GPS, navigáció, térképek

Beállítások, tippek, alkatrészek, kiegészítők, segítségnyújtás és minden egyéb.

Re: GPS, navigáció, térképek

HozzászólásSzerző: Mugen77 Dátum: 2009.12.09. 11:39

leslie írta:Elsősorban a mogulokat kérdezném, (hallod Fr!) milyen autós GPS-t érdemes mostanság vásárolni?
Van rá kb. 40e Ft-unk.

Prioritások:

- egyszerűség,
- megbízhatóság.

Ötletek?

NavOn 29900 a Mediaban, 1 perc volt rá a teljes Európát ráhekkelni :) 4,3-as képernyő, facca szerintem. Szépen működik, apuknak, anyuknak nem full profi felhasználóknak tökéletes, IGO8 van rajta
Az ördög legnagyobb trükkje az volt, hogy elhitette velünk......nem létezik......
Mugen77

Motor típusa: GSX-R 750 K8
Motor extrák: A színe :)

HozzászólásSzerző: zoli32 Dátum: 2009.12.09. 11:42

Wayteq N770bt.Olcsó valami 25-27e körül mozog térkép nélkül.Nagy az érintőképernyője.Van benne Fm rádio,BT kihangosító,képnézegető stb.Bár ezeket nem használom.IGO simán fut rajta eddig gond nem volt vele nekem elvitt oda ahova kellett.
zoli32

Telefonszám: 06302334496
Motor típusa: Triumph Street Triple 2009

HozzászólásSzerző: frpeter Dátum: 2009.12.09. 13:39

leslie írta:Elsősorban a mogulokat kérdezném, (hallod Fr!) milyen autós GPS-t érdemes mostanság vásárolni?
Van rá kb. 40e Ft-unk.

Prioritások:

- egyszerűség,
- megbízhatóság.

Ötletek?

Autósokat annyira nem ismerem, de lényeg hogy vagy Garmin legyen, vagy iGo fusson rajta. Az összes többi felejtős.
Sajnos márkaügyileg az utóbbi 2-3 évben teli lett a piac, így én ezt igazából nem nagyon követtem, gondolom a többiek javaslata jó lehet :)
frpeter
Oldalgazda
Oldalgazda

Telefonszám: 30/3660311
Motor típusa: DL 1k
Motor extrák: SVmedia matrica :)

HozzászólásSzerző: leslie Dátum: 2009.12.09. 14:32

Kösz.
"Én is azt akarom, amit mindenki más. Csak én jobban..."
leslie

HozzászólásSzerző: Guszti Dátum: 2009.12.09. 15:53

Van rá kb. 40e Ft-unk.

Prioritások:

- egyszerűség,
- megbízhatóság.

Ötletek?

javaslom az 500 ft-os kivitelt ha a prioritásokat nézem
"-Kérek egy almát......"
Guszti

Motor típusa: GSXR 600
Motor extrák: Fekete púpos plexi, siemens xenon, goodridge fékcső

HozzászólásSzerző: csifer Dátum: 2010.01.01. 12:26

Először is BUÉK mindenkinek!

Az eltervezett buliból nem lett semmi, úgyhogy kicsit olvasgattam tegnap éjjel és a következő kérdések foglalmazódtak meg bennem:
1.Mi a vélemény erről vagy csak, úgy általában a márkáról? Azért lényegesen barátibb az ára mint a garmin zumo nak és ahogy olvastam Winkler Robi sem ezt várta a garmin felirattól.
2.Ezen ugye igo van. Használja e valaki, ha igen, milyen megelégedettséggel?
3. Tudomásom szerint jobb döntés lenne egy navteq. Mégis csak a világ vezető digitális térképi adatbázis szállítója. Egyik kamionos ismerősöm egy sony n használja és csak pozitívat mondott róla, nem úgy mint az igo ról és a garmin térképszoftveréről.
4. Rá lehet e vajon varázsolni erre az eszközte a navteq szoftverét szerintetek?
5.És legutoljára: megéri e egyátalál kimondottan motorra való gps t venni, vagy tud jól működni egy autós is a motorkormányon?
Kicsit körülményesebb vele a navigálás a motoron, de olcsóbb megoldás!!!

Kösz előre is a válaszokat!

Üdv:Feri
csifer

Motor típusa: SV 650n k2

HozzászólásSzerző: folkmusic Dátum: 2010.01.01. 15:33

Basszus, ebben sajnos nem tudok segíteni, de biztosan vannak itt emberek, akik jártasak a témában és tudnak majd segíteni.

Idén még nem lesz pénzem, hogy nagyobb külföldi túrákba belevágjak, de 2011-ben ez már remélhetőleg meg fog változni. Imádom a Bükköt, de azért jó lenne már máshová is eljutni :)

Üdv

Peti
folkmusic

Motor típusa: Honda CB 1000 RA

HozzászólásSzerző: Capirex Dátum: 2010.01.01. 16:49

csifer írta:Először is BUÉK mindenkinek!

Az eltervezett buliból nem lett semmi, úgyhogy kicsit olvasgattam tegnap éjjel és a következő kérdések foglalmazódtak meg bennem:
1.Mi a vélemény erről vagy csak, úgy általában a márkáról? Azért lényegesen barátibb az ára mint a garmin zumo nak és ahogy olvastam Winkler Robi sem ezt várta a garmin felirattól.
2.Ezen ugye igo van. Használja e valaki, ha igen, milyen megelégedettséggel?
3. Tudomásom szerint jobb döntés lenne egy navteq. Mégis csak a világ vezető digitális térképi adatbázis szállítója. Egyik kamionos ismerősöm egy sony n használja és csak pozitívat mondott róla, nem úgy mint az igo ról és a garmin térképszoftveréről.
4. Rá lehet e vajon varázsolni erre az eszközte a navteq szoftverét szerintetek?
5.És legutoljára: megéri e egyátalál kimondottan motorra való gps t venni, vagy tud jól működni egy autós is a motorkormányon?
Kicsit körülményesebb vele a navigálás a motoron, de olcsóbb megoldás!!!

Kösz előre is a válaszokat!

Üdv:Feri

Volt valamikor a Motorrevüben egy teszt erről az Xroad naviról, talán a Zumoval hasonlították össze. Már pontosan nem emlékszem, hogy mi volt benne, azt tudom, hogy a kijelzője nem nagyon látszik erős napsütésben.
Az Igo a valág egyik legjobb navigációs szoftvere, már egy csomó díjat is nyert. Én már jó pár éve használom, régebben a 2006-ot, most meg a 8-nak már a sokadik verzióját, de eddig még mindegyik tökéletesen működött. Persze célszerű mindig megkeresni a legfrissebb verziót.
Szerintem egy autós navi is jól tud működni a motoron, már lehet kapni jófajta tartókat és vízálló tokokat. Én egy PDA-t használok már vagy 3-4 éve és még mindig bírja a kiképzést. Az Igot simán tudom kesztyűben is kezelni, persze címbeíráshoz azért nem árt levenni.
Szóval szerintem ha sok pénzed van, akkor Zumo, ha nincs akkor jó egy PNA is. A Louisban van most akcióban Tom-Tom Rider, ez is kb. 100000 Ft-ban áll meg, de nincs rajta Magyarország térkép.
Capirex
Rendszeres túrázó
Rendszeres túrázó

Motor típusa: BMW F650GS
Motor extrák: ABS, RDC, markolatfűtés, középállvány, fedélzeti számítógép, bukócső, kartervédő, dobozok, kézvédők, magas plexi, lézerblokkoló, zselés ülés

HozzászólásSzerző: csifer Dátum: 2010.01.03. 15:04

Capirex írta:Volt valamikor a Motorrevüben egy teszt erről az Xroad naviról, talán a Zumoval hasonlították össze. Már pontosan nem emlékszem, hogy mi volt benne, azt tudom, hogy a kijelzője nem nagyon látszik erős napsütésben.
Az Igo a valág egyik legjobb navigációs szoftvere, már egy csomó díjat is nyert. Én már jó pár éve használom, régebben a 2006-ot, most meg a 8-nak már a sokadik verzióját, de eddig még mindegyik tökéletesen működött. Persze célszerű mindig megkeresni a legfrissebb verziót.
Szerintem egy autós navi is jól tud működni a motoron, már lehet kapni jófajta tartókat és vízálló tokokat. Én egy PDA-t használok már vagy 3-4 éve és még mindig bírja a kiképzést. Az Igot simán tudom kesztyűben is kezelni, persze címbeíráshoz azért nem árt levenni.
Szóval szerintem ha sok pénzed van, akkor Zumo, ha nincs akkor jó egy PNA is. A Louisban van most akcióban Tom-Tom Rider, ez is kb. 100000 Ft-ban áll meg, de nincs rajta Magyarország térkép.

Egy, hogy nincs benne mo. térkép a másik, hogy saját-beépített hangszórója sincs. Utóbb említett részét kicsit körülményesebb pótolni, ill. nélkülözni!
Én pedig nem csak motoron használnám headset el hanem jól jönne kocsiban is.
Elég sokat áskálódtam a témában és a vége nagyon úgy tűnik, hogy egy becker z100 as lesz. Ennél az alapcsomag nem tartalmaz ugyan sem fejbeszélőt sem motoros-aktív tartót, de ha ezeket utólagosan veszem is meg akkor is bőven a zumo ára alatt tudok maradni és van egy strapabíró navteq es gps em ami nem ijed meg egy kis mocsoktól sem!

Üdv:
Feri
csifer

HozzászólásSzerző: zoli32 Dátum: 2010.01.03. 15:14

csifer írta:
Capirex írta:Volt valamikor a Motorrevüben egy teszt erről az Xroad naviról, talán a Zumoval hasonlították össze. Már pontosan nem emlékszem, hogy mi volt benne, azt tudom, hogy a kijelzője nem nagyon látszik erős napsütésben.

Egy, hogy nincs benne mo. térkép a másik, hogy saját-beépített hangszórója sincs. Utóbb említett részét kicsit körülményesebb pótolni, ill. nélkülözni!
Én pedig nem csak motoron használnám headset el hanem jól jönne kocsiban is.
Elég sokat áskálódtam a témában és a vége nagyon úgy tűnik, hogy egy becker z100 as lesz. Ennél az alapcsomag nem tartalmaz ugyan sem fejbeszélőt sem motoros-aktív tartót, de ha ezeket utólagosan veszem is meg akkor is bőven a zumo ára alatt tudok maradni és van egy strapabíró navteq es gps em ami nem ijed meg egy kis mocsoktól sem!

Üdv:
Feri

Masszívnak masszív de ne túl vízálló.Egy cottongumit azért húzzá rá.
zoli32

HozzászólásSzerző: csifer Dátum: 2010.01.03. 15:21

zoli32 írta:

Váltottam néhány emailt a sráccal aki először tesztelhette mo. on a krokodilt és elmondása szerint míg nála volt a készülék, kapott rendesen,(sarat, vizet, dobálták) de kiállta a próbát!

Üdv:
Feri
csifer

HozzászólásSzerző: frpeter Dátum: 2010.01.03. 15:25

A vízálló motoros nüvi 120e listaáron, aminél sztem olcsóbban meg lehet kapni. Most akkor ez hol olcsóbb? De tuti van még zumo is 500-as, 550-es 100 körül/alatt.
frpeter
Oldalgazda
Oldalgazda

HozzászólásSzerző: zoli32 Dátum: 2010.01.03. 15:26

csifer írta:
zoli32 írta:

Váltottam néhány emailt a sráccal aki először tesztelhette mo. on a krokodilt és elmondása szerint míg nála volt a készülék, kapott rendesen,(sarat, vizet, dobálták) de kiállta a próbát!

Üdv:
Feri

Ahogy kívül láttam ezen több a luk mint a telefonomon.A kártyának,jack,hangszóró.Nem egy jó ómen egy nagy zuhéban.
zoli32

HozzászólásSzerző: csifer Dátum: 2010.01.03. 15:32

zoli32 írta:
Ahogy kívül láttam ezen több a luk mint a telefonomon.A kártyának,jack,hangszóró.Nem egy jó ómen egy nagy zuhéban.

Látom nem adod fel! DE....ez nekem is rögtön ugyanígy szemet szúrt! Azonnal meg is bombáztam a kérdéssel. Viszont állítása szerint a csomag tartalmaz egy gumit, amivel ezeket a csatlakozókat vízbiztossá tudod tenni, ha "kültéri" a felhasználás.

Üdv:
Feri
csifer

HozzászólásSzerző: zoli32 Dátum: 2010.01.03. 15:34

csifer írta:
zoli32 írta:

Látom nem adod fel! DE....ez nekem is rögtön ugyanígy szemet szúrt! Azonnal meg is bombáztam a kérdéssel. Viszont állítása szerint a csomag tartalmaz egy gumit, amivel ezeket a csatlakozókat vízbiztossá tudod tenni, ha "kültéri" a felhasználás.

Üdv:
Feri

Akkor OK.Vesztettem.
zoli32

HozzászólásSzerző: csifer Dátum: 2010.01.03. 15:39

frpeter írta:A vízálló motoros nüvi 120e listaáron, aminél sztem olcsóbban meg lehet kapni. Most akkor ez hol olcsóbb? De tuti van még zumo is 500-as, 550-es 100 körül/alatt.

Melyik nüvi pontosan és melyik listát nézve ennyi? A Beckert megkapom 45-50 ért kéz alól, ha veszek egy tartót és egy fülest az csak nem kerül még egyszer annyiba. A zumo 500 149e, a zumo 550 pedig 199e. Nem tom, te hol nézed, de ha ilyen árakat tudsz, rajtad keresztül veszem meg!
csifer

HozzászólásSzerző: csifer Dátum: 2010.01.03. 15:40

zoli32 írta:
Akkor OK.Vesztettem.

csifer

HozzászólásSzerző: csifer Dátum: 2010.01.03. 15:43

A nüvi 550 ami szoba jöhetne, de az ára 200e felett van! A használt piacon a garmin meg ritkaság számba megy és ha valaki meg is válik tőle, nem teszi meg azt 100e alatt. /ahogy én néztem/
csifer

HozzászólásSzerző: frpeter Dátum: 2010.01.03. 15:45

csifer írta:
frpeter írta:A vízálló motoros nüvi 120e listaáron, aminél sztem olcsóbban meg lehet kapni. Most akkor ez hol olcsóbb? De tuti van még zumo is 500-as, 550-es 100 körül/alatt.

Melyik nüvi pontosan és melyik listát nézve ennyi? A Beckert megkapom 45-50 ért kéz alól, ha veszek egy tartót és egy fülest az csak nem kerül még egyszer annyiba. A zumo 500 149e, a zumo 550 pedig 199e. Nem tom, te hol nézed, de ha ilyen árakat tudsz, rajtad keresztül veszem meg!

500 és 550 már nincs. 660 van, ami 199 listaáron. A Nüvi 550 ami szintén vízálló 119 listaáron.
frpeter
Oldalgazda
Oldalgazda

HozzászólásSzerző: csifer Dátum: 2010.01.03. 15:50

Akkor a nüvi 550 ből kérnék egyet!!!!!!!!!!!!!! Olvastam róla, nagyon tetszett, de tegnap még nem tűnt elérhetőnek.
csifer

HozzászólásSzerző: frpeter Dátum: 2010.01.03. 15:56

csifer írta:Akkor a nüvi 550 ből kérnék egyet!!!!!!!!!!!!!! Olvastam róla, nagyon tetszett, de tegnap még nem tűnt elérhetőnek.

www.garmin.hu
frpeter
Oldalgazda
Oldalgazda

HozzászólásSzerző: csifer Dátum: 2010.01.03. 16:05

Most olvasom, igen. Motoros tartókonzol hozzá 15e ill. 16e, plusz nincs a csomagban bluetoothos headset, ami megint kb 15-20e.
Tehát mire a motoron a cucc menetkész 150-170e.
csifer

HozzászólásSzerző: csifer Dátum: 2010.01.03. 16:27

Garmin
zümo 500 134e /kéz alól
zümo 550 130e /kéz alól
zümo 660 199e /új
nüvi 550 119e /új

Becker
z100 78e /új
40e-55e /kéz alól
csifer

HozzászólásSzerző: frpeter Dátum: 2010.01.03. 17:29

Akkor vegyél vekkert...
frpeter
Oldalgazda
Oldalgazda

HozzászólásSzerző: frpeter Dátum: 2010.01.03. 17:30

Amúgy nemtom miért akarjátok motoron hallgatni a GPS-t, én jól megvoltam nélküle 4 évig.
Különben motoros headset egyikhez sincs, mivel az nem a gps tartozéka, hanem pl sisaké.
frpeter
Oldalgazda
Oldalgazda

HozzászólásSzerző: csifer Dátum: 2010.01.03. 17:53

frpeter írta:Amúgy nemtom miért akarjátok motoron hallgatni a GPS-t, én jól megvoltam nélküle 4 évig.
Különben motoros headset egyikhez sincs, mivel az nem a gps tartozéka, hanem pl sisaké.

Valóban egyik garminhoz sem jár alapból, de pl. ott a tomtom raider és a xroad v4050, ahol alaptartozék a fejbeszélő.
csifer

HozzászólásSzerző: zoli32 Dátum: 2010.01.03. 18:23

frpeter írta:Amúgy nemtom miért akarjátok motoron hallgatni a GPS-t, én jól megvoltam nélküle 4 évig.

Én még úgy is tévedek ha mondja és látom.Mi van ha nem is hallom?A végén Moszkvában kötök ki a balcsi helyett.
zoli32

HozzászólásSzerző: Töki Dátum: 2010.01.03. 19:35

csifer írta:
zoli32 írta:

Üdv:
Feri

Szóval ezt a gumit könnyű lesz elhagyni...
2 henger, két kerék,
90°-ban a nyomaték vezér!
Töki
Rendszeres túrázó
Rendszeres túrázó

Telefonszám: 20/464-0621
Motor típusa: Suzuki SV 650S Ky
Motor extrák: egyedi fényezéső idomok, indexek, hasidom, sárvédő, raptor kipufogó, fémfékcső,doboz

HozzászólásSzerző: zoli32 Dátum: 2010.01.21. 15:29

zoli32

HozzászólásSzerző: Guszti Dátum: 2010.07.04. 21:17

Szerintetek melyik a legjobb vétel (elsősorban autóhoz, motorhoz nem feltétlenül)?
TomTom ONE Classic Europe 25e
TomTom Start2 Europe 30e
TomTom White Pearl 35e
TomTom XL 2 IQ Routes Europe 35e
TomTom XL Classic 42 30e
TomTom XXL IQ Routes Europe Traffic 40e
"-Kérek egy almát......"
Guszti

HozzászólásSzerző: Guszti Dátum: 2010.07.08. 08:21

Guszti írta:Szerintetek melyik a legjobb vétel (elsősorban autóhoz, motorhoz nem feltétlenül)?
TomTom ONE Classic Europe 25e
TomTom Start2 Europe 30e
TomTom White Pearl 35e
TomTom XL 2 IQ Routes Europe 35e
TomTom XL Classic 42 30e
TomTom XXL IQ Routes Europe Traffic 40e

Ennyi véleményt nem vártam azért köszi mindenkinek aki legalább elolvasta
"-Kérek egy almát......"
Guszti

HozzászólásSzerző: sanyi Dátum: 2010.07.08. 08:48

Mert lehet, hogy senki nem használ tom-tom-ot.......ha a kérdés az, hogy kinek mi vált be akkor biztos lenne egy csomó info....nekem mio van 3 éve motoron és az jó, a my guide az első úton szétrázódott az sv-n...
sanyi

HozzászólásSzerző: zoli32 Dátum: 2010.07.08. 09:57

IGO aktuális navi programja valamelyik kínai PNA-val.20e körül már lehet megkapni.Wayteq 770-es pl még egész tűrhető kivitel.Progi simán van neten.Autóhoz doszt elég motorra nem ajánlott nem látja az ember a képernyőt. Tom-Tom kimaradt az életemből de nem vágyom rá.
zoli32

HozzászólásSzerző: frpeter Dátum: 2010.07.08. 16:39

Nem használunk tom-tom-ot, de amúgy szívesen, mert elolvastam
frpeter
Oldalgazda
Oldalgazda

HozzászólásSzerző: hozso Dátum: 2010.12.27. 12:21

Hello mindenki, nem talaltam jobb helyet a kerdesemnek, ugyhogy ide irok.
Mivel nemreg a baratnom is buszke tulaja lett egy A-s jogsinak es egy ER6F-nek, igy aktualissa valt egy motorosok kozotti kommunikaciot elosegito eszkoz beszerzese. Interphone F3- F4 -ben gondolkodtam, amennyit le tudtam szurni a -szerintem- nem tul boseges netes tesztekbol, ezek a jelenleg legjobban/legkevesebb problemaval mukodo egyedek. Hasznal valaki ilyet kozuletek? (Jo esellyel igen :) ) Megtenne, hogy leirja a velemenyet rola? Elso korben az F4 tunik nyeronek, hiszen lenyeges lenne a 2 motor kozotti kommunikacio es az F3 hivatalosan csak max 100m-ig mig az F4 max 500m-ig mukodik. Persze tudom, hogy ezek sik terepen igazak csak, es ha egy legy atrepul kettonk kozott akkor mar csak a fele:) , de megis. Megeri vajon majd duplajaert az F4? Illetve ha nem vezeto-utas, hanem vezeto-vezeto kozotti beszed a cel, akkor az F3 teljesen eselytelen? Esetleg van valakinek mas tipusu szettje, amit batran ajanlana?

Koszi minden velemenyt elore is, es Boldog Karacsonyi Unnepeket mindenkinek.
hozso

Motor típusa: SV650N K3

HozzászólásSzerző: dgabor Dátum: 2010.12.28. 21:04

hozso írta:Hello mindenki, nem talaltam jobb helyet a kerdesemnek, ugyhogy ide irok.
Mivel nemreg a baratnom is buszke tulaja lett egy A-s jogsinak es egy ER6F-nek, igy aktualissa valt egy motorosok kozotti kommunikaciot elosegito eszkoz beszerzese. Interphone F3- F4 -ben gondolkodtam, amennyit le tudtam szurni a -szerintem- nem tul boseges netes tesztekbol, ezek a jelenleg legjobban/legkevesebb problemaval mukodo egyedek. Hasznal valaki ilyet kozuletek? (Jo esellyel igen :) ) Megtenne, hogy leirja a velemenyet rola? Elso korben az F4 tunik nyeronek, hiszen lenyeges lenne a 2 motor kozotti kommunikacio es az F3 hivatalosan csak max 100m-ig mig az F4 max 500m-ig mukodik. Persze tudom, hogy ezek sik terepen igazak csak, es ha egy legy atrepul kettonk kozott akkor mar csak a fele:) , de megis. Megeri vajon majd duplajaert az F4? Illetve ha nem vezeto-utas, hanem vezeto-vezeto kozotti beszed a cel, akkor az F3 teljesen eselytelen? Esetleg van valakinek mas tipusu szettje, amit batran ajanlana?

Koszi minden velemenyt elore is, es Boldog Karacsonyi Unnepeket mindenkinek.

Én (és még pár ismerősöm) ilyet használunk:
http://cgi.ebay.com/2-BT-interphone-bluetooth-motorcycle-helmet-intercom-/230464151747?pt=Bluetooth_Wireless_Products&hash=item35a8bbe0c3

Én ezt használom zenehallgatásra és navigációra is, szerintem kíváló az ár/érték aránya. Az idei osztrák túrán utassal és egymással is tudtunk kommunikálni, nem volt gond. Egy kiadós 1,5 órás esőben az egyik beázott, éjszakai száradás után viszont müködött. A hangminőség 100 km/h felett már nem remek, de akkor már szerintem ne is nagyon beszélgess motoron.

Ja, nem részletezem, de az árhoz csak a szállítási költség adódott. :-)
Gábor
dgabor

Telefonszám: 06-30-578-06-05
Motor típusa: FZS 1000 Fazer

HozzászólásSzerző: Kopasz Dátum: 2010.12.31. 09:32

Ez tényleg jó ár
Kopasz

Motor típusa: GSF 1200 S K6

HozzászólásSzerző: hozso Dátum: 2011.01.04. 21:03

Koszi az otletet. Valoban igen jo aron van.
hozso

HozzászólásSzerző: hozso Dátum: 2011.03.21. 12:21

Sziasztok,

Talalkozott mar valaki ezzel a motoros GPS-szel? Ha valoban tud bluetoothon keresztul beszelni (ahogyan a forgalmazo allitja) akkor eleg jo aron van a mereg draga TomTom es Garmin navikhoz kepest. Kerdes, hogy mennyire "gagyi"? Latta/probalta mar valaki?

http://demandy-market.com/e/index.php?p ... Itemid=210

udv, hozso
hozso

Előző

Vissza: Technikai dolgok, problémák, kiegészítők, motorral kapcsolatos egyebek