Számítógép problémák

Számítsátechnika és műszaki dolgok.

Re: Számítógép problémák

HozzászólásSzerző: frpeter Dátum: 2009.10.30. 15:00

KZ írta:HAsznál közületek valaki MS Office 2003-at?

Muttttternál kb 1 hete az alábbi üzenet jön: "This copy of Microsoft Office is not genuine. In 10 day(s), Office applications will be marked an not genuine".

Nos eddig évekig használta, ezt kb 1 hete írja ki. Természetesen nem bolti verzió, de ez az üziből is kiderül ;)

Megszűnt volna a support az office 2003-ra vagy csak ezt a kulcsot tiltották le?
GWH28-DGCMP....

valószínűleg a windows most húzta le a genuie advantage vagy mi a tököm frissítést, ami után reklamál midnen májkrofos.
frpeter
Oldalgazda
Oldalgazda

Telefonszám: 30/3660311
Motor típusa: DL 1k
Motor extrák: SVmedia matrica :)

HozzászólásSzerző: KZ Dátum: 2009.10.30. 18:37

Töki írta:

Muttttternál kb 1 hete az alábbi üzenet jön: "This copy of Microsoft Office is not genuine. In 10 day(s), Office applications will be marked an not genuine".

Nos eddig évekig használta, ezt kb 1 hete írja ki. Természetesen nem bolti verzió, de ez az üziből is kiderül ;)

Megszűnt volna a support az office 2003-ra vagy csak ezt a kulcsot tiltották le?
GWH28-DGCMP....

jövőhéten tudok adni egy kulcsot amivel nem lesz ilyen gondod ( ezen a héten már nem leszek otthon.. )

köszke, várom!
A semmi az nem van, hanem nincs. Hát mer', hogy ha semmi van, az pont hogy nincs semmi! Na de, ha meg a semmi nincs, az meg már valami, ...az meg már nem semmi.
KZ

Motor típusa: YZF-R6

HozzászólásSzerző: zotya_ Dátum: 2009.10.31. 17:40

Andrew!

Kijött az új ubuntu. Nekiengedhetem az automatikus frissítést??

Köszi,
Zotya
zotya_
Társ Admin
Társ Admin

Motor típusa: az nincsen :(

HozzászólásSzerző: KZ Dátum: 2009.11.01. 08:21

Azt tudja valaki, hogy egy fullHD TV, a maga csöpke 1920-as felbontásával, tud más felbontást is normálisan (nem elmosódottan) megjeleníteni, ha PC-t kötök rá?

Mert ugye az LCD-knek van egy ajánlott felbontása, és ha nem ezen megy, akkor nem éles a kép.
A semmi az nem van, hanem nincs. Hát mer', hogy ha semmi van, az pont hogy nincs semmi! Na de, ha meg a semmi nincs, az meg már valami, ...az meg már nem semmi.
KZ

HozzászólásSzerző: Gyuszi Dátum: 2009.11.01. 11:15

KZ írta:Azt tudja valaki, hogy egy fullHD TV, a maga csöpke 1920-as felbontásával, tud más felbontást is normálisan (nem elmosódottan) megjeleníteni, ha PC-t kötök rá?

Mert ugye az LCD-knek van egy ajánlott felbontása, és ha nem ezen megy, akkor nem éles a kép.

nem lesz jó :(

natív felbontásban használva adja a legélesebb képet, minden másban már elmosódik. Akkor vegyél szerintem 1920*1080-at monitornak, ha bírja a vga-d is komolyabb terhelés mellett. Viszont filmezésnek-digitális tv-nek az egyik legjobb!

(egyébként most belegondolva, valamiféle transzformációval (talán fourier) ki lehet számolni egy olyan felbontást, amikor minden pixelre arányosan újabb egész jut)
Nézd... menedzser...8)
Gyuszi
LFS
LFS

Motor típusa: Monster650

HozzászólásSzerző: KZ Dátum: 2009.11.01. 11:44

Gyuszi írta:
KZ írta:Azt tudja valaki, hogy egy fullHD TV, a maga csöpke 1920-as felbontásával, tud más felbontást is normálisan (nem elmosódottan) megjeleníteni, ha PC-t kötök rá?

natív felbontásban használva adja a legélesebb képet, minden másban már elmosódik. Akkor vegyél szerintem 1920*1080-at monitornak, ha bírja a vga-d is komolyabb terhelés mellett. Viszont filmezésnek-digitális tv-nek az egyik legjobb!

(egyébként most belegondolva, valamiféle transzformációval (talán fourier) ki lehet számolni egy olyan felbontást, amikor minden pixelre arányosan újabb egész jut)

hát ez nem jó hír :(

Tv-nek lenne, de emelett egy PC is rá lenne kötve amiről film, képek, ilyesmi menne, meg PC-s játékok. És hát a 1920-ban tuti nem bírja a vga :(

Szóval a HDready Tv is jó lenne, de az bosszant, hogy a FullHD csak 10e-vel drágább. Lehet maradok inkább az 30kilós régi tv-nél és veszek mellé egy használt 17-es lcd moncsit, hogy el is tudjam olvasni az apró betűket, mert az a TV-n most nem igazán kivehető...
KZ

HozzászólásSzerző: frpeter Dátum: 2009.11.01. 15:32

Tudom én nem értek hozzá, de nekem elég alap kártyám van, ami a 2048x1536-ot is bírja (monitor).
frpeter
Oldalgazda
Oldalgazda

HozzászólásSzerző: KZ Dátum: 2009.11.01. 16:11

andrew írta:KZ, sztem csekkolj rá az aria2 konzolos torrent kliensre.
debian/ubuntu alatt csomagként is elérhető a tárolókból, a nasod esetén is biztos fel lehet tenni valahol
ez tud file select-et torrentből!

http://aria2.sourceforge.net/

na megyek... megbeszélések sora jön :S

na, végül az rtorrent lett a nyerő. már a screen-ben is tudom futtatni, sőt megoldottam, hogy reboot-kor is elinduljon a háttérben. a crontab-ba betettem ezt:

@reboot root /mnt/ide1/optware/bin/screen -dmS s_rtorrent /mnt/ide1/optware/bin/rtorrent -n -o import=/mnt/ide1/optware/etc/rtorrent.conf

Köszi a segítséget!
KZ

HozzászólásSzerző: Gyuszi Dátum: 2009.11.01. 17:55

KZ írta:
Gyuszi írta:

hát ez nem jó hír :(

Tv-nek lenne, de emelett egy PC is rá lenne kötve amiről film, képek, ilyesmi menne, meg PC-s játékok. És hát a 1920-ban tuti nem bírja a vga :(

Szóval a HDready Tv is jó lenne, de az bosszant, hogy a FullHD csak 10e-vel drágább. Lehet maradok inkább az 30kilós régi tv-nél és veszek mellé egy használt 17-es lcd moncsit, hogy el is tudjam olvasni az apró betűket, mert az a TV-n most nem igazán kivehető...

azt még szerintem szoftveresen valahogy meg lehet csinálni, hogy tv-re tényleges felbontást küldjön ki (levágva oldalt meg alul-felül), biztos nem vagyok benne, de meglepődnék, ha nem lenne ilyen megoldás.
Nézd... menedzser...8)
Gyuszi
LFS
LFS

HozzászólásSzerző: KZ Dátum: 2009.11.01. 18:39

Gyuszi írta:
KZ írta:hát ez nem jó hír :(

azt még szerintem szoftveresen valahogy meg lehet csinálni, hogy tv-re tényleges felbontást küldjön ki (levágva oldalt meg alul-felül), biztos nem vagyok benne, de meglepődnék, ha nem lenne ilyen megoldás.

egyáltalán látni kb 2méterről, hogy 13xx -ben vagy 19xx-ban megy a tv? szerintem ilyen távolságból már mindegy...
KZ

HozzászólásSzerző: Gyuszi Dátum: 2009.11.01. 18:45

KZ írta:
Gyuszi írta:

egyáltalán látni kb 2méterről, hogy 13xx -ben vagy 19xx-ban megy a tv? szerintem ilyen távolságból már mindegy...

ha filmet nézel tökmindegy, de netezni nem. hány "?
Nézd... menedzser...8)
Gyuszi
LFS
LFS

HozzászólásSzerző: KZ Dátum: 2009.11.01. 18:49

Gyuszi írta:
KZ írta:egyáltalán látni kb 2méterről, hogy 13xx -ben vagy 19xx-ban megy a tv? szerintem ilyen távolságból már mindegy...

ha filmet nézel tökmindegy, de netezni nem. hány "?

82cm-es, asszem az 32"-nek felel meg
KZ

HozzászólásSzerző: KZ Dátum: 2009.11.02. 19:12

frpeter írta:Tudom én nem értek hozzá, de nekem elég alap kártyám van, ami a 2048x1536-ot is bírja (monitor).

nekem is bírja, de 3D-s játékot ekkora felbontásban már tuti nem tudja szaggatás nélkül futtatni!
KZ

HozzászólásSzerző: KZ Dátum: 2009.11.02. 19:13

Töki írta:

GWH28-DGCMP....

jövőhéten tudok adni egy kulcsot amivel nem lesz ilyen gondod ( ezen a héten már nem leszek otthon.. )

Töki, kódolunk? ;)
KZ

HozzászólásSzerző: Töki Dátum: 2009.11.02. 19:22

KZ írta:
Töki írta:

Töki, kódolunk? ;)

Jahh, ahha, küldöm pü-ben. Köszönöm az alertet :D
2 henger, két kerék,
90°-ban a nyomaték vezér!
Töki
Rendszeres túrázó
Rendszeres túrázó

Telefonszám: 20/464-0621
Motor típusa: Suzuki SV 650S Ky
Motor extrák: egyedi fényezéső idomok, indexek, hasidom, sárvédő, raptor kipufogó, fémfékcső,doboz

HozzászólásSzerző: andrew Dátum: 2009.11.03. 10:34

zotya_ írta:Andrew!

Köszi,
Zotya

sztem még várj vele... én már release előtt óta használom (szeretem a kihívásokat :D), de még mindig vannak problémái...
sztem ~2-3 hét múlva próbálkozz, de majd még riportolok!
Mit mond egy frissen végzett mérnök egy frissen végzett bölcsésznek?
- Két hamburgert és egy kis kólát
andrew
Társ Admin
Társ Admin

Motor típusa: GSX1300R K8
Motor extrák: maga a motor :)

HozzászólásSzerző: andrew Dátum: 2009.11.03. 10:37

KZ írta:
andrew írta:KZ, sztem csekkolj rá az aria2 konzolos torrent kliensre.
debian/ubuntu alatt csomagként is elérhető a tárolókból, a nasod esetén is biztos fel lehet tenni valahol
ez tud file select-et torrentből!

http://aria2.sourceforge.net/

na megyek... megbeszélések sora jön :S

na, végül az rtorrent lett a nyerő. már a screen-ben is tudom futtatni, sőt megoldottam, hogy reboot-kor is elinduljon a háttérben. a crontab-ba betettem ezt:

@reboot root /mnt/ide1/optware/bin/screen -dmS s_rtorrent /mnt/ide1/optware/bin/rtorrent -n -o import=/mnt/ide1/optware/etc/rtorrent.conf

Köszi a segítséget!

izé... a reboot utáni indulást nem cron-ba szokták pakolni hanem vmilyen módon az init folyamatba...
/etc/rcxxx könyvtárak környékén érdemes nézelődni.

amúgy ha így is tutin megy akkor ok... végülis a lényeg, h végezze a dolgát

ui.: ja, még rc.local file-ra érdemes rákeresned, ha át akarnád pakolni az indítást
debian like rendszereknél /etc/rc.local
ebbe is bepakolhatod a kódot
andrew
Társ Admin
Társ Admin

HozzászólásSzerző: zotya_ Dátum: 2009.11.03. 11:14

andrew írta:
zotya_ írta:Andrew!

Köszi,
Zotya

sztem még várj vele... én már release előtt óta használom (szeretem a kihívásokat :D), de még mindig vannak problémái...
sztem ~2-3 hét múlva próbálkozz, de majd még riportolok!

Köszi, még várok. Majd szólj!

Üdv,
Zotya
zotya_
Társ Admin
Társ Admin

HozzászólásSzerző: KZ Dátum: 2009.11.03. 18:38

andrew írta:
KZ írta:na, végül az rtorrent lett a nyerő. már a screen-ben is tudom futtatni, sőt megoldottam, hogy reboot-kor is elinduljon a háttérben. a crontab-ba betettem ezt:

Köszi a segítséget!

izé... a reboot utáni indulást nem cron-ba szokták pakolni hanem vmilyen módon az init folyamatba...
/etc/rcxxx könyvtárak környékén érdemes nézelődni.

amúgy ha így is tutin megy akkor ok... végülis a lényeg, h végezze a dolgát

ui.: ja, még rc.local file-ra érdemes rákeresned, ha át akarnád pakolni az indítást
debian like rendszereknél /etc/rc.local
ebbe is bepakolhatod a kódot

köszi, majd kutakodok ott is.

most az a gondom, hogy van egy chown.sh-m, amit 10 percenkéntre beidőzítettem, el is indítja a cron, de nem csinálja a dolgát. az érdekes az, hogy ha kézből megfuttatom, akkor megcsinálja amit kell. szerinted mi lehet a bibi???

ez van a chown.sh-ban:
#!/bin/ash
chown -R -f admin:users /mnt/ide1/admin/dl/

ez azért kell nekem, mert az rtorrent root-ként hozza létre a fileokat, de a windowsos gépekről admin-ként látom a meghajtókat, és így állítom át, hogy a windows-ról is tudjam törölni...
KZ

HozzászólásSzerző: zotya_ Dátum: 2009.11.03. 19:00

KZ írta:köszi, majd kutakodok ott is.

most az a gondom, hogy van egy chown.sh-m, amit 10 percenkéntre beidőzítettem, el is indítja a cron, de nem csinálja a dolgát. az érdekes az, hogy ha kézből megfuttatom, akkor megcsinálja amit kell. szerinted mi lehet a bibi???

ez van a chown.sh-ban:
#!/bin/ash

ez azért kell nekem, mert az rtorrent root-ként hozza létre a fileokat, de a windowsos gépekről admin-ként látom a meghajtókat, és így állítom át, hogy a windows-ról is tudjam törölni...

- miért nem az admin nevében futtatod az rtorrent-et?
- miért kell módosítani a file-ok tulajdonosát a törléshez? Unix rendszereken egy file törléséhez elég ha a könyvtárra írási jogod van. Esetleg a samba kavar be?? Scp/ssh klien alól biztosan tudod törölni azokat a file-okat is amikre nincs írási jogod feltéve hogy a könyvtárra van.

Zotya
zotya_
Társ Admin
Társ Admin

HozzászólásSzerző: KZ Dátum: 2009.11.03. 19:08

zotya_ írta:
KZ írta:köszi, majd kutakodok ott is.

ez van a chown.sh-ban:
#!/bin/ash

- miért kell módosítani a file-ok tulajdonosát a törléshez? Unix rendszereken egy file törléséhez elég ha a könyvtárra írási jogod van. Esetleg a samba kavar be?? Scp/ssh klien alól biztosan tudod törölni azokat a file-okat is amikre nincs írási jogod feltéve hogy a könyvtárra van.

Zotya

1. adminként nem tudom hogy kell futattni az rtorrent-et. erre még rá kell jönnöm, most 1-2 tipp beugrott, majd kipróbálom
2. van amikor a letöltött könyvtárba még belépni se tudok, nem hogy törölni. ilyenkor kiadom a chown-t és minden megy frankón. windows alól csatlakoztatom az admin megosztást admin néven egyénként

nekem inkább az a fura, hogy kézzel indítva működik a parancs, időzítve nem
KZ

HozzászólásSzerző: zotya_ Dátum: 2009.11.03. 19:35

KZ írta:
zotya_ írta:

Zotya

1. adminként nem tudom hogy kell futattni az rtorrent-et. erre még rá kell jönnöm, most 1-2 tipp beugrott, majd kipróbálom
2. van amikor a letöltött könyvtárba még belépni se tudok, nem hogy törölni. ilyenkor kiadom a chown-t és minden megy frankón. windows alól csatlakoztatom az admin megosztást admin néven egyénként

1. su ??
2. belépni lehet hogy nem tudsz, de eddig ezt nem írtad. A törlés szerintem attól még menne. ;)

Hogy miért megy parancssorból cron-ból meg miért nem azt nem tudom. Próbáld meg a hiba kimenetet egy file-ba irányítani hátha abból kiderül valami.

Zotya
zotya_
Társ Admin
Társ Admin

HozzászólásSzerző: KZ Dátum: 2009.11.03. 20:06

zotya_ írta:
KZ írta:1. adminként nem tudom hogy kell futattni az rtorrent-et. erre még rá kell jönnöm, most 1-2 tipp beugrott, majd kipróbálom

1. su ??
2. belépni lehet hogy nem tudsz, de eddig ezt nem írtad. A törlés szerintem attól még menne. ;)

Hogy miért megy parancssorból cron-ból meg miért nem azt nem tudom. Próbáld meg a hiba kimenetet egy file-ba irányítani hátha abból kiderül valami.

Zotya

su? inkább a crontab-ban írom át, a root-ot admin-ra, és talán úgy jó lesz. meg az rtorrent config-jában is van valami user bejegyzés... majd próbálkozom...
KZ

HozzászólásSzerző: zotya_ Dátum: 2009.11.03. 20:34

KZ írta:su? inkább a crontab-ban írom át, a root-ot admin-ra, és talán úgy jó lesz. meg az rtorrent config-jában is van valami user bejegyzés... majd próbálkozom...

Az rtorrent-et cron-ból futtatod? Akkor ne a root cron-jába írd be hanem az adminéba! Persze ha a konfigban van olyan lehetőség hogy kinek a nevében fusson az mégjobb.

Zotya
zotya_
Társ Admin
Társ Admin

HozzászólásSzerző: KZ Dátum: 2009.11.03. 21:14

zotya_ írta:
KZ írta:su? inkább a crontab-ban írom át, a root-ot admin-ra, és talán úgy jó lesz. meg az rtorrent config-jában is van valami user bejegyzés... majd próbálkozom...

Az rtorrent-et cron-ból futtatod? Akkor ne a root cron-jába írd be hanem az adminéba! Persze ha a konfigban van olyan lehetőség hogy kinek a nevében fusson az mégjobb.

Zotya

onnan futtatom,igen! ezt fogom kipróbálni elsőnek!
KZ

HozzászólásSzerző: andrew Dátum: 2009.11.04. 10:15

jövök megint beleszövegelni picit :)

szóval... ha nem az adott júzer cronjából (crontab -e) hanem rendszer cron-ból (file szinten tárolva) van ütemezve egy progi, akkor ott megadható, h milyen user nevében futtassa a feladatot a cron.
tehát pl
5 * * * * root /full/path/to/prog.sh

azt eredményezi, h root nevében futtatja a shell scriptet minden óra 5. percében, de megírhatod így is:

5 * * * * username /full/path/to/prog.sh
ami ugyan azt a futási sűrűséget ereményezi, csak az username (valódi létrehozott júzer) nevében futtatja a progit.

ha a tárhelyhez bejelentkező júzer csak virtuális és nem valódi linux user akkor ezt nem tudod megcsinálni.
elvileg neked itt kellene admin -t beállítani, de nézd meg h ez milyen júzer!

a scripted valszeg azért jó manuálisan és nem jó cron-ból, mert manuális környezetben a környezeti változók beállítottak, míg cron-nál ez nem feltélenül igaz.
így valszeg nincs beállítva az elérési útvonal környezeti változó, tehát nem találja a chown parancsot

vagy állítsd be a PATH-ot a script elején, vagy ami még egyszerűbb: teljes elérési útvonallal hivatkozz a chown parancsra!

ja, viszont ahhoz, h a sajátodtól eltérő owner/group adatokat állíts be bármire ahhoz már root-nak kell lenned, szóval cron-ból ezt a scriptet root-ként kell futtatni, különben megint nem lesz jó...
ahhoz h a script root-ként fusson vagy a rendszer cron -ba kell felvenni, vagy a root saját cron-jába (rootként crontab -e)

debug miatt érdemes beletenni még vmi plusz sort a scriptbe, pl
echo "lefutottam az alabbiak szerint:" >> /tmp/script.log
date >> /tmp/script.log
whoami >> /tmp/script.log
id >> /tmp/script.log
groups >> /tmp/script.log

és akkor látni fogod, a /tmp/script.log -ban, h mizu
(itt is vagy full path hivatkozás a programokra, vagy PATH beállítás a script elején)

andrew
Társ Admin
Társ Admin

HozzászólásSzerző: andrew Dátum: 2009.11.04. 10:20

kieg:
torrentet amúgy tényleg nem egészséges root-ként futtatni...

ha nincs olyan júzer akinek a nevében futtatni tudnád, akkor adj a rendszerhez egyet. az ő nevében fusson a torrent.
az írás/olvasás/törlési lehetőségeket meg ezek után a unix júzer és a csoport besorolásokkal könnyen orvosolni lehet!

andrew
Társ Admin
Társ Admin

HozzászólásSzerző: KZ Dátum: 2009.11.04. 18:14

andrew írta:jövök megint beleszövegelni picit :)

szóval... ha nem az adott júzer cronjából (crontab -e) hanem rendszer cron-ból (file szinten tárolva) van ütemezve egy progi, akkor ott megadható, h milyen user nevében futtassa a feladatot a cron.
tehát pl
5 * * * * root /full/path/to/prog.sh

azt eredményezi, h root nevében futtatja a shell scriptet minden óra 5. percében, de megírhatod így is:

5 * * * * username /full/path/to/prog.sh
ami ugyan azt a futási sűrűséget ereményezi, csak az username (valódi létrehozott júzer) nevében futtatja a progit.

ha a tárhelyhez bejelentkező júzer csak virtuális és nem valódi linux user akkor ezt nem tudod megcsinálni.
elvileg neked itt kellene admin -t beállítani, de nézd meg h ez milyen júzer!

a scripted valószínűleg azért jó manuálisan és nem jó cron-ból, mert manuális környezetben a környezeti változók beállítottak, míg cron-nál ez nem feltélenül igaz.
így valószínűleg nincs beállítva az elérési útvonal környezeti változó, tehát nem találja a chown parancsot

vagy állítsd be a PATH-ot a script elején, vagy ami még egyszerűbb: teljes elérési útvonallal hivatkozz a chown parancsra!

ja, viszont ahhoz, h a sajátodtól eltérő owner/group adatokat állíts be bármire ahhoz már root-nak kell lenned, szóval cron-ból ezt a scriptet root-ként kell futtatni, különben megint nem lesz jó...
ahhoz h a script root-ként fusson vagy a rendszer cron -ba kell felvenni, vagy a root saját cron-jába (rootként crontab -e)

debug miatt érdemes beletenni még vmi plusz sort a scriptbe, pl
echo "lefutottam az alabbiak szerint:" >> /tmp/script.log
date >> /tmp/script.log
whoami >> /tmp/script.log
id >> /tmp/script.log
groups >> /tmp/script.log

és akkor látni fogod, a /tmp/script.log -ban, h mizu
(itt is vagy full path hivatkozás a programokra, vagy PATH beállítás a script elején)

bazze, ez volt! gondolhattam volna rá, mert már 1x észrevettem, hogy egy symlinket nem lát, és a full path adtam meg helyette!

KÖSZI!!!
a többinek is utánajárok, amit írtál!
KZ

HozzászólásSzerző: andrew Dátum: 2009.11.05. 13:16

KZ írta:
andrew írta:így valószínűleg nincs beállítva az elérési útvonal környezeti változó, tehát nem találja a chown parancsot

bazze, ez volt! gondolhattam volna rá, mert már 1x észrevettem, hogy egy symlinket nem lát, és a full path adtam meg helyette!

KÖSZI!!!

igazán nincs mit, örülök, h megvan a hiba :)
andrew
Társ Admin
Társ Admin

HozzászólásSzerző: KZ Dátum: 2009.11.05. 18:49

andrew írta:
KZ írta:bazze, ez volt! gondolhattam volna rá, mert már 1x észrevettem, hogy egy symlinket nem lát, és a full path adtam meg helyette!

KÖSZI!!!

igazán nincs mit, örülök, h megvan a hiba :)

mégegy kérdés :)

Hogy tudom az rtorrent-et adminként futtatni a root helyett?
jelentleg a /opt/etc/init.d-ben lévő sh-k futnak le, és többek között ez indítja az rtorrent-et screen-ben.

S89rtorrent.sh
#!/bin/sh
echo "start rtorrent"
rm -f $(cat /usr/sausalito/codb/objects/1/Disk.rootdir 2> /dev/null)/public/bt_session/rtorrent.lock
export PATH="/opt/bin:/opt/sbin:${PATH}"
HOME=${HOME}
export HOME='/root'
CWD=`pwd`
cd /root
screen -dmS s_rtorrent rtorrent
cd $CWD
export HOME=$HOME

Felét nem értem :), de a screen kezdetű indítja. Próbáltam úgy, hogy eléírtam: "su admin" de nem indította el.

Tehát azt kellene, hogy a screen-ben lévő rtorrent adminként fusson...
KZ

HozzászólásSzerző: andrew Dátum: 2009.11.06. 11:00

KZ írta:
andrew írta:igazán nincs mit, örülök, h megvan a hiba :)

mégegy kérdés :)

jelentleg a /opt/etc/init.d-ben lévő sh-k futnak le, és többek között ez indítja az rtorrent-et screen-ben.

S89rtorrent.sh
#!/bin/sh
echo "start rtorrent"
rm -f $(cat /usr/sausalito/codb/objects/1/Disk.rootdir 2> /dev/null)/public/bt_session/rtorrent.lock
HOME=${HOME}
export HOME='/root'
CWD=`pwd`
cd /root
cd $CWD
export HOME=$HOME

Felét nem értem :), de a screen kezdetű indítja. Próbáltam úgy, hogy eléírtam: "su admin" de nem indította el.

tyűűű... van ám gány :)
nem arról volt szó, h megtaláltad a cron-t és sikerült abba bepakolni?! mert ez itt ugye nem az...

ha innen akarod megcsinálni, akkor valóban lehetőséged van rá a 'su' paranccsal (de csak azért mert az init scriptek rootként futnak) csak picit másként.

íme:
su admin -c 'screen -dmS s_rtorrent rtorrent'

persze ez azt feltételezi, h az admin egy valós user.

andrew
Társ Admin
Társ Admin

HozzászólásSzerző: KZ Dátum: 2009.11.06. 11:24

andrew írta:
KZ írta:mégegy kérdés :)

S89rtorrent.sh
#!/bin/sh
echo "start rtorrent"
HOME=${HOME}
export HOME='/root'
CWD=`pwd`
cd /root
cd $CWD
export HOME=$HOME

nem arról volt szó, h megtaláltad a cron-t és sikerült abba bepakolni?! mert ez itt ugye nem az...

ha innen akarod megcsinálni, akkor valóban lehetőséged van rá a 'su' paranccsal (de csak azért mert az init scriptek rootként futnak) csak picit másként.

íme:

De a cron-ról volt szó, igen, de utána mintha írtad volna, hogy ez nem a cron @reboot-jával szokás csinálni, hanem ilyen init scriptekkel. Szóval megpróbálom ahogy írtad!

Mégegy problémába futottam (remélem még nincs tele a tököd velem), amit megoldani csak félig sikerült. Csak 2 screen-t tudok futtatni :(
Erre ezt találtam:
## Futtathato screen szamanak novelese
mknod /dev/ptmx c 5 2
chmod 666 /dev/ptmx
mkdir /dev/pts
echo "none /dev/pts devpts gid=5,mode=620 0 0" >> /etc/fstab
mount /dev/pts
##

Működik is, már akár 5 screen-em is lehet, de a screen-ben pl. az mc-t elindítva kék a szín a fekete helyett, és a centerim is elcseszi egy deattach-reattach után a karaktereket.
Ez mitől lehet? Más a screen-ben lévő terminál beállítás???? Hogy tudom ugyanolyanná tenni, mint a fenti scriptem előtt volt? (Persze úgy hogy a sciprt is megmarad, mert 2 screen nem elég nekem)
még annyi, hogy eddig PTY volt a screen, de most PTS lett ugye...
KZ

HozzászólásSzerző: KZ Dátum: 2009.11.06. 13:18

KZ írta:
andrew írta:

íme:

De a cron-ról volt szó, igen, de utána mintha írtad volna, hogy ez nem a cron @reboot-jával szokás csinálni, hanem ilyen init scriptekkel. Szóval megpróbálom ahogy írtad!

Mégegy problémába futottam (remélem még nincs tele a tököd velem), amit megoldani csak félig sikerült. Csak 2 screen-t tudok futtatni :(
Erre ezt találtam:
mknod /dev/ptmx c 5 2
chmod 666 /dev/ptmx
mkdir /dev/pts
mount /dev/pts
##

Működik is, már akár 5 screen-em is lehet, de a screen-ben pl. az mc-t elindítva kék a szín a fekete helyett, és a centerim is elcseszi egy deattach-reattach után a karaktereket.
Ez mitől lehet? Más a screen-ben lévő terminál beállítás???? Hogy tudom ugyanolyanná tenni, mint a fenti scriptem előtt volt? (Persze úgy hogy a sciprt is megmarad, mert 2 screen nem elég nekem)

hát asszem mégse a futtatható screen-ek számának megnövelése okozza a problémát, mert ezt kivéve is kék lesz a screen-ben futó mc-nek a háttere, és a centerim így is elrontja a betűket :(

szóval a screen alapból ttyp1-eket hoz létre, ha megcsinálom a módosítást, akkor pts-eket, de mindenegyiknél fennáll a hiba
KZ

HozzászólásSzerző: andrew Dátum: 2009.11.06. 14:44

KZ írta:De a cron-ról volt szó, igen, de utána mintha írtad volna, hogy ez nem a cron @reboot-jával szokás csinálni, hanem ilyen init scriptekkel. Szóval megpróbálom ahogy írtad!

igaz-igaz. a boot folyamán indítandó programokat, scripteket init folyamán szokás indítani, nem pedig cron-al.
ezt valóban írtam és így is van, csak lemaradtam arról (v már nem emlékszem), h átpakoltad init-be.

ez így mondhatni jó.

KZ írta:Mégegy problémába futottam (remélem még nincs tele a tököd velem), amit megoldani csak félig sikerült. Csak 2 screen-t tudok futtatni :(
Erre ezt találtam:
mknod /dev/ptmx c 5 2
chmod 666 /dev/ptmx
mkdir /dev/pts
mount /dev/pts
##

ez a megoldás szerintem nem perzisztens... valszeg reboot után nem lesz ott a /dev/ptmx, ezek után hiába van az fstab-ban bejegyzés hozzá nem fogja tudni felmountolni. és megint csak 2 screen-ed lesz.

figyi... a 2 screen-t hogy érted?
konzolból futtatod kétszer vagy screen-en belül hozol létre új ablakokat?

ha nem ez utóbbi akkor nézd meg úgy, h ugyan az-e a szitu.

KZ írta:Működik is, már akár 5 screen-em is lehet, de a screen-ben pl. az mc-t elindítva kék a szín a fekete helyett, és a centerim is elcseszi egy deattach-reattach után a karaktereket.

na ez jó kérdés... ilyennel még nem találkoztam, de valszeg vmi terminál/karakterkészlet beállítási gond lesz.

majd megpróbálok utánanézni.
andrew
Társ Admin
Társ Admin

HozzászólásSzerző: andrew Dátum: 2009.11.06. 14:50

még vmi...
először mikor elindítod a screent, akkor ugye adminként csinálod?

tehát vmi olyat kellene művelned, h root leszel, aztán
su - admin
aztán screen kiad, elindít benne ami kell
screen detach

és az init script su admin -c -vel (vagy inkább 'su - admin' mert a '-' miatt megkapja a speckó környezeti váloztókat is ami fontos lehet pl a terminál beállítások miatt is) folytatja az eleve admin-ként indított screent.

andrew
Társ Admin
Társ Admin

HozzászólásSzerző: KZ Dátum: 2009.11.06. 16:48

andrew írta:figyi... a 2 screen-t hogy érted?
konzolból futtatod kétszer vagy screen-en belül hozol létre új ablakokat?

ha nem ez utóbbi akkor nézd meg úgy, h ugyan az-e a szitu.

root-ként beputtyolok. (már fut egy screen a háttértben root-ként, ami az rtorrent.)

utána: "screen" és CTRL-A, CTRL-D
utána: "screen", de erre már hibát ír, ha nincs az a többscreen-esítő dolog.
KZ

HozzászólásSzerző: KZ Dátum: 2009.11.06. 16:50

andrew írta:ez a megoldás szerintem nem perzisztens... valószínűleg reboot után nem lesz ott a /dev/ptmx, ezek után hiába van az fstab-ban bejegyzés hozzá nem fogja tudni felmountolni. és megint csak 2 screen-ed lesz.

de perzisztens, mert az init script-be raktam ;)
KZ

HozzászólásSzerző: frpeter Dátum: 2009.11.06. 16:57

Csináljak egy Linux topicot? :)
frpeter
Oldalgazda
Oldalgazda

HozzászólásSzerző: KZ Dátum: 2009.11.06. 17:08

frpeter írta:Csináljak egy Linux topicot? :)
felesleges, a linux-szal alig van gond
KZ

HozzászólásSzerző: frpeter Dátum: 2009.11.06. 17:11

Látom :D
frpeter
Oldalgazda
Oldalgazda

ElőzőKövetkező