóta minden nap nyalják a kirakatot részvétüket és egyetértésüket kifejezve."

Most abbahagyom, mert jöttek a naaagy fehér köpenyes bácsik, és azt mondták finom a cukorka, úgyhogy megkóstolom :allcool: :veryhappy: :x
Peet

HozzászólásSzerző: Matzee Dátum: 2006.11.02. 12:25

SVfórum összes...Ki kéne adni ezeket az aranyköpéseket :)

Mellesleg...Mától vár rám a kicsikém, csak épp... Meló meló hátán, és nem tudok elmenni érte, kedd előtt :( (még szombaton is meló) :cry:
Ráaádsul hóba én nem szeretnék mocizni, de jövő hétre enyhülést ígérnek a meteorológus bácsik, remélem kivételesen igazuk lesz!! :oje:
Matzee

Motor típusa: sv 650S k6
Motor extrák: Shark kipuff, bukógomba

HozzászólásSzerző: Guszti Dátum: 2006.11.02. 12:28

Powersoup írta:
Guszti írta:
Powersoup írta:

"B. Gergelyt (25) 2 nappal motorkerékpárjának téliesítése után találták meg Budapest egyik neves motorkerékpárokat forgalmazó üzletének kirakatára fagyva. Szemtanúk elmondása szerint a habzó szájú, motorhangokat utánzó kifejezetten ijesztő jelenség megrémítette a járókelőket akik ezután értesítették a hatóságokat. Laikusok számára az eset érthetetlen, és megdöbbentő, motorostársai azóta minden nap nyalják a kirakatot részvétüket és egyetértésüket kifejezve."

:taps: :taps: :thx: :thx:
Guszti

HozzászólásSzerző: Peet Dátum: 2006.11.02. 12:28

ezt az igéretet behajtjuk rajtad!!!:D enyhülést? csak legyen már 10 fok!!!

Matzee írta:SVfórum összes...Ki kéne adni ezeket az aranyköpéseket :)

Mellesleg...Mától vár rám a kicsikém, csak épp... Meló meló hátán, és nem tudok elmenni érte, kedd előtt :( (még szombaton is meló) :cry:
Ráaádsul hóba én nem szeretnék mocizni, de jövő hétre enyhülést ígérnek a meteorológus bácsik, remélem kivételesen igazuk lesz!! :oje:
Peet

HozzászólásSzerző: frpeter Dátum: 2006.11.02. 12:30

Majd én elhozom aztán tárolom neked a garázsomban :kabbe: Csak aztán kté hét múlva viheted is kötelezőre :D
Amúgy enyhülés jah: nem lesz -10, csak -5 :D
frpeter
Oldalgazda
Oldalgazda

HozzászólásSzerző: Matzee Dátum: 2006.11.02. 12:35

10 fok körüli időt mondanak :) nem én vagyok az urológus:P csak olvastam több helyen :D

Vasárnap melegfront..

Uhh drága tárolás lenne ha HOzzád raknánk akkor;)
Matzee

Motor típusa: sv 650S k6
Motor extrák: Shark kipuff, bukógomba

HozzászólásSzerző: Dátum: 2006.11.02. 13:03

Matzee írta:10 fok körüli időt mondanak :) nem én vagyok az urológus:P csak olvastam több helyen :D

Vasárnap melegfront..

Két embernél ne hagy soha a vasat :nono: FrPeti télen éjjel is belecsavar naponta 500km-t, Peet 20 perc alatt kiárulja alkatrésznek. :p
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: Peet Dátum: 2006.11.02. 13:53

:D

Bármikor,bárki hozhatja hozzám a mociját tárolni...fűtőtt,biztonságos garázsok....:D hehe..10 perc kellene csak... :wehehe:

Bé írta:
Matzee írta:10 fok körüli időt mondanak :) nem én vagyok az urológus:P csak olvastam több helyen :D

Vasárnap melegfront..

Két embernél ne hagy soha a vasat :nono: FrPeti télen éjjel is belecsavar naponta 500km-t, Peet 20 perc alatt kiárulja alkatrésznek. :p
Peet

HozzászólásSzerző: Guszti Dátum: 2006.11.02. 14:35

Peet írta::D

Bármikor,bárki hozhatja hozzám a mociját tárolni...fűtőtt,biztonságos garázsok....:D hehe..10 perc kellene csak... :wehehe:

Bé írta:

Vasárnap melegfront..

Én viszem :hehehe:
Guszti

HozzászólásSzerző: Gyuszi Dátum: 2006.11.02. 17:47

ezé nem kezdek én házépítésbe... :p:p:p
Nézd... menedzser...8)
Gyuszi
LFS
LFS

Motor típusa: Monster650

HozzászólásSzerző: zotya_ Dátum: 2006.11.02. 21:48

Erőleves!

Te kész vagy haver! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Zotya
zotya_
Társ Admin
Társ Admin

Motor típusa: az nincsen :(

HozzászólásSzerző: gss Dátum: 2006.11.02. 22:20

ha most ez van, mi lesz itt 4 honap mulva!?!

ez qrva sz...r érzés lehet,de kitartás!
gss
Rendszeres túrázó
Rendszeres túrázó

Telefonszám: 30/4817579
Motor típusa: sv650 touring
Motor extrák: krómozott gumiharangos bicigliduda,magasabb kormány,puhitott ülés,vadkanhangu sk herélt gyáridob

HozzászólásSzerző: pusi Dátum: 2006.12.17. 17:12

A karburátorral mit kell télen csinálni? Valahol olvastam, hogy le kell engedni belőle a benzint, különben tavaszra érdekes állapotváltozáson megy keresztül a benya, és a szutykot beviszi a motorba... illetve lehet, hogy nem is indul. :micsodaaa: Tehát? :p
___c\
˝'O---O'
pusi

HozzászólásSzerző: frpeter Dátum: 2006.12.17. 17:24

pusi írta:A karburátorral mit kell télen csinálni? Valahol olvastam, hogy le kell engedni belőle a benzint, különben tavaszra érdekes állapotváltozáson megy keresztül a benya, és a szutykot beviszi a motorba... illetve lehet, hogy nem is indul. :micsodaaa: Tehát? :p

És az injektorból szted hogy engedik le a benzint?
Egy nagy f...szság ez az egész. Nem semmi baja a benzinnek fél év alatt... Pl a benzineskannában ami van benzin már ott áll majd egy éve, és utána ugyanúgy megy vele a gép. Nem kell minden sz...rt elhinni.
Tavaly se raktam teli a benzintartályt, mégsem lett semmi baja, ez a benzingőz korrodáció is egy nagy hülyeség. Vmi divatmajom kitalálta vagy pedig megmaradt az ősidőkből amikor még nem tudtam tankot csinálni, aztán szájhagyomány útján midenki mondja tovább. vagy tapasztalt már valaki iylesmit?
frpeter
Oldalgazda
Oldalgazda

HozzászólásSzerző: Powersoup Dátum: 2006.12.17. 17:55

frpeter írta:
pusi írta:A karburátorral mit kell télen csinálni? Valahol olvastam, hogy le kell engedni belőle a benzint, különben tavaszra érdekes állapotváltozáson megy keresztül a benya, és a szutykot beviszi a motorba... illetve lehet, hogy nem is indul. :micsodaaa: Tehát? :p

Egy nagy f...szság ez az egész. Nem semmi baja a benzinnek fél év alatt... Pl a benzineskannában ami van benzin már ott áll majd egy éve, és utána ugyanúgy megy vele a gép. Nem kell minden sz...rt elhinni.
Tavaly se raktam teli a benzintartályt, mégsem lett semmi baja, ez a benzingőz korrodáció is egy nagy hülyeség. Vmi divatmajom kitalálta vagy pedig megmaradt az ősidőkből amikor még nem tudtam tankot csinálni, aztán szájhagyomány útján midenki mondja tovább. vagy tapasztalt már valaki iylesmit?

Azért meghallgatnám leslie dvd-je mit mond erről, mert a benzinben lévő adalékanyagok tudomásom szerint ha nem is fél év alatt, de tönkrevághatják a tank belső burkolatát...
Powersoup

HozzászólásSzerző: frpeter Dátum: 2006.12.17. 18:13

Powersoup írta:
frpeter írta:

Azért meghallgatnám leslie dvd-je mit mond erről, mert a benzinben lévő adalékanyagok tudomásom szerint ha nem is fél év alatt, de tönkrevághatják a tank belső burkolatát...

Hát az én logikám szerint (ami lehet hogy rossz) a tank 99%-ban nicns teli. Tehát ilyenkor mindig benzingőzök vannak benne. az hogy most 1l vagy 10l van benne csak anyiban tér el, hogy több gőz keletkezik és magasabban van gőz a tankban. Eme elmélet szerint már rég elrozsdásodott volna az egész. De kérdezzük meg lesliet :)
frpeter
Oldalgazda
Oldalgazda

HozzászólásSzerző: zotya_ Dátum: 2006.12.17. 19:46

frpeter írta:És az injektorból szted hogy engedik le a benzint?

Én találkoztam olyan benzinnel, amit fél év állás után gyufával sem lehetett meggyújtani, a karburátor alján meg valami sárgás trutyi üllepedett le. Ezt úgy kellett kikaparni.
Szerencsére az utóbbi pár évben nem volt ilyen gond, tavasszal simán indul a fűkasza úgy ahogy ősszel leállítottam.

Zotya
zotya_
Társ Admin
Társ Admin

Motor típusa: az nincsen :(

HozzászólásSzerző: sanyi Dátum: 2006.12.17. 19:47

Kérdezzük meg Lesliet! Nekem volt már olyan gépem (KAWA) aminek a tankja olyan rozsdás volt belül, hogy állandóan eldugult a karbi ezért beépítettem egy szűrőt amivel állandó csere mellet ugyan, de legalább működött a gép. Nferi vette meg és azóta olyan a vastag vádlija mint az anyós dereka a sok tologatástól. :D
A benya a tudomásom szerint tényleg megromlik, de nem túl rövid idő alatt ezért egy télre nem kell leengedni a karbit. Régen a seregben 5 évente kellett az M zárolt készletet cserélni mert a benya vesztett vmilyen tulajdonságából. Amennyire tudom akkor nem a benzin hanem a motorolaj korrodál és ezért kell évente cserélni ég ha nem is mentem vele annyit, hogy a km teljesítés szerint kellene. Ma már állítólag olyan bevonatot raknak a tank belsejére, hogy jobban bírja a párát, de a régiben én sem bízom ezért is tankoltam tele. A tank belseje szerintem nem a benzingőztől hanem a párától rozsdásodik mert ha nem így lenne akkor miért tiszta rozsda az öreg MAN tgk.-m tankja pedig az diesel.
sanyi

HozzászólásSzerző: leslie Dátum: 2006.12.18. 09:02

Ez az egyik olyan kérdéskör amiben én is szeretnék végre tisztán látni!
Az ember sok felől sok mindnet hall, de ezen foorások igazságtartalma gyakran megkérdőjelezhető...

Az 1x biztos, hogy mint minden anyag, az üzemanyag is minőségi változáson megy keresztül az állás hatására. Ez alól kivétel nincs! A kérdés csak az, mennyi is az az időintervallum mialatt ezek a változások beköszönnek. Benzin esetében szerintem nem egy tél, bár vannak akik ennek ellenekzőjét állítják. Tény, hogy ez a benzin minőségétől is erősen függhet! Csakis a saját tapasztalatomra hagyatkozva egy tél alatt soha semmi problémám nem volt az üzemanyaggal, pedig volt mikor 5 hónaposra is elnyúlt a kényszerpihenő. Hozzáteszem én elsősoban OMV üzemanyagokat preferálom, miután dolgoztam egy keveset a MOL-nál... ;) Tehát egy tél, vagyis pár hónap miatt nem aggódnék... Ha egy teljes évre tenném le a gépet akkor már elgondolkodnék, mit is kéne tenni...

A tank. A régi motorok tudtommal nem voltak elkényeztetve a felületkezelés terén. Láttam én is olyan kis Banditot ahol rozsdás volt a tank belseje, állandó dugulást okozva ezzel a karbiban. Tank le, egy lánc bele, csörgetés, átmosás, majd ismétlést párszor... végül OK.
Az újabb gépeken (tudtommal) már a tank belseje is kap valamiféle felületkezelést, így ez már nem probléma...

Legközelebb megkérdezem a szervízben, milyenek a tapasztalatok a tank-üzemanyag témában... :motor:
leslie

HozzászólásSzerző: kengyelfutó Dátum: 2006.12.29. 17:58

A tank rozsdásodásának kérdéséhez szeretnék hozzászólni!
Amikor az SV-m fényezésre került,a tankot teljesen ki kellett üríteni!Három hét elegendő volt ahhoz hogy a beömlőnyilásnál rozsdafoltok jelentkezzenek!Hangsúlyozni szeretném viszont hogy olyat sosem tapasztaltam hogy egy félig töltött tank korrodálni kezdett volna!Az imént említett rozsdafoltok is pillanatok alatt eltüntethetőek voltak,midőn újra benzin került a tankba!Szerintem tehát no para a nem porzó tankal raktad el a gépet! :moci:
Aki tőlem pénzt akar, az azonnal ellenséggé válik!
kengyelfutó

Motor típusa: GSF1250
Motor extrák: Nyomaték,Nyomaték, még több Nyomaték!

Re: Téli tárolás

HozzászólásSzerző: frpeter Dátum: 2009.09.27. 09:47

Egy népszerű szavazás :D Köszönjük :D
frpeter
Oldalgazda
Oldalgazda

Előző

Vissza: Szavazások